kuida panna teipi peale nii, et värvi maha ei kooru

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
siim123

kuida panna teipi peale nii, et värvi maha ei kooru

Postitus Postitas siim123 » 19 Sept 2007, 15:42

paljudel on see probleemiks. see on küll lihtne ja labane õpetus, aga ega "vaba teema" "vabasse teemasse" ei ole ka mõtet mul seda postitada, sest see kaoks sinna ära, sest vaevalt, et keegi, kellel see probleem on, otsiks terve vaba teema läbi. :wink:

asja juurde:
mina teen nii, et võtan teibitüki enne paigaldamist ja panen ta hoopis mõne muu asja peale(ma näiteks panen käe peale :lol: ), ja siis tõmban ära, nii ei ole kleepivus enam nii tugev, esimese korraga ei pruugi niipalju aidata ja tasuks seda korrata mitu korda. väga palju ei tasu ka korrata, sest lõpuks ei jää ta enam mudeli külge. minul aitas impalal selline nipp väga hästi, kahjuks tulin liiga hilja idee peale, kui juba kapoti pealt oli värvitükk lahti tulnud.

ma arvan, et pilte küll nii labasele õpetusele vaja pole :lol:

Kasutaja avatar
Kosei

Postitus Postitas Kosei » 19 Sept 2007, 15:44

Lihtne ja loogiline! :D
Scratchbuilding.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Sept 2007, 15:52

Kasutage tamiya teipi ja hoiduge probleemidest.
Sellist tehnikat kasutades on vägagi võimalik, et värv läheb teibi alla.
Tänan.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

realystic
Site Admin

Postitus Postitas realystic » 19 Sept 2007, 16:03

Black66 kirjutas:Kasutage tamiya teipi ja hoiduge probleemidest.
Sellist tehnikat kasutades on vägagi võimalik, et värv läheb teibi alla.
Tänan.

Tavaline maalriteip teeb ka oma tööd väga hästi 8)

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 19 Sept 2007, 16:18

tavaline maalriteip võtab ka vahest värvi maha, kindluse mõttes soovitan seda nippi kasutada.

to black:äkki mõnel pole tamya teipi ja ei taha tellida ka :wink:

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Sept 2007, 16:35

siim123 kirjutas:tavaline maalriteip võtab ka vahest värvi maha, kindluse mõttes soovitan seda nippi kasutada.

to black:äkki mõnel pole tamya teipi ja ei taha tellida ka :wink:
Kullo

Real, seljuhul ei tasuks igast paska osta, ainult tesa.
Pilt

Kasutaja avatar
Visible

Postitus Postitas Visible » 19 Sept 2007, 16:37

Tavalise teibiga tihtipeale see probleem, et kas tõmmatakse täis raksuga terve teip korraga maha ja siis puhtalt jõuga kisud värvi kaasa, jamad teibiga liiga värske värvi peal ( soovitatavalt peaks värv olema u. nädal või kaks seisnud, siis saavutab küllaltki hea tugevuse ) või siis lihtsalt halvasti tehtud värvimise eeltööd. Endal olen proovinud kõiki neid nippe järgida ja siiamaani pole sellist probleemi tekkinud. :wink:

Jurmola
Kontakt:

Postitus Postitas Jurmola » 19 Sept 2007, 20:36

Mulle on alati õpetatud seda, et teibi tõmbad maha mõned minutid peale värvi pealekandmist, hetkel kui ta enam ei voola ning pole veel päris kivistunud.
see hetk sõltub ka sellest millise kinnitiga see värv on..

korralik eeltöö sobib ka hästi :)
mul olnud pigem probleeme sellega, et kui ma tõmban teibi mha siis tuleb natuke kaasa ka seda uut värvi..

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Sept 2007, 21:45

Jurmola kirjutas:Mulle on alati õpetatud seda, et teibi tõmbad maha mõned minutid peale värvi pealekandmist, hetkel kui ta enam ei voola ning pole veel päris kivistunud.
see hetk sõltub ka sellest millise kinnitiga see värv on..

korralik eeltöö sobib ka hästi :)
mul olnud pigem probleeme sellega, et kui ma tõmban teibi mha siis tuleb natuke kaasa ka seda uut värvi..
Sellepärast tulebgi, et liiga vara tõmbad. Tõmmata tuleb ikka siis, kui täiesti kuivanud on.
Nagu Visla ütles, on tõesti kõige ohutum nädala-kahe pärast. Kes oodata ei jõua, siis miinimum 3 päeva. Selle ajaga jõuab ta enamvähem juba ära kuivada.
Pilt

rnkx
1 hoiatus

Postitus Postitas rnkx » 19 Sept 2007, 21:49

Visible ei mõelnud, et see värv peab olema vähemalt nädal kuivanud, mis teibiga koos kantakse, vaid see, mis teibi alla jääb.

Parandage mind, kui eksin!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 20 Sept 2007, 08:11

rnkx kirjutas:Visible ei mõelnud, et see värv peab olema vähemalt nädal kuivanud, mis teibiga koos kantakse, vaid see, mis teibi alla jääb.

Seda ka kindlasti, kuid mida kauem sul see värvitud pind kuivab, mille ääristamiseks teipi kasutasid, seda parem. Väiksem võimalus värvi kaasa tirida.
Pilt

realystic
Site Admin

Postitus Postitas realystic » 20 Sept 2007, 15:24

Black66 kirjutas:
rnkx kirjutas:Visible ei mõelnud, et see värv peab olema vähemalt nädal kuivanud, mis teibiga koos kantakse, vaid see, mis teibi alla jääb.

Seda ka kindlasti, kuid mida kauem sul see värvitud pind kuivab, mille ääristamiseks teipi kasutasid, seda parem. Väiksem võimalus värvi kaasa tirida.
Ei ei , just siis tuleb värv kaasa sest värv läheb ju väga hapraks. Kõige õigem olekski paar minutit oodata kui värv on õhu käes seisnud ja siis eemaldada, kuna siis värv veel vedelam, aga ei voola.

Jurmola
Kontakt:

Postitus Postitas Jurmola » 20 Sept 2007, 15:29

realystic kirjutas:
Black66 kirjutas:

Ei ei , just siis tuleb värv kaasa sest värv läheb ju väga hapraks. Kõige õigem olekski paar minutit oodata kui värv on õhu käes seisnud ja siis eemaldada, kuna siis värv veel vedelam, aga ei voola.
seda minagi :roll:

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 20 Sept 2007, 15:57

Jõudu tööle, mina teen seda kõike siis, kui värv kuivanud. eks proovige, saate ise teada. Muidugi, ega see ei tähenda, et tohib tõmmata, kuidas tahate. Aga mina ei viitsi vaielda. eks igaüks teeb ikka nii, nagu õigem on. :wink:
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 20 Sept 2007, 16:38

realystic kirjutas:Ei ei , just siis tuleb värv kaasa sest värv läheb ju väga hapraks. Kõige õigem olekski paar minutit oodata kui värv on õhu käes seisnud ja siis eemaldada, kuna siis värv veel vedelam, aga ei voola.
Ma olen ka ikka nii teinud. :roll:

Vasta