Valmis mudelid / Hindamine

Plastikmudel.net ja hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitus Postitas Black66 » 25 Juun 2018, 20:32

Tere,

Ka minul paluti valmis töödele endapoolne hinnang anda, teeme siis selle vastutusrikka töö ära.
Kvaliteedilt on tegemist igati väärt töödega ning õigeks ajaks valmis saanud mudelistid väärivad tunnustust igatahes. Isiklikult mulle see "aja" peale ehitamine pole kunagi väga meeldinud ja peab ennast tihti sundima, sest aeg surub tagant.
Nagu ikka, siis esimene hinne näitab üldpilti ja teine hinne ehituskvaliteeti.

Janek Tom's Supra 7/8

Niipalju kui teemast lugeda sai, siis see dioraam on natukene olude sunnil tekitatud kompositsioon, mis tegelikult tõmbab mõne punkti üldpildi arvelt maha. Nagu mainisid ka ise, pukid oleks asja teinud kohe oluliselt realistlikumaks. Hetkel ei tundu väga päris. Kindlasti tuledele mustad ääred, et immiteerida tihendeid. Mõnes kohas ei tundu ka värvitöö kõige parem (aknaservad, summuti, amordid). Suures plaanis siiski täiesti vaadatav töö, kleepsud istuvad kah kenasti peal.

Ahwike Camaro 10/10

Sinu puhul pole midagi muud öelda, kui et kena töö nagu ikka. Kui alguses tundusid need istmed isegi ägedad, siis nüüd näeb tiba võlts välja, aga see on juba puhtalt maitse küsimus. Töö maht on olnud suur ja oled kenasti hakkama saanud. Tume katus lisab ainult sügavust ja tulemus on isegi parem, kui üleni valge auto.

DVT Polo 10/10

Ka sinult oleks raske vähemat loota. Kena, puhas, vigu silma ei torka. Raske on midagi lisada. Töö maht on väiksem, kui eelmisel mudelil, kuid mitte kuidagi ei vääri antud mudel ühtegi punkti vähem.

Kohver Audi R8 5/7

Millegipärast jätab antud mudel odava mänguauto mulje. Ilmselt suurim viga on siin puuduolevad tumedad tuleääred. Nendega oleks kohe mõne punkti päästnud. Teades kui halvasti antud mudel kokku istub, siis on lõpuks isegi enamvähem tulemus, aga millegipärast ta väga järgi vaatama ei pane. Nagu Tanel ka mainis, siis ilmselt oma osa on ka mittesobival toonil, mis pole küll minu asi arvustada, aga jätab ikka kuidagi vale mulje lõpuks.

Kohver Zündapp 8/9

Antud töö meeldib mulle juba palju rohkem, kui Audi R8. Kuna ma ise sellise pisikese asjaga kokku pole kunagi puutunud, siis suudan vaid ette kujutada, kui raske seda teha on. Detailid on väiksed ja pusimist on palju. Häirivad vast meeste natukene "punnis" silmad, muus osas väga etteheiteid ei ole.

Tauno79 Mercedes DTM 6/5

Antud mudeli puhul on kuidagi kahetised tunded. Kaugelt vaadates pole ju väga vigagi. Lähedalt hakkab silma minu jaoks mitte kõige siledam värvipind. Fujimi poolt kaasapandud MB sihik on kah õudus ruudus, ilma selleta oleks kindlasti parem nagu osadel piltidel ka on. Kojamees on kah pisut võõrkeha. LED tulede lisamine on äge idee, kuigi mind on jätnud alati külmaks, just sellel põhjusel, et väljalülitatud olekus on koledad tumedad ringid näha, ei paista väga reaalne. Samas on kõik kokku ikkagi pisut üle keskmise tulemuse andnud.

IndrekV Nagato 10/10

Ilmselt kõige mahukam töö antud võistlusel. Piltidelt samuti midagi paha silma ei hakka ja tulemus on vägagi kena. Fotosöövitust on ka täie raha eest, mis ainult teeb kogu pildi reaalsemaks. Pole midagi muud lisada, kindlasti võitu väärt töö enda kategoorias.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

MartenH

Postitus Postitas MartenH » 06 Juul 2018, 12:57

Sügavalt kahju, et see aasta võistluse lõpp on venima läinud ja osalemis aktiivsus jäi lootetust kesisemaks. Seda enam suur kiitus kõigile, kes tööd esitasid.

