Suvi-Sügis 2010 võistlus?

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 16 Juul 2010, 01:45

Tuulasin natuke vanades teemades ringi, aga ei leidnud kuskilt mingeid normaalseid reegleid, mida aluseks võtta. Tuleb need vist ise siis kirja panna.

1. Võistlusel võivad osaleda kõik tsiviiltehnika (koopia)mudelid, mis on koostatud selleks ettenähtud ajavahemikul ja täidavad allpool toodud kriteeriume.
2. Võistlusel osalejale ei seata vanuselisi, ega muid piiranguid.
3. Võistlusest osavõtt ei ole tasuline.
4. Võistlusel osaleja on kohustatud enne registreerimist läbi lugema võistluse reeglistiku ja sellest aru saama.

Registreerumine ja ajavahemikud.

1. Võistlus toimub ajavahemikul (kuupäevad)
2. Võistlusele võib registreeruda kogu võistlusperioodi vältel.
3. Võistluse korraldajal on õigus vajadusel liigutada võistluse lõppu nii varasemaks, kui hilisemaks, kuid mitte rohkem, kui 15(viisteist) kalendripäeva. V.A juhul, kui kõik võistlusel osalejad on oma võistlustööd esitanud enne kokkulepitud tähtaega.
4. Kõik osalejad, kes ettenähtud lõpp-tähtajaks oma võistlustöid kokkulepitud kujul ei esita, diskvalifitseeritakse.
5. Registreerudes kinnitab osaleja, et on tutvunud reeglitega ja saab neist aru.
6. Registreerumiseks tuleb vastavasse alafoorumisse (tekib alles) avada uus teema kujul : Mark, Mudel, Mõõtkava ja osaleja kasutajanimi foorumis. Näiteks : Ferrari Testarossa, 1/24, Simmtann

7. Võistlusele registreerunud kasutajal on õigus võistluselt lahkuda kogu võistluse jooksul, kuid korra lahkunud võistleja sellel võistlusel uuesti osaleda ei tohi. Võistluselt lahkumiseks tuleb eelnevalt avatud teemas paluda selle slgemist.

Kriteeriumid osalevatele mudelitele

1. Tegu peab olema tsiviiltehnika mudeliga. Vaidluse korral otsustab osalemisloa saamise ¾ürii.
2. Koostatava mudeli mõõtkava peab jääma vahemikku 1/23 - 1/27(ka). Juhul, kui tegu ei ole mõõtkavas koopiamudeliga peavad mudeli gabariidid jääma kokkuepitud piiridesse. (Pmm x Lmm x Kmm).
3. Mudel tuleb koostada ette antud ajavahemikus, seega valmismudeliga osaleda ei tohi.
¤4. Võistlusele registreerumise hetkel ei tohi olla mudelit koostatud rohkem kui : liimitud - xx% detailide arvust ja värvitud - xx% detailide arvust. Kusjuures kere ei tohi olla üks värvitud detailidest.
5.

ei jõua praegu rohkem - silmad vajuvad kinni ja palav on ka. Minu ametlik keel ei ole just väga terav, seega kõik parandused jms. on teretulnud. reeglimuudatused ka loomulikult. Head ööd.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
R.X
Moderaator

Postitus Postitas R.X » 16 Juul 2010, 11:34

Kas ma saan osaleda kui mul on kere värvitud juba kuid sinna peale olen pannud pahtlit jne. ehk see värv ei jää sinna ?

Kasutaja avatar
m2giorav
Kontakt:

Postitus Postitas m2giorav » 16 Juul 2010, 13:28

Siis ei tohi osaleda, kui mul on rekka peaaegu valmis? Vaja veel kere jupid külge panna ja mõned detailid teha juurde.

Kasutaja avatar
cristian

Postitus Postitas cristian » 16 Juul 2010, 16:18

m2giorav kirjutas:Siis ei tohi osaleda, kui mul on rekka peaaegu valmis? Vaja veel kere jupid külge panna ja mõned detailid teha juurde.
Ei või, reeglites ju selgelt öeldud:
3. Mudel tuleb koostada ette antud ajavahemikus, seega valmismudeliga osaleda ei tohi.
¤4. Võistlusele registreerumise hetkel ei tohi olla mudelit koostatud rohkem kui : liimitud - xx% detailide arvust ja värvitud - xx% detailide arvust. Kusjuures kere ei tohi olla üks värvitud detailidest.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 17 Juul 2010, 00:18

Nende reeglite kohal on suur küsimärk. parandused ja ettepanekud on oodatud, pealegi ei ole need valmis veel.

