3D printer mudelistile?

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Disigny
Postitusi: 155
Liitunud: 22 Nov 2010, 20:40
Asukoht: Viimsi

3D printer mudelistile?

Postitus Postitas Disigny » 16 Dets 2016, 19:38

Tervitused!

Algataks siia nimetatud teema.
Tehnika areneb ja kunagi ulmena tundunud 3D printerite hinnad on juba väga seeditavateks kujunenud. Kuna oma mudeliehituste käigus avastan ennast ikka ja jälle eBayst mõnda veljejooksu või turboseti vmt. otsimast, siis täna mõtlesin esimest korda tõsisemalt 3D printeri peale.
Hindu vaadates, siis tuleks vaid pisut üle 200 EURi juba masin kätte (nt. Geeetech Prusa i3 Pro B). Antud Geeetech on võimeline "tulistama" juba viite erinevat materjalitüüpi ja seda 200x200x180mm suurusesse alasse. Reviewdest jääb esialgu läbi kõlama fakt, et masina kokkupanek on puuduliku õpetuse tõttu pisut keeruline (see ei tohiks muidugi meiesuguseid mudeliste hirmutada :D) ning samuti on üksikute juppide kvaliteedi üle nurisetud. Kokkuvõttes tundub, et kasutajad siiski kiidavad ja verdict on see, et selle summa eest on masinat küll.

Ainuke murekoht ongi muidugi printimise kvaliteet. Internetis surfates tundub, et kui oled seaded paika saanud ja softi selgeks, siis saab head tulemust küll.
Olen ise viimased 4 aastat tootedisaini õppinud, seega uhkemaid 3D masinaid olen töös näinud ja kvaliteeti käega katsunud aga selliste odavamate kodukasutajale mõeldud masinate kohalt pilt veel ebaselge.

Teema algatamise põhilise eesmärgi juurde tagasi tulles loodaks kuulda teiste mõtteid/seisukohti sel teemal.
Kas kellelgi on ehk kogemusi selliste odava otsa 3D printeritega?

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator
Postitusi: 562
Liitunud: 24 Aug 2007, 13:05
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Eero » 09 Jaan 2017, 10:31

Tere,

Olen kasutajaga Black66 seda teemat arutanud mõni aeg tagasi.
3D printeri kasutamine mudeliehituse juures on täiesti teostatav. Printeri seadete paika panek on üks asi, mida tuleb korra teha. Aga kui pole plaanis ainult internetist detaile tõmmata, siis peaks mudelistil olema ka baasteadmised 3D modelleerimisest.

Kui peakski soov olema hakata kasutama 3D printerit, siis esialgu oleks mõistlik proovida enda jaoks soovitud detailid valmis modelleerida või alla tõmmata. Ja lasta siis sõbral/tuttaval/printimisteenust pakkuval ettevõttel välja printida, et oleks võimalik eelnevalt veenduda soovitud kvaliteedis/täpsuses. Muidu võib pärast printeri ostmist väike pettumus tulla.

3D printer ei pea olema isegi täiesti uus. Võib vabalt osta pruugitud isendi. Hind on soodsam ja juppide saadavuse tõttu on võimalik endale sobivate parameetritega aparaat kokku laduda. Samuti on tavaline praktika ka see, kus ostetakse odav printer, millega prinditakse uued ja paremad printeri detailid (ehk printeriga upgrade'itakse olemasolevat printerit).

Jutt sai pikavõitu ja keeruline, aga kokkuvõteks on printerikasutamine täiesti võimalik, kuid eeldab mõningaid algteadmisi.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Disigny
Postitusi: 155
Liitunud: 22 Nov 2010, 20:40
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas Disigny » 09 Jaan 2017, 19:24

;)

Disigny
Postitusi: 155
Liitunud: 22 Nov 2010, 20:40
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas Disigny » 18 Jaan 2017, 16:12

Täna maanduski printer lauale, kui hunniku juppide kohta nüüd printer saab öelda :)
Valituks osutus siis GEEETech Prusa I3 pro B, seda põhiliselt selle väga hea hinna tõttu.

Praeguseks olen jõudnud jupid läbi näppida ja esimese pilgu peale visata.
Esmamulje - väga positiivne! Asi oli väga korralikult pakitud, kaasas nimekiri sisalduvatest juppidest ning meili peale saadeti kohe peale ostu user manual ning building tutorial video. Juppide kvaliteet tundub sõrmede vahel näppides isegi väga tasemel, ausalt öeldes ei oodanud sugugi nii hea kvaliteediga juppe - seega positiivselt üllatunud. Printeri kere on akrüülist, ühenduskohad, kinnitused, siinid jne kõik metallist.

Nüüd siis tarvis mudelite kõrvalt üks printer kokku laduda :D Kui kõik poldid ja seibid kokku lugeda, siis juppe vast sinna 750ne kanti.

Loodan, et positiivsed üllatused jätkuvad.

Hetkeseis:
Pilt

Sander

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator
Postitusi: 562
Liitunud: 24 Aug 2007, 13:05
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Eero » 19 Jaan 2017, 11:06

Vahva aparaat tundub. Palju see ka maksma läks?
Jään ootama siis esimesi katsetusi ja muljeid, et siis enda poolt 3D-failid sulle saata. :lol:

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Disigny
Postitusi: 155
Liitunud: 22 Nov 2010, 20:40
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas Disigny » 19 Jaan 2017, 21:37

Puhtalt printeri hind tuli umbes 150 EURi ainult.

Homme hakkan kokku laduma ;)

Vasta