Minu hinded ja mõtteterad:
Janek Tom's Supra 9/7
Mulle üldplaanis väga meeldib. Autode puhul on alati tore vanutust ja dioraame näha. Detailidesse laskuses on pisut mänguasjalikust, kuid eks see aja ja järgmiste mudelitega paraneb.

Ahwike Camaro 10/10
Kena töö. Mulle isiklikult DVT Polo sümpatiseerib rohkem aga sinu trans-kiti lisamine ja sellega tehtud töö tõstab sind hinnetes ette.

DVT Polo 10/9
Nagu ikka sinu suurepärasel tasemel. Võtan vaid ühe punkti maha, sest tundub olevat otse karbist ehitus ja eristu põnevate detailide poolest.

Kohver Audi R8 6/9
Ma ei tahaks sellele tööle üldse selliseid punkte anda nagu siit tuleb. Tean, et nägid sellega kõvasti vaeva ja roppust. Sirvisin veebist ka teisi sama kit-i ehitusi ja mulle tundub, et Revellil on selle mudeliga tõesti midagi kapitaalselt puuse läinud. Siin oli virisemist värvitooni ja pinna osas, kuid minu meelest oled, selle täitsa naelapea pihta pannud (st. näeb võrdluses samas toonis päris r8-ga korrektne välja).

Kohver Zündapp 10/9
Ilus töö ja mulle väga meeldib, lihtne ja efektne. Figuuride nägude värvimist võiks veel harjutada aga eks see tuleb kogemusega.

Tauno79 Mercedes DTM 7/7
Äge, et otsustasid võistluse jaoks mitte otse karbist ehituse teha. Siit-sealt vigasid leidub aga arvestades kui vähe kogemust sul võrreldes mitmete teiste osalejatega siis ei ole eriti nuriseda. Tulede lisamine on efektne aga võin sulle, kunagi kui poodi satud, natuke nõu anda, kuidas seda filigraansemalt teha. Võtmsesõnaks SMD led.

IndrekV Nagato 10/10
Nii mastaapseid töid nagu see Nagato võiks meie mudelivõistlustel rohkem olla. Siin-seal leidub pisivigasid mille kallal nokkida, kuid ootsasin neid märgatavalt rohkem arvestades aega, millega mudel valmis. Kõva töö!!!!

kalle

Postitus Postitas kalle » 12 Juul 2018, 00:02

Tere,

Kõigepealt oluline. Mul on piinlik, tegelt ka. Tehakse võistlus, tegijad pingutavad ja siis on üks keegi, kes venitab. No vähe sellest, et ma oma tööd valmis ei saanud, see pole laiemale publikule suur löök, aga see ülejäänu.. Tegelt oleks olnud aus Tanelile ära öelda, kui ta mind hindama palus, peale seda kui oli selge, et ma ise valmis ei saa. Kogu see kevad ja suvi on olnud nii kiired ajad kõigega, et no lihtsalt ei jaksa kõike. No tegelt ka piinlik on. Lisaks veel see, et nõustudes võtsin endale riski siseneda hindamisse alal, mida ise ei tee. Aga annan siiski nüüd oma panuse.

Tom's Supra:

Üldmuljele tuleb dio element alati kasuks ja sellega saab nii mõnegi puudjäägi järgi aidata, või peita. Mitte, et neid siin palju oleks. Ma ei saa ainult aru, miks peaks üks ringraja auto mustaks minema, nagu oleks see õliga üle kallatud. Kasutatud on tehnikat, nagu militaaris seda tehakse ja see näeb sileda raua peal võõras välja. Lisaks lebab auto otse põrandal.. kas autodega tehakse nii.. ma pole kindel. Dekaalid head, aga paneelivahed on veidi nagu vahetuses. Uksevahed on peenemad kui stangel. Samas aitab see dio palju kaasa ikkagi. Kui tegu oli projekti päästmisega siis seda enam. Pole paha.

8/8

Ahwike Camaro:

Väga korralik töö ja hea üldmulje. Väga korralik värvitöö, vaid ühe pildi peal häirib veeeeeidikene skaalast väljas metalliku tera värvis..justkui. Kapotialune väga hea, kuigi ma oleks veidi lähemalt pilti tahtnud. Mis mind üldmulje juures härib. Esiteks paneelide vahed jäävad üldisele kõrgele tasemele veidi alla ja vägisi tekib võrdlus reaalse autoga, sest muus osas on teostus reaaliga võrdlust väärt. Ja no sorry..see sisu. Kindlasti oli sellel mingi suurem mõte ja reaalselt mudelit vaadates oleksin ehk teisel arvamusel, aga hetkel mulle see ei meeldi. Lihtsalt nii.

