Teie masinad

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 24 Jaan 2014, 12:04

Heh, pemmid

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 24 Jaan 2014, 13:06

Bemm on juhitavuselt minu jaoks kindlasti üks parimaid autosid, aga nad lagunevad päris õudsasti ja on veel lisaks sellel nii kuramuse ebamugavad, et ma rohkem vist neid elus omale ei taha.
Mersu on mugavam ja see saab hetkel minu jaoks määravaks. 8)
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 24 Jaan 2014, 14:18

Mu 300 eurosel sierral ka mugavamad istmed kui mingil 7 seeria bemmil :lol:

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 24 Jaan 2014, 15:22

No seitsmene bemm on tiba teine teema ja Comfort istmed panevad su Sierra istmetele igast asendist ära. :D
Pigem on bemmide häda see et nad on kuradi väiksed seest. ei ole üldse ruumi kuskil olla. Seitsmendas (e38) on näiteks enamvähem samapalju ruumi kui w210 mersus, kui välismõõte võrrelda, siis mersu peaks ikka oluliselt väiksem olema. S-klassi mersude ruumikusest ei hakka üldse rääkima, bemmil pole midagi vastu panna. Bemmi istmetel pole mugavuselt väga viga (e39 ja e38), bemmid on seest lihtsalt väiksed.
Pilt

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 24 Jaan 2014, 16:24

Ma olen kahes nahktoaga 740 bemmis istunud (ei tea mina kas mingi premium või komfort või ultimate või mis kuradi seeriad nad on) ja mõlemas jäi perse kangeks esimese veerand tunni jooksul :lol: . Ilgelt palju igasugu nuppe ja tulukesi ja luksust olid täis pakitud aga istmed umbes samajäigad nagu mul saunas puupingid.

Rääkimata siis teistest seeriatest, 100km ära sõidad löövad kannikad tuld.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 24 Jaan 2014, 18:17

Iste tuleb ikka vastavalt paika kah panna, kui mingis suvaasendis istuda, siis lööbki kõik tuld. :D
Pilt

Kasutaja avatar
R.X
Moderaator

Postitus Postitas R.X » 25 Jaan 2014, 20:59

Siim on lihtsalt sirtsu toolidega nii ära harjunud, et kõik muu on pähh pähh :D Bemmidel on pigem see probleem, et mingi hetk läksid koledaks ja alles nüüd F-tähistega on ilusaks jälle läinud ehk siis umbes 20aastat tühja maad vahepeal.
Ise oma 5-sega väga rahul, seest mugav, sõidab hästi. Tegemist on ka vajanud ainult nipetnäpet elementaarsed asjad mis igal autol kuluvad.
We all die. The goal isn't to live forever, the goal is to create something that will. - Tupac Amaru Shakur

Kasutaja avatar
Rolverts

Postitus Postitas Rolverts » 05 Veebr 2014, 08:23

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Talve auto on sierra

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 05 Veebr 2014, 12:27

siim123 kirjutas:Mu 300 eurosel sierral ka mugavamad istmed kui mingil 7 seeria bemmil :lol:
Tuletaks meelde, et istmed, mis sul 300 eurosel Sierral ostes sees olid, ei olnud just mugavuse etalonid. Nagu seljatoega taburetil istuksid. Alles nahktoa hankimisega sai sulle sinna see mugavus, mida võid võrrelda semjorkaga. Muidugi bemmi nahktoa puhul on oluline ka see, kui palju tagumikke see näinud on. Osad istmed on väga ära istutud. Aga viisakalt hoitud ja regulaarselt kreemitatud semjorka nahkiste võib su tagumiku hoopis teist nooti mängima panna.

Ise olen oma Recarodega rahul ja kui aus olla, siis olid ka eelmised istmed väga mugavad.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 05 Veebr 2014, 14:18

Ega see kreemitamine sul sinna nahkpolstri alla rohkem poroloni ei pane et ta pehmem oleks, tehasest tulevad bemmid(ja tänapäeval üldse enamik autod) juba kivikõvade istmetega.

