Valmis mudelid / Hindamine

Plastikmudel.net ja hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Valmis mudelid / Hindamine

Postitus Postitas simmtann » 20 Mai 2018, 23:42

Siia teemasse lisavad kasutajad kiire kirjelduse ja fotod oma valmis saanud ja võistlusel osalevast tööst. Lisada võib lingi suuremate fotodega.
Formaadi osas saab malli võtta eelmiste aastate võistluse teemadest.

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Janek

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitus Postitas Janek » 21 Mai 2018, 10:39

1/24 Tom's Supra

Tore mudel, hea ehitada ja kõik toimis suurepäraselt. Tamiya kvaliteet. Poest öeldi et dekaalide paigaldamine on peavalu aga tegelikult see on kõige kergem osa minuarust. Kui on olemas Markfit strong. Hiljem katsetasin sodi lisamisega ja ehitasin väikese garaazi paberist. Ei ole reaalsusele liiga lähedal see weathering, aga ise olen rahul vähese kogemusega nagu ma olen.

Pilt

Fotogalerii asub siin: https://imgur.com/a/ZPeDA
XF-56

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 21 Mai 2018, 20:17

Tere,

Taaskord võistlusest osavõtmas ja seekord valisin mudeli baasiks Revell 2010 Camaro SS mudeli ning Plamoze 2014 z28 transkiti. Kuna transkit ise hõlmas kolmandiku mudelist siis selle kokkupanek hõlmas palju muutmist ja võttis ka korralikult aega. Värvitud sai Pure Brilliant White, mis omakorda kaetud mitme kihi Pearl Tinteriga ning lakitud 2k lakiga. Värvid/lakid firmalt Zero Paints.

Mark / Make - Chevrolet
Mudel / Model - Camaro
Aasta / Year - 2014
Tootja / Manufacturer - Revell/Plamoz
Skaala / Scale - 1/25

WIP : https://www.plastikmudel.net/foorum/vie ... =31&t=1664

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun
Roosa käigukanginupu gäng

DVT

Postitus Postitas DVT » 22 Mai 2018, 09:49

Tere,

Järjekordsel võistlusel osalen ikka ralliauto mudeliga. Seekord on tegemist Belkits komplektiga mis on sisuliselt sama nagu eelmine komplekt VW POLO R WRC 2014 v.a. mõned detailid. Mudeli ehitamisega ei tekkinud mul mingit probleemi kuna antud tootja teeb minu arust üks viimase aja parimaid mudelite komplekte kvaliteedi ning detailsuse suhtes. Belkitsi komplektid on suhteliselt täiuslikud ning mul oli vaja ainult lisada karboon kleepsud tagatiivale ning veel mõnele kohale auto kerele ning salongile. Kõige suurema vaeva nägin muidugi vesikleepsude kleepimises, kuna katuse- ning küljekleepsud olid ühes tükis. Värvimiseks kasutasin Gunze, Tamiya, Humbrol, Revell ning Zero värvid, lakk on Gunze.

Mark / Make - Volkswagen
Mudel / Model - Polo R WRC
Aasta / Year - 2015
Tootja / Manufacturer - Belkits
Skaala / Scale - 1/24

Mudeli ehituse saab näha: https://www.plastikmudel.net/foorum/vie ... =31&t=1660

Pildid valmismudelist:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kohver

Postitus Postitas Kohver » 22 Mai 2018, 21:43

Tere

Minu teine võistlusest osalemise aasta. Mudeli valisin puhtalt emotsioonide näol ja mõte oli proovida lõppviimistlusena matti värvi.
Mudel puikles kõvasti vastu, ei sobinud jupid eriti kokku ja seeläbi oli palju pusimist.

Mark / Make - Audi
Mudel / Model - R8
Aasta / Year - 2008
Tootja / Manufacturer - revell
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt

Kohver

Postitus Postitas Kohver » 22 Mai 2018, 21:49

Teiseks tööks militaarvaldkonda kuuluv mudel.

Pole kunagi mootoratast kokku pannud.
Sellest tulenevalt oli hea võimalus midagi uut kokku panna ja saada uusi kogemusi.