9/10

DVT Polo:

Siin on jutt lühike. Lihtsalt suurepärane töö ja tulemus. Ma ei oska väga midagi välja tuua ja see, et see teema pole üldse minu teetass ei mängi siin rolli. Suurepärased pildid veel lisaks. Kui ka oli lihtsam kit, mida kokku panna, siis selles osas ei oska mina küll punkte maha võtta. Midagi pole lisada siin.

10/10

Kohver Audi R8:

Pagan küll..raske. Tegelt on väga raske siin rollis olla. Mis on oluline? Oluline on see, et inimesed ehitavad ja tunnevad rõõmu eks! ja nüüd tulen mina ja hakkan kritiseerma, ise ei saanud midagi valmis.. siin!
Aga pagan küll mulle ei meeldi see auto. Reaalis autole suht neutraane hinnnag langeb siin muidelina veel. ja kõik see pole otsest tegija viga..kuidagi mudelina tundub nagu suur Audi TT. Aga selles kastmes on tegu liiga palju mänguauto lookiga, sry. Lisaks see värv ja..ok värv poleks hull, aga need paneelijooned ikka nüüd juba röögivad silma seal taustal. Ja tegelikult on näha ka natuke kiirustamist üldiselt ja nt tagatuled kipuks nagu kohe eest kukkuma. Ok positiivset peaks ka ikka leidma.. veljed tunduvad täiesti ok.

4/7

Kohver Zündapp:

1/35 pole tsikli juures väga suur skaala ja ka seda tuleb arvestada. Aga üldmulje..tead parem kui neid mehi seal seljas ei oleks. Ei tahaks liiga järsult öelda, aga need praemuna silmad tõmbavad nii palju tähelepanu ja rikuvad pilti, et palju head jääb nägemata. See hall mulle meeldib ja esiratta kodarad ka. Aga miks korvirattal 2x jämedamad kodarad on, tekitab liigseid küsimusi. Present rikub veidi üldist viimistluse taset. Dio element on taas väga abiks siiski.

7/8

Tauno79 Mercedes DTM:

Alustukseks samad sõnad mis R8 puhul. Jah ma hindan seda lisatööd ja kõike ja imestan seda rasket saadavust. Nii vähe kui ma ise autosi olen teinud, aga kunagi ala 20+ aastat tagasi sai Tamiya karbist samasugune valmis keeratud.
Ok.. ma veelkord hindan lisatööde mahtu, aga üldmuljes kipun seda unustama. Eestvaade on ikka üsna karvane, eriti võre jaa tuled ja see põlevate tulede värk on seal kohati liiga teinud tehnilise osa nähtavusega, kui need ei põle. Selline must sulatab üsna palju detaile pildil kokku ja nati on raske hinnata, kas see on nüüd halb või hea. Ilmselt mõnes osas kergem paremat tulemust vormistada siiski. Reaalis on ilmselt palju parem üldmulje, sest piltidega on siin veidi liiga tehtud mõnes kohas.

6/7

IndrekV Nagato:

Väga meeldiv vaheldus juba seetõttu, et meil liiga tihti selliseid ei näe. Kindlasti oleks tahtnud mõned detailsemad pildid lisaks, et rohkem hoomata detaile. Puuduvad ankruketid ei tule hea üldmuljele muidugi kasuks ja miskit jäi veel häirima. Veel veidi vaadanud, pidin igaks juhuks reaalse laeva pildid kõrvale võtma, et päris aimu saada häiriva asja olemusest. Ja tuleb öelda, et need trossid mis on veetud on igati ok, aga siiski ei saa mööda minna faktist, et üle poole on jäätud vedamata. Aga selle mudeli puhul tuleb lõpetada positiivses toonis, sest töö on seda väga väärt

9/10

Nüüd on see siis tehtud. Olgu öeldud, et minu hinnangud tulid nö puhtalt lehelt, ehk siis ma ei tea kellegi tausta, ega mudeldamise staazi. Ses osas ei saanud ma juurde ega maha midagi võtta.

Kk

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 12 Juul 2018, 23:34

Tere,

Kogu see võistlusevärk on kahetsusväärselt pikale veninud. Aga ei saa niimoodi asja poolikuks jätta ja tuleb asjale joon alla tõmmata.