Ja sierra recarod on ühed kõige jubedamad istmed igapäevasteks sõitudeks. Palju sul seda külgtuge ikka vaja kui auto üle 2000 pöörde näeb paaril korral aastas... :lol:

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 05 Veebr 2014, 22:25

Alustame sellest, et Siim vist ei ole omanud ega hooldanud nahk kabinetiga masinaid. Siin on ikka siiski suur vahe, kas nahk on hooldatud ja pehme, mis laseb avalduda mõju polstri olemas olul või on tegemist musta, hooldamata ja parkunud nahaga, mis on nagu vineer ja hoolimata sellest, kas naha all on porolooni 1,2,3 või 5 cm ei jõua see istuja kannini.
热情的建设者

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 05 Veebr 2014, 23:05

Muidugi saan aru mis tähendab nahkistme pesemine ja kreemitamine, teen seda isegi umbes 3x aastas. Aga kui kõik mis jääb naha alla on disainitud jäik ja kivikõva siis ei aita värskelt Johnsons Baby Oiliga õlitatud beebipersest tehtud nahk ka seda oluliselt pehmemaks teha. :lol:

Ja kui nii võtta siis jäigastunud ja kuiva nahaga mitukend aastat vana usaraua istmes on endiselt päris mõnus istuda :)

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 06 Veebr 2014, 01:03

No ma olen päris "ühe" ameeriklasega sõitnud, ja mugavusest ei saa seal rääkida ühegi istme puhul.
Sõitsin 78 aasta Monte Carloga Võru-Tallinn-Võru ühe päevaga ja selles niiöelda "pehmes diivanis" tekkis õhtuks tunne et ma suren. Tagumik lõi niimodi tuld, et paha hakkab. Sama jutt täpselt originaal Chevy K30 pingi kohta. Kõik võimalikest Camarodest ei hakka üldse rääkima, selline tunne nagu keegi oleks tüki vineeri p*rse alla pannud ja sellele mingi seljatoe külge monteerinud. Ainsad mugavad istmed olid minuarust Dodge Ram Vanis, ja sealgi ainult esimesed, taga oli ikka juba suht jube ja koguaeg oli mingi häda, küll torkis mingi raud siit ja küll sealt. Muidugi 100km sõidab iga pingi peal ära, aga kui pead päevaga 1000km maha tõmbama, siis saad teada mis on mugav ja mis mitte. Tolleaegsete ja ka varasemate USA autode istme pehmus on saavutatud tänu vedrudele, sisuliselt siis samasugused nagu nõukaaegses diivanis või madratsis, aga pikki vahemaid pole seal üldse mugav läbida. Hea kui veel mingi vedru p*rse ei torgi. Vanematel pillidel oli seal vedrude vahel veel merirohtu, aga see rohkem 50-60'te teema. Sealt edasi ikkagi kasutati poroloni, aga kui selle on ikka neeger juba läbi nühkinud ja aeg oma töö teinud, istud sisuliselt vedrude peal. Tundub maru mugav, tegelikult ei ole.

Ja sellest muutub ikka nahkistme puhul jõhkralt, kas ta on hooldatud või mitte, võta üks suvaline osside poolt äranühitud e38 mis on miljon sõitnud, on tõesti ebamugav ja nagu sa ütled jäik/kõva, seejuures pole seal keegi kunagi midagi kreemitanud. Aga võta mingi ülikorralik vähesõitnud e38, milles nahk nagu uus ja vaeva nähtud, nagu oleks teise autosse üldse istunud.

Hea võrdlusena saan veel tuua Opel Omega 2000 vs Mercedes W210 2001. Mõlemal nahksisud, keskmisest korralikuma olemusega ja hooldatud. Omegaga oli 150km läbimisel selg kange, jalad puised jne. Lihtsalt oli oma olemuselt ebamugav iste. Seejuures Mercedesega võin ma 1500km kah paari pisikese põiepeatusega ja ma tunnen ennast inimesena. Opeliga Märjamaa-Riga-Vilnius-Kaunas-Klaipeda-Marijampole-Riga-Märjamaa läbimisel oli mul tunne, et järgmisel päeval tuleb lasta alumine ots amputeerida, jalad olid täiesti tuimad. Kilometraa¾iks kogunes siis üle 1500km. Mersuga läbisin küll natukene vähem, aga suht järjest 1200km ja ei mingeid probleeme. Seejuures oli Opeli iste pehmem ja käega katsudes mugavam, tegelikkus on teine. Muidugi teadsin juba ette, et Omega istmed on halvad, oli eelnev kogemus olemas.
Pilt

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 06 Veebr 2014, 09:36

Ok :lol:

Ega ma rohkem vaielda ei viitsigi. Ma jään pehmeid istmeid fännama, mulle meeldib lösutada. Kui ma mingi enda jaoks top3 peaks looma mis minu persele positiivselt meelde on jäänud siis kõik oleksid cadillacid.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 06 Veebr 2014, 11:05

90+ Cadillacides on juba mõistlikud istmed, enne seda täpselt samasugune jura nagu igalpool mujal. Ehk et pisut pikema vahemaa läbimisel löövad kehaosad tuld.
Pilt

Vasta