Mark / Make - Zündapp
Mudel / Model - KS750
Aasta / Year - 2014
Tootja / Manufacturer - Italeri
Skaala / Scale - 1/35

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 23 Mai 2018, 15:45

Lisan kasutaja Tauno79 võistlustöö

Mark / Make - Mercedes
Mudel / Model - C-Class DTM
Aasta/ Year - 1994
Tootja / Manufacturer - Fujimi
Skaala / Scale - 1/24

Mulle on ammu silma jäänud DTM automudelid, mida on suht raske kuskilt leida. Kui leiad, siis on need kas kallid või läbi müüdud. Otsustasin tellida Hobimaailmast MB AMG DTM`94 tänavasõidu mudeli ning ehitasin selle ise rajaautoks. Tellisin Shangaist decalid ja Inglismaalt ralliistmed ja kuskilt veel Euroopast metallist turvarihmad. Ühesõnaga sain maitse suhu ka photoetch-iga. Ralli istme paigaldamiseks käiasin tavaistme raami ära, pahteldasin siledaks ja värvisin siis kõik mustaks. Hea oli, et selle tänavasõidu mudelil oli ka kaasas näiteks rallirool jne, et sai selle siis rajaaotoks tehtud.

Esmamulje selle Fujimi mudeli puhul oli mul, et nagu väga vähe juppe. Enamasti valin mudelid, millel on vähemalt 120 detaili. Aga, aga! Kui järjest seda mudelit värvima ja ehitama hakkasin, siis iga detail, mis sai värvitud või paigaldatud, läks aina ägedamaks ja ägedamaks ning nägu naerule! Nii, et ka väheste detailide arvuga mudel saab väga lahe olla :) Ja kui hakkasin decale panema, läks jälle ägedamaks ja ägedamaks! See vesikate kleepimine oligi üks suuremaid töid selle mudeli juures. Parem ja vasak külg võtsid kumbki oma 1,5 tundi, esi- ja tagaots mõlemad kuskil tund. Kael oli ikka hullult valus neid paigaldades :)

Kuna sellel mudelil on nii ees kui taga kapottide all tühi ruum, siis otsustasin vedada veidi elektrit ja sai pandud ette valged, taha punased LED-id ning suunakateks kollased vilkuvad LED-id. Tuled tõmbasin veel kergelt smokega üle ja "Voila!" :) Sai päris äge DTM auto! :)

DTM 021.jpg
DTM 021.jpg (93.39 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 025.jpg
DTM 025.jpg (196.31 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 027.jpg
DTM 027.jpg (167.81 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 029.jpg
DTM 029.jpg (126.29 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 031.jpg
DTM 031.jpg (154.11 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 032.jpg
DTM 032.jpg (157.2 KiB) Vaadatud 986 korda
DTM 033.jpg
DTM 033.jpg (111.27 KiB) Vaadatud 986 korda
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

IndrekV

Postitus Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 02:12

Sain lõpuks laeva enda jaoks talutavasse vormi, et see siia teemasse üles panna. Mudeliks siis Hasegawa 1/350 keiserliku Jaapani mereväe lahingulaev Nagato. Antud mudeli kohta pole ühtegi halba sõna öelda, Hasegawa on teinud väga head tööd, kõik jupid läksid kokku nagu valatult, võibolla mõne üksiku erandiga, aga üldjuhul väga murevaba! Ostsin ka kaks setti photo etch juppe, millega oli küll enda kogenematusest raske, aga üldjuhul oli asi loogiliselt üles ehitatud. Aga, vähem juttu, rohkem pilte :
P.S. ankru ketid ma suutsingi ära kaotada, oskab keegi soovitada, kas oleks võimalik käepäraste vahenditega millegagi asendada?
Manused
IMG_0163.jpg
IMG_0163.jpg (106.44 KiB) Vaadatud 954 korda
IMG_0165.jpg
IMG_0165.jpg (110.21 KiB) Vaadatud 954 korda
IMG_0169.jpg
IMG_0169.jpg (111.86 KiB) Vaadatud 954 korda
Viimati muutis IndrekV, 25 Mai 2018, 02:16, muudetud 1 kord kokku.