Janek Tom's Supra 6/7

Mudeli puhul tahaks kohe välja tuua, et oled kleepsudega väga hästi hakkama saanud. Minu arvates on Toyota Castroli kirjad ühed õudsamad asjad, mida peale kanda. Kleebised on suured ja üle kumerate pindade. Sina oled asjaga väga hästi hakkama saanud. Samuti kiidaks sind paneelivahede toonimise eest. Teeb kere kohe elavamaks. Asjadest, mis minu silma kriibivad on puuduv "tihend" esituledel ja weathering. Mulle meeldib see idee, mida saavutada üritasid, aga antud toonidega tundub, nagu see Supra oleks veidi mudas hullamas käinud. Kui see puuduv ratas on nö. kokkupõrke tagajärjena mõeldud, siis võiks sellelgi veidi jälgi ümbruskonnast olla.

Ahwike Chevrolet Camaro 10/10

Ei oskagi kohe kuskilt pihta hakata. Kuna mudel on näitusest saadik minu käes, siis otsisin selle karbist välja ja üritasin norimisringi teha. Püüdsin leida midagi, mille kallal saaks veidigi nokkida. Ei ole millegist kinni hakata. Teemat sirvides on ka näha, et midagi ei ole sa juhuse hooleks jätnud. Kõik vead on parandatud ja isegi asjad mis võibolla esmasel vaatlusel jääksid märkamata (värvikahjustus katusel), tegid sa korda. Ja teada on ju see, et transkitid ei ole asjad, mis iseenesest külge lähevad. Täiesti ausalt välja teenitud 10 punkti.

DVT Volkswagen Polo 10/10

Taaskord super töö. Kui aus olla, siis ega midagi vähemat ei oodanudki sinult. Mudel on taaskord minu maitse järgi. Kvaliteet tasemel ja lõpptulemus suurepärane. Kui seda ehitusteema algust nägin, siis antud kleepsude suurus pani veidi õhku ahmima, aga oled suurepäraselt hakkama saanud. Siin eelpool mainiti, et tööd oli selle autoga küll vähem, kui näiteks Ahwike oma Camaroga nägi, kuid eks mudelistide stiilid on erinevad. Mina ei suudaks eelista ühte teisele.

Kohver Audi R8 6/6

Julge mudeli ja värvi valik. Matid toonid sobivad vähestele autodele ja ma pole päris kindel kas antud toon sellelegi autole sobib. Aga see on maitse asi. Sisu ja mootoriga oled väga head tööd teinud. Kere koha pealt noriks selle kallal, et tagatuled tahaksid veidi värvi, et nad reaalsemad tunduks. Samuti lainetavad veidi paneelivahed. Kui seda autot oma silmaga nägin, siis oli ka näha, et paneelivahede kõrvalt kumas ka värv veidi läbi.

Kohver Zündapp 8/8

Militaari hindamine on minu jaoks üks keerulisemaid ülesandeid. Vaadates Minimaailmal teiste militaristide väljapanekuid, siis ei suuda ära imestada seda detailide hulka, mis sinna mudelitele lisatakse ja ka saavutatud kvaliteeti. Sama on ka sinu "punnsilmadega". Vaatasin näitusel seda eksponenti ka lähemalt. Kogu komplekt toimib ja näeb hea välja.

Tauno79 C-class DTM 6/7

Mersud on alati vahvad asjad olnud. Kuna tegemist on Fujimiga, siis tuleb ikka vaeva näha, et sellest ka vaadeldav mudel teha. Rõõm on näha, et sa pole leppinud tänavaautoga, vaid kasutasid tellitud kleepse ja detaile, et ringraja autot saada. Ja tulemus on üsna hea. Led'ide lisamine ei ole üldse halb mõte. Esitulede jaoks oleks pidanud aga vist miskit teist tüüpi Led'i kasutama, et kustus olekus ei riivaks need silma. Esivõre tahaks veidi värviga arstimist ja "sihik" kapotil söövitatud detaili.

IndrekV Nagato 10/10

Taaskord minu jaoks keeruline hindamine. Aga teemat edasi-tagasi kerides on näha, et töö maht, mis antud laevale sisse läinud on korralik. Fotosöövituse ja ka teiste detailidega oled kenasti hakkama saanud. Vaatepilt on hea ja tulemusega võid rahule jääda. Üks suur ülesanne on seda nüüd tolmu eest kaitsta.

Cheerz,
Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Vasta