PS! keegi mode/adminn võiks võistluse jaoks teema ära teha.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 17 Juul 2010, 13:45

Noo teeme näiteks nii et rebuildiga võib ka osa võtta, kui keegi tahab kangesti osa võtta juba hulganisti värvitud/liimitud juppidega, siis ta on kohustatud selle täitsa laiali lammutama ja kõik jupid uuesti üle käima. See eeldab 2x rohkem tööd, aga ongi karistuseks kui ei taha uut mudelit otsida :lol: . Asi jääb vähemalt ausaks nende ees, kes üpris nullist tegema hakkavad.
Eks tollest piirist, kustmaalt on juba liiga palju valmis, peab igaüks ise aru saama. Võtke arvesse seda, et asi peab jääma ausaks "nullist" alustajatega. Paar juppi siit-sealt lõigutud/pahteldatud/värvitud pole veel hull, aga kui kõik jupid värvitud ja pmtselt 2-päeva töö veel jäänud siis on juba asi kaugel aususest.

Piic.

(edit: pole pideva ringi reisimise tõttu saanud veel uurida, mida ma auhinnafondi lisada saaksin, kuid arvatavasti midagi ikka leian, aga auhindadega kiiret vast enne lõputähtaega pole ;) )
simmtann kirjutas: PS! keegi mode/adminn võiks võistluse jaoks teema ära teha.
Tuleb vist pöörduda Realisticu poole, moderaatorid oma õigustega ei saa vist midagi teha.

Kasutaja avatar
m2giorav
Kontakt:

Postitus Postitas m2giorav » 17 Juul 2010, 15:46

Siis tuleb kähku pahtlid sebida kusagilt, et Suprat saaks tegema hakata selle võistluse jaoks.

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 18 Juul 2010, 10:33

Pahtlit saad kullost.

Minu mõttes mõlgub, et võtaks osa ühe mudeliga mida foorumis ei ole. Tegemist ameeriklasega ja teen drifi autoks. Algust on tehtud salongis mis on suht puhtaks "visatud" , turvapuuri moodi asi on ka olemas, taga ukse lingid kinni pahteldatud ja scoop on katusel. Ehitamist veel palju. Värvitud ei ole ühtegi juppi. Isegi rattaid ei ole veel all :D. Loodan , et selle masinaga ei ole probleeme teistejaoks.

:)
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 18 Juul 2010, 12:07

Tuleb siis kah vist ennast kokku võtta ja üks kiire ning stiilipuhas mudel teha. :)
Pilt

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 18 Juul 2010, 12:24

Ahwike kirjutas:Pahtlit saad kullost.

Minu mõttes mõlgub, et võtaks osa ühe mudeliga mida foorumis ei ole. Tegemist ameeriklasega ja teen drifi autoks. Algust on tehtud salongis mis on suht puhtaks "visatud" , turvapuuri moodi asi on ka olemas, taga ukse lingid kinni pahteldatud ja scoop on katusel. Ehitamist veel palju. Värvitud ei ole ühtegi juppi. Isegi rattaid ei ole veel all :D. Loodan , et selle masinaga ei ole probleeme teistejaoks.

:)
Muidugi on probleeme, kui sina scratchbuildima hakkad(eriti veel sellised plaanid ka) siis pole teistel enam lootust :lol:

Okei okei, tegelt tahaks kangesti näha juba neid mõtteid mudeli kujul :P Võit polegi mul tähtis

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 18 Juul 2010, 12:52

Sellega ma arvestasin jah, et võtaks rahulikuma projekti 8) selles suhtes auto ei lähe pikemaks, lühemaks ega laiemaks ja muudatusi keres endas on vähe. Möllu teen natukene mootoriga ja salong vaja vastavaks ehitada.
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 18 Juul 2010, 13:04

Tähtaeg võiks olla 31.10.2010, siis on ehk ka minul lootust asi valmis saada, kuigi töö ja kool ilmselt suruvad liialt peale aga väike lootus on.
Pilt

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 18 Juul 2010, 17:01

Okei, ma huvi pärast koostan nimekirja, kes siis osa võtaksid, toetudes postitustele siin teemas.

1.Siim123
2.Simmtann (?)
3.cristian
4.Renet
5.m2giorav
6.minimees
7.Ahwike
8.R.X
9.Black66
10.hardstar
11.Eero

Kui juba niipalju osalejaid on siis annab täitsa võistluse mõõdu välja juba, keegi võiks sinna imudilasse ka kisada, äkki keegi tahab spämmimisele ja pildivõistluste vahelduseks mudeleid ka ehitada :P
Viimati muutis siim123, 18 Juul 2010, 21:38, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 18 Juul 2010, 18:18

Ma arvan, et Eero suudab samuti end piisavalt kokku võtta ning ühe mudeli õigeks ajaks valmis saada. :)
Pilt

hardstar

Postitus Postitas hardstar » 18 Juul 2010, 19:22

Kui saan mudeli ostetud siis osalen ka arvatavasti. :wink:

Vasta