Vesikleepsud

Moderaator: Juhtkond

Sunparty

Vesikleepsud

Postitus Postitas Sunparty » 16 Sept 2008, 16:59

Kuidas panna siis suuri vesikleepse ilusti ja korralikult, et nad katki ei läheks vahepeal :D ?

Kasutaja avatar
siim123

Re: Vesikleepsud

Postitus Postitas siim123 » 16 Sept 2008, 17:00

Sunparty kirjutas:Kuidas panna siis suuri vesikleepse ilusti ja korralikult, et nad katki ei läheks vahepeal :D ?
Teema võiks ikka õpetuste alla panna!

Sunparty

Re: Vesikleepsud

Postitus Postitas Sunparty » 16 Sept 2008, 17:50

siim123 kirjutas:
Sunparty kirjutas:Kuidas panna siis suuri vesikleepse ilusti ja korralikult, et nad katki ei läheks vahepeal :D ?
Teema võiks ikka õpetuste alla panna!
No vabandust. Tõstke ümber siis.

Sunparty

Postitus Postitas Sunparty » 18 Sept 2008, 15:27

Keegi ei oska suuri vesikleepse panna :D ?

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 18 Sept 2008, 15:38

Sunparty kirjutas:Keegi ei oska suuri vesikleepse panna :D ?
Ma muidu oleks saanud enne ka õpetada, aga polnud aega lihtsalt...
Nii, lugu siis selline: Lõikad kleepsulehelt välja kleepsu mida soovid(ei pea täpselt mööda kleepsu servi lõikama, võib lõigata suvalt ümbert, peaasi et kleepsu ennast ei lõika või siis ümberringseid kleepse). Kastad seejärel vee sisse nii kaua, kuni kleeps tuleb tagumisest paberist lahti. Seejärel võtad lahitulnud kleepsu ja paigaldad soovitud kohale mudelil, aga ära kinni kohe vajuta. Siis sätid ja vaatad et oleks täpselt otse ja õiges kohas. Kui sobiv asukoht leitud, siis hakkad pehme lapiga ühest kleepsu servast pihta: vajutad järjest ettevaatlikult kleepsu vastu mudelit, aga lappi EI TOHI liigutada üles-alla-paremale-vasakule ega muus suunas, ainult pead vajutama, sest kui vähegi liigutad pooleldi kinni vajutatud kleepsu, siis võib minna pooleks. Vajutama pead selleks, et saada välja õhumullid.
Kui on tegemist konarliku või kumera pinnaga, siis on kleepsude panemine raskendatud, soovitadav on kasutada siukseid tooteid, nagu MicroSol ja MicroSet, mis on kleepsupehmendid(neid olen mina Hiroboy.com'st saanud)
Pärast on soovitatav kanda peale lakki!

Loodan et selgitasin arusaadavalt!

Sunparty

Postitus Postitas Sunparty » 18 Sept 2008, 16:05

siim123 kirjutas:
Sunparty kirjutas:Keegi ei oska suuri vesikleepse panna :D ?
Ma muidu oleks saanud enne ka õpetada, aga polnud aega lihtsalt...
Nii, lugu siis selline: Lõikad kleepsulehelt välja kleepsu mida soovid(ei pea täpselt mööda kleepsu servi lõikama, võib lõigata suvalt ümbert, peaasi et kleepsu ennast ei lõika või siis ümberringseid kleepse). Kastad seejärel vee sisse nii kaua, kuni kleeps tuleb tagumisest paberist lahti. Seejärel võtad lahitulnud kleepsu ja paigaldad soovitud kohale mudelil, aga ära kinni kohe vajuta. Siis sätid ja vaatad et oleks täpselt otse ja õiges kohas. Kui sobiv asukoht leitud, siis hakkad pehme lapiga ühest kleepsu servast pihta: vajutad järjest ettevaatlikult kleepsu vastu mudelit, aga lappi EI TOHI liigutada üles-alla-paremale-vasakule ega muus suunas, ainult pead vajutama, sest kui vähegi liigutad pooleldi kinni vajutatud kleepsu, siis võib minna pooleks. Vajutama pead selleks, et saada välja õhumullid.
Kui on tegemist konarliku või kumera pinnaga, siis on kleepsude panemine raskendatud, soovitadav on kasutada siukseid tooteid, nagu MicroSol ja MicroSet, mis on kleepsupehmendid(neid olen mina Hiroboy.com'st saanud)
Pärast on soovitatav kanda peale lakki!

Loodan et selgitasin arusaadavalt!
Kõik jäi arusaadavaks, aga kuidas oleks kõigeparem saada see kleeps kleepsulehelt autopeale? Just seal lähebki katki mul.