IndrekV

Postitus Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 02:13

.
Manused
IMG_0170.jpg
IMG_0170.jpg (94.03 KiB) Vaadatud 954 korda
IMG_0168.jpg
IMG_0168.jpg (123.65 KiB) Vaadatud 954 korda

IndrekV

Postitus Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 23:15

Paneksin lahkel loal üles veel ühe pildi, nimelt kiirustades läks täiesti meelest panna külge kuldne krüsanteem, keiserliku Jaapani sümbol, mis oli Jaapani mereväe laevadel vööri küljes.
Manused
IMG_0174.jpg
IMG_0174.jpg (84.38 KiB) Vaadatud 922 korda

Kohver

Postitus Postitas Kohver » 06 Juun 2018, 21:10

Mis võistlusest on saanud?

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 08 Juun 2018, 10:35

Tere,

Võistlus on hetkeseisuga hindamise ootel. Zürii on koostatud ja loodame nad hindama lasta lähiajal.
Asi kippus kahjuks venima, kuna korraldajatele olid vahepeal teised asjatoimetused. Aga unustatud asi ei ole.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 18 Juun 2018, 17:54

Tere,

Kuigi juba mõni aeg tagasi sai kohtunikele palve hindamiseks laiali saadetud on foorumis siiani vaikus. Loodame, et siinkohal on tegemist lihtsalt hindajate häbelikkusega ja keegi ei taha esimene olla, kuigi hinded on juba kuskil valmiskujul ootamas. Teen seega ise otsa lahti ja loodan, et teised ka varsti järgnevad.

Tanel

Ahwike – Camaro
10/10
Väga viisakalt viimistletud mudel nii seest, kui väljast, pealt ja alt. Transkiti ühildamine komplektiga on õnnestunud veatult ja tulemuseks on parim, mida saavutada on võimalik – polegi aru saada, et oleks midagi tehtud. Esinina ja tiiva vaheline joon võiks siiski pisut peenem olla, sest pärisautol on see ühendus vaevumärgatav, mudelil aga on ta saanud pea sama vägev, kui luukide vahed. Mind pisut häirib ka salongi lahendus. Mulle llihtsalt ei löö praegu ette, mida siin taodelda on üritatud? Muster lubaks arvata kangast, kuid selle jaoks on läiget palju, aga sellise mustriga nahka ma pole jällegi kohanud. Kahtlemata on siiski teipimisega kõvasti vaeva nähtud ja kui autorile tulem meeldib, siis kes olen mina, et seda kritiseerida :wink:

DVT – Polo
9/10
Võibolla, et isegi paremini koostatud mudel, kui see, mida oma nimekirjas esimeseks seadsin. Vahet julgen siinkohal teha ainult tehtud tööde mahus. Kui Polo puhul näeme suhteliselt kvaliteetset mudelit, mis on koostatud väga heal tasemel, siis Camaro juures on lihtsalt töömaht märksa suurem olnud seoses lisatud tanskitiga. Ma ei ütle, et DVT peaks hakkama kindlasti oma mudeleid kuidagi teisiti tegema, sest tulemused on maailmatasemel, kuid käsi ei tõuse ka esikohta andma, kui teine mees on sarnase tulemuse saavutanud läbi märksa vaevarikkama teekonna. Minu lemmik mudel seekordsel võistulsel kindlasti.

Janek – Supra
7/7
Päris huvitav kompott, mida hindama hakata. Suurima asjana häirib siinkirjutajat kogu selle väikese dioraamihakatise konseptsioon. Miks vedeleb üks ringrajaauto ilma rattata garaažipõrandal? Mõne punkti oleks kindlasti juurde venitanud, kui auto oleks kasvõi pukkidele tõstetud. Praegu jätab kogu asi väga pooliku ja kahtlase üldmulje. Samuti on arenemisruumi ka „weatheringi-ga“ mängimisel, kuigi esimese proovi kohta ei ole tulemus sugugi kehva. Tundub, et enne mäkerdamist on tegemist olnud päris sileda ja kena asjaga. Veel juhiks tähelepanu tuleklaaside valgetele servadele, mida on väga lihtne kasvõi CD markeriga enne paigaldamist parandada.

