Kirovets K-701 1/43 SSM

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Rock

Kirovets K-701 1/43 SSM

Postitus Postitas Rock » 18 Juul 2015, 13:13

Väga pikka juttu siia juurde rääkida ei olegi. Mudel on mõõtkavas 1/43 (sobib kokku paljude valmismudelitega). Paar kabiiniosa on metallist (lisaks fotosöövitused), ülejäänud kraam plastikust. Värvivalikuks osutus kollane. Sisu ehitasin veidi ümber, lihvisin paksuvõitu pedaalid maha ja nokitsesin uued, lisasin ka roolisamba, mida polnud. Nüüd hunnik pilte. Muide, kel selle mõõtkava vastu huvi, siis sama firma (SSM) valikus on kokkupandavana erinevad ZIL'id ja MAZ'id ning isegi üks vana trollibuss. Detailid istuvad kokku kenasti ja neid on täitsa piisavalt. Kerget ebamugavust tekitab ehk metallist kabiin, millega tuleb kruntide, värvide ja liimide puhul arvestada. Samas on olemas ka kruvid jms, mis aitavad rasket kabiini hiljem kenasti paigal hoida. Rehvid on muidugi saatanast, tegemist on äärmiselt tugeva kummiseguga, mis järele anda ei taha. Velgesid ma käte jõul rehvide sisse suruda ei suutnud. Võtsin appi toolijala!!! (ärge naerma hakake). Selle abil sain veljed rehvide keskele pressida. Ausalt, ei olnud lihtne...ühtlasi sai selgeks, et enne poleks olnud mõtete velgi värvida...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 18 Juul 2015, 14:06

SSM ehk start scale models on tegelikult viimase paari aasta kõige kõvem tegija 1/43 maalimas endise NL-i tehnika reprodutseerimise vaatevinklist. Tõsi nende KIT seeria on pigem viimase aja teema, kuigi mingit zil-i ja roomik gaz-i pakuvad nad juba algusest.

Hea on see nende toodangu puhul on tegu koostamata valmismudelitega, mitte spetsiaalselt kit-iks disainitud toodetega. See tähendab et detailid on erinevalt mõne väiketootja omadest päris kvaliteetsed ja hea viimistlusega. Vabrikus ju ei hakka keegi enne koostamist viiliga kabiine nühkima.

Rehviprobleemi puhul oleks ehk aidanud soojendamine. 1/8 pobeda rehvid tahtsid päris head kuuma saada, et neid üldse oleks lootus veljele saada.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Aare

Postitus Postitas Aare » 29 Juul 2015, 14:15

Kuna traktorite alateemat siin pole ja arvestades selle võimalikku mahukust, pole ka vaja, seega täiesti arusaadav, miks siin järsku Kirovets vastu vahib :)
Kuid see selleks- meenus, et ka mul oli/on maal kusagil kunagi ammu Pihkvast ostetud K-701 mudel, kui seda just mudeliks nimetada saab- tükk oran¾i plastmassi, kuid ikkagi vinge, kuna mudelite teema on mind alati paelunud :)
Ja noh, sellised masinad olid ju sellised, mida ma lapsepõlves nägingi, kuigi tänapäeva Lääne traktoritest on need valgusaastate kaugusel :D
V8

Vasta