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 18 Sept 2008, 16:07

Sunparty kirjutas: Kõik jäi arusaadavaks, aga kuidas oleks kõigeparem saada see kleeps kleepsulehelt autopeale? Just seal lähebki katki mul.
Ma arvan, et sa leotad liiga vähe aega vee sees. Leota niikaua, kui ta iseenesest lahti tuleb paberi küljest. Siis sõrmega kasvõi võta veeseest kleeps ja pane auto peale!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 18 Sept 2008, 16:18

siim123 kirjutas:
Sunparty kirjutas: Kõik jäi arusaadavaks, aga kuidas oleks kõigeparem saada see kleeps kleepsulehelt autopeale? Just seal lähebki katki mul.
Ma arvan, et sa leotad liiga vähe aega vee sees. Leota niikaua, kui ta iseenesest lahti tuleb paberi küljest. Siis sõrmega kasvõi võta veeseest kleeps ja pane auto peale!
Mina päris niikaua ei leotaks. Pigem niikaua, kuni kleeps vabalt paberi peal ringi sõidab, siis asetad selle klepesu koos aluspaberiga soovitud kohale ja lohistad aluspaberi alt ära.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 18 Sept 2008, 16:37

Nõustun siinkohal Blackiga.
Kui sul on olemas Micro Sol ja Set siis soovitan Microset'i enne auto kerele kanda kuhu kleeps läheb.
Vesi võiks olla soe.Kleeps tuleb kiiremini lahti. Panel linesi vahelt tuleks kleeps läbi lõigata ja sinna SOL'i panna, et kleeps ilusti panel linesi sisse tõmbaks.
Lakkida võiks alles 3 päeva möödudes.
Kui oled kleepsule kandnud SOL'i või SET'i siis hoia autot lambipirni ääres.AGa mitte liiga lähedal. Kuna soojas toimuvad protsessid kiiremini, siis pehmeneb kleeps kiiremini.(See nipp muide töötab ka ilma SOL'i ja SET'ita. Soojus pehmendab kleepsu).
Ja kui on tegemist kohaga, kuhu kleeps läheb väga napilt, siis soovitaksin kleepsu ümbert see läbipaistev osa ära lõigata (igal kleepsul on ümber umbes 1,5-2mm rant seda läbipaistvat osa,seda on valguse peegelduses näha).

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Tsiknat

Postitus Postitas Tsiknat » 18 Sept 2008, 23:24

Kasutaja avatar
Visible

Postitus Postitas Visible » 21 Sept 2008, 09:17

Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 21 Sept 2008, 13:17

tilk lahustit peaks klepsu hästi pudiks tegema. samuti peaks selle spets solutioniga asja vedelaks ja venivaks saama.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Tsiknat

Postitus Postitas Tsiknat » 22 Sept 2008, 11:37

See Sul juba suht kaua valmis olnud auto.Ei oska oletada kas vesipilt enam keemiale reageerib aga proovida tasub.Kanna näitewks Mark Softerit peale ja lase tal mingi aeg toimida.Testorsi solution on sellise töö jaoks äpu.Muude kaubamärkide suhtes mul kogemus puudub.
Ka kleepsu ja värviga kombineerimist on võimalik kasutada.Saab päris hästi apsud varjatud.

Tom

Kasutaja avatar
Visible

Postitus Postitas Visible » 22 Sept 2008, 17:47

Tsiknat kirjutas:See Sul juba suht kaua valmis olnud auto.Ei oska oletada kas vesipilt enam keemiale reageerib aga proovida tasub.Kanna näitewks Mark Softerit peale ja lase tal mingi aeg toimida.Testorsi solution on sellise töö jaoks äpu.Muude kaubamärkide suhtes mul kogemus puudub.
Ka kleepsu ja värviga kombineerimist on võimalik kasutada.Saab päris hästi apsud varjatud.

Tom
Ma olen seda kohta juba Mirco Sol'iga proovinud üsna kõvasti leotada aga kasu erilist pole - hetkeks nagu lubab juba midagi ja siis hiljem paisutab jälle mulli ülesse. Eks ma ise praegu kaalun ka varianti, et torkan need ülejäänud mullid ka lõhki ja pärast proovin värvi segada samat tooni ja selle koha ära parandada värvi abil.

Kasutaja avatar
Miramax

Postitus Postitas Miramax » 25 Apr 2012, 09:43

Tekkis küsimus kleepsualuse pinna ettevalmistuse kohta.
Mina olen auto kleepsu kohad enne kleepsutamist läikiva lakiga üle lakkinud, et pärast kleepsu kuivamist kleepsu valgeid ääri näha ei jääks.
Mida kasutate teie kleepsualuse pinna ettevalmistamisel ?
Pilt

Vasta