Kohver – Audi R8
5/8
Igal võistlusel on osalenud mõni töö, mille autorile ma olen kardetavasti liiga teinud puhtalt emotsioonide põhjalt. Kardan, et seekord on selleks tööks Kohveri Audi. Ma küll ei leia fotodelt suuremaks nurinaks ühtegi põhjust, aga kogu kompott kokku jätab mind täiesti külmaks. Autori soovitud matt tulemus on küll hästi õnnestunud, kuid siinkirjutaja arvates see toon lihtsalt ei sobi R8 selga. Kui siia lisada samamoodi puhtalt maitse küsimus – R8 lihtsalt ei meeldi mulle, siis saamegi tulemuse, mille kohta ei ole mul otseselt midgai halba öelda, aga suuri numbreid anda ka ei oska. Eraldi tooks vast ka selle töö juures välja valged tagatulede servad.

Tauno – Mercedes DTM
6/5
Päris vahva Mersu ja eriti tore, et meie jaoks täitsa tundmatult tegijalt. Lisapunkt kindlasti töötavate tulede eest, mis on omamoodi äge lisa. Värv või lakk tahaks kindlasti rohkem läiget saada ja tulede ning võre veidi sakilised servad jms. Pisiasjad ei luba seekord ilmselt esimeste töödega otseselt konkureerida. Vaatamata sellele on tegu igati ausa asjaga ja ootame kindlasti autori poolt lisa ka muudes teemades, kui vaid võistluse oma.

Militaar

IndrekV – Paat
9/9
Väga uhke lahingulaev igatahes. Sõgedates kogustes peenikest plekki on selle laeva üldilmele tõesti palju juurde andnud. Detaile on hoomamatult palju ja kõigesse süvenemine võtab suure aja, aga silma ei jää midagi, mis oleks tehtud kuidagi kiirustades või lohakalt. Ideaalsest skoorist jääb ilmselt lahutama vaid kerge pesu ja toonimine, et niigi uhke paadi üldpilti veelgi elavamaks ja ruumilisemaks muuta.

Kohver - Zündapp
7/8
„Less is more.“ Väiksem mudel ei tähenda kindlasti vähem tööd või kehvemat tulemust, kuigi antud juhul oleks ilma pisikese aluseta siit palju väiksema skoori saanud. Kindlasti tasuks juurde uurida nägude värvimisest, sest need paistavad eriti silma oma liialt suurte silmade ja monotoonse nahaga. Samuti ei tohiks selleaegsel presendil läiget olla. Punkte võtab maha ka kerge „üle laskmine“ mõnede väiksemate detailide osas, nagu tagumised tuled ja kohvrite käepidemed, millede viimistlemisel oleks mudeli üldilme kõvasti paranenud. Ka võiks mudeli ja maastiku ühildamisel arvestada sõiduki raskusega ja selle vastavalt kas pinnasesse „uputada“ või rehve korrigeerida, hetkel tsikkel justkui hõljuks maapinna kohal. Vaatamata pikale puuduste nimekirjale on tegemist kena pisikese dioraamiga, mille üle tasub uhke olla küll. Täname osalemast :wink:

Janek

Postitus Postitas Janek » 19 Juun 2018, 14:40

Hea kriitika. see garaaz oli lihtslt sellepärast et oleks kuskil pildistada mis poleks aknalaud. aga jah tõesti ei mõelnud kogenematu silmaga et keegi ei pane autot lihtsalt põrandale :P kuigi võib ette kujutada et on tegemist kobakäppadest varastega. tulede ümber musta markeriga tegemist propageerin ise ka aga valge kerega ilmselt ei jäänud silma ja ei seganud niiet jäi märkamata. Mökerdamist tuleb veel õppida aga üldiselt meeldib teha midagi veidrat mudelitega. kuna ehitamine on mudelitegemise põhiline rõõm ja pärast mul pole nendega midagi teha siis võtan maksimumi.

tegelt ratas tuli ära ja amorti oli praktiliselt võimatu tagasi panna niiet mõtlesin et ok las olla siis keegi parandab midagi. oleks pidanud pukid ka meisterdama.

tänud
XF-56

Rock

Postitus Postitas Rock » 24 Juun 2018, 14:33

Tere ka minu poolt ja aitäh kõigile, kes osalesid ja tööga valmis said. Julgelt võib väita, et iga võistlusega kasvab kvaliteet märkimisväärselt ja järjest julgemalt võetakse ette ka suuremaid projekte ja ümberehitusi. Esimene hinne väljendab töö üldpilti ja teine ehituskvaliteeti.

