Lancia "Super Delta" 1992 | 1:24 | Hasegawa | Eero

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Eero
Moderaator

Lancia "Super Delta" 1992 | 1:24 | Hasegawa | Eero

Postitus Postitas Eero » 09 Okt 2016, 20:49

Tere,

Võistluse jaoks mudeli valimine ei ole lihtne ülesanne. Pärast mitmete karpide avamist, sorteerimist, laiali laotamist, kokkupakkimist sai välja valitud alljärgnev isend.
Pilt
Isendiks on Lancia "Super Delta" 1992 WRC Makes Champion, mis on toodetud Hasegawa poolt. See mudel on riiulis oodanud oma aega juba päris mitmed aastad ja tundus olevat igati sobiv selle võistluse jaoks.
Pilt
Pilt
Hasegawale omaselt on mudeli kvaliteet ja detailsus väga eeskujulik. Hasegawa tolle ajastu kit'idele omaseks jooneks on see, et kaasa on pandud ka fotosöövitus turvavöö- ja luukide klambritega. Samuti on olemas ka turvavööde ja porikummide materjal.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ainukene asi, mis vihjab selle kit'i vanusele on kleebised. Kleepsud on prinditud aastal 1994 ja selle 22 aastaga on kleebised veidi kollasemaks tõmmanud.
Pilt

Plaanidest rääkides: plaanis on see mudel üpris otse karbist välja ehitada Didier Auriol'i autona. Hasegawa on küll kaasa pannud fotosöövituse, kuid suure tõenäosusega tellin lisaks juurde ka veel ühe fotosöövituse, kus on lisaks turvavöödele ka kõiksugused võred ja ribid. Kuigi saadaval on ka värskemaid kleebiseid antud autole, siis plaanin kasutada siiski originaale. Vaatamata kergele kollasele jumele näevad nad siiski väga head välja. Samas on kleepsude panekuni veel aega ja võimalik, et mõtlen veel ringi.

Kuigi võistlus on juba käimas, jääb mudel veel veidiks karpi ootama. Kuna hetkeline ilm ei soosi õues kruntimist ja värvimist, siis otsin värvimiseks sobivaid siseruume. Antud tingimuste täitmisel läheb selle mudeli ehitus täie hooga käima.

Cheerz!
Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

DVT

Postitus Postitas DVT » 10 Okt 2016, 08:27

Edu selle mudeli ehitamisega. Mul on ka plaanis osaleda autoga Lancia, kuid mitte Delta.
Kleepsud soovitan ikkagi muretseda, kuna vaatamata välimusele ei jõua sa neid kleepida. Võib olla aitab mingil määral Tamiya uus imekeemia just vanadele kleepsudele. Ma ise ei ole seda proovinud, kuid Tamiya väidab, et selle kasutades ei rebi enam kleepsud koos lakiga ära kui hakkad tihendid mustaks värvima ja kere maskidet puhastama.

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 13 Okt 2016, 18:43

No näed siis, suutsingi su auto pealtvaate järgi ära tunda. :D

Ei ole sinu poolt veel ühtegi halba tööd näinud, seega julgen arvata, et ka siit on järjekordselt üks vinge masin tulemas, mis kindlasti
ohustab ka võistluse esikohta.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 18 Okt 2016, 00:32

Olemasolevate kleebistega annaks teha "puhta" variandi, ehk ilma numbriteta auto. Aga see vist poleks niikuinii teemasse? Telli siis uued kleepsud ikka juurde, sellele peaks vast saama küll?
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 18 Okt 2016, 10:41

Kleepse on saada küll, kuid arvan, et need peaksid ka toimima kenasti. Palju hullemas olukorras kleepsud ka peale saadud.

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 23 Okt 2016, 13:01

Siit tuleb midagi täpselt minu teetassi. Lanciaid ei ole iialgi liiga palju. Soovin edu ning loodame, et kleebised saavad ka head. 8)

Gustav

Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 17 Jaan 2017, 12:23

Pilt

Peatsete uuendusteni.

Eero

DVT

Postitus Postitas DVT » 17 Jaan 2017, 13:31

Ma juba arvasin, et ei näegi seda mudelit valmis kujul. :D Kas sa vedrustuse teed ka madalamaks?

Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 17 Jaan 2017, 14:23

Mul endal tekkis ka vahepeal selline hirm, aga õnneks jõulupuhkuse ajal sai palju teha, nii et (õigeks ajaks) valmissaamise protsent on üpris kõrge.
Vedrustuse madaldamist ma hetkel ei tea. Pole veel jõudnud alla proovida. Hetkel arvan, et seda muutma ei hakka. Samas, mine tea...

Eero

Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 05 Juul 2017, 20:53

Pilt
Esivõre. Suured avad tuli enne tühjaks lõigata ja siis võre sisse liimida. Pärast võre värvimist tuleb sinna veel liimida kaks komplekti "neeruraame". Punased ja kroomitud. Arvan, et sellest tuleb ka paras nokitsemine.
Pilt
Armatuur. Kundepoolne paneel on ühest tükist ja vajas korraliku voltimist, et kuju õige oleks.
Pilt
Põhjaalune. Piduritele on lisatud fotosöövitused. Mulle meeldib, kuidas need välja näevad, kahjuks velgede alt need väga paistma ei jää. :?
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Alustasin kerele ka kleepsude panekut:
Pilt

Peatsete uuendusteni.

Eero

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 06 Juul 2017, 14:39

Kus vanasti oli ikka vägev PE mudelitel kaasas. 8)
Nokitsemist, tundub, et jagub. Senine sündmuste kulgemine on igatahes igati positiivne.
Jõudu!

Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 06 Juul 2017, 14:48

Kaasas olev PE on suhteliselt tagasihoidlik. Turvavööde klambrid ja kapotisplindid.
Tellisin eraldi juurde fotosöövituse, kus on nii pidurikettad kui kõiksugused paneelid ja muu kraam. Eraldi fotosöövitus on poolteist lehte.
Pilt sellest komplektist (spotmodeli kodukalt)
Pilt

Cheerz!
Eero

Vasta