Janek Tom's Supra 7/7

Täitsa korralik töö. Kui vaadata autot, mis on veel määrimata, võiks hinne kõrgemgi olla. Hindan püüdlust pöörata tähelepanu detailidele ja ette on võetud ka keerulisemad tööd (paneelivahede ja aknaäärte värvimine). Sageli tehakse need väga lohakalt või jäetakse üldse tegemata. Töö kulgu jälgides torkas silma puhas töö. Tuleklaaside ääred võinuks olla markeriga üle käidud, oleks sügavama ja ehedama mulje jätnud. Kleebistega on kenasti hakkama saadud.

Ahwike Camaro 10/10

Siin pole vaja palju lisada. Töömaht räägib enda eest ja antud juhul on kõik tehtud väga korralikult. Tean, mida tähendab töö lisadega ja kui palju tunded võib kulude üheainsa detaili valmimiseks. Lisaks enda poolt lisatud mahukad värvimistööd jms. Kui üldse midagi silma jäi, siis ehk õige pisut tundub auto maapinnast kõrge, aga see on puhtalt maitse asi ja ei kuulu arutlemisele. Sama lugu on värvilahenduste, sisu mustri jms. See ei pruugi meeldida, aga kvaliteedi osas ei saa midagi ette heita. Väga hea töö!

DVT Polo 10/10

Kuivõrd ma ei võrdle erinevaid töid omavahel, vaid vaatan iga tööd eraldiseisvana, siis tuleb siingi anda maksimumpunktid. Suurepärased detailid ja väga ideaalne värvitöö (pealegi üldse mitte lihtne värvilahendus). Puhas ja ilus mudel, mis vastab reaalsele autole.

Kohver Audi R8 5/7

Iseenesest ei saa öelda, et töö oleks lohakas. Mootori ja sisu poolelt oleks kõik nagu enam-vähem paigas. Kere puhul on üldmulje siiski mänguautolik. Ilmselt mängib rolli värv ja liiga jämedad paneelivahede markeeringud. Ehk siis ilmselt oleks ilma nende mustade joonteta olnud üldpilt isegi ilusam kui praegu. Lisaks on ka siin tuled liiga plastised ja vajaksid äärejooni, et sügavust lisada.

Kohver Zündapp 7/8

Esiteks aitäh, et valisid midagi sootuks erinevat ja teisest mõõtkavast. Siin tulebki lähtuda teise vaatenurga alt ja sellest ehk veidi kõrgemad punktid. Enda poolt lisatud detailid ja fotosöövitused annavad palju juurde. Kindlasti võtavad hoogu maha sõdurite silmad, mis on multifilmiliku muljega. Tean, kui raske on neid 1/24 mõõdus värvida ja seega ei imesta, et need on just sellised nagu on, aga eks see võtab punkte maha. Mootorrattale suuri etteheiteid pole. Selles mõõtkavas kindlasti vähemalt tugev keskmine töö ja natukene peale.

Tauno79 Mercedes DTM 6/6

Arvestades, kui palju on ise ümber/juurde tehtud, ei saa väga madalat hinnet panna. Uurisin veidi internetist originaali kohta ja pole kindel, kui suur siinkohal on vastavus originaaliga, aga töö on lõppkokkuvõttes pigem õnnestunud. Värvitoon on muidugi selline, mis osaliselt vigu andestab ja ilmselt oleks siin veidi arenguruumi. Tulede lisamine on ühelt poolt hea idee (pimedas väga efektne), aga valges on lähedalt vaadates need augud tulede sees ehk ebareaalsed. Massiivne ja jäme Mercedese märk rikub üldmuljet. Samas kiidan, et suur töö sai ette võetud!

IndrekV Nagato 10/10

Ütlen kohe alustuseks ära, et ma ei hinda seda, kas laeva on üritatud realistlikumaks "määrida" või mitte. Täpselt nagu autode puhul, kehtib ka siin reegel, et mis kellelegi parasjagu meeldib. Kunagi oli ka see laev esimest korda vette suundudes ju puhas ja korras. Töö on korralik, fotosöövitustega on kõik kenasti õnnestunud, värvilahendused klapivad. Suur pluss on trossid, mis on üle laeva veetud (sageli ei osata/taheta/viitsita). Tean, et tegu on väga mahuka ja ajakuluka tööga. Lisaks rõõmustan, et keegi ehitab veel selles mõõtkavas laevu. Edu!

Vasta