Scania LB 141

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
RaikoJ

Scania LB 141

Postitus Postitas RaikoJ » 02 Veebr 2013, 19:41

Töölauale on jõudnud järgmine masin, tegemist on Helleri toodangu Scaniaga. Esmapilgul võrreldes, tundus Helleri vedela laadne plastik päris hirmutav, kuid natuke näppides, polegi asi hull. Tänaseks on käed juba Helleri plastikuga harjunud ja areng toimub tasapisi.
Pilt

Scania ise tuleb nagu ikka, tjuuning pill, selline mõnus combo kaasaegsest ja vanakooli vidinatest.
Kohe alguses sai selgeks see, et jalavarjud saavad olema 19" asemel ägedad 22.5" ja esimesed rattad popid 385/65 22.5"
Pilt

Jalavarjude sobimiseks, pidi modima loomulikult mõlemat silda. Olemasolevatel sildadel on võllid, mille peal rattad pöörlevad, oluliselt peenemad.....Teeme ümber !
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Plaani on ka võetud juhiuks, mis käib lahti ja kinni teoorias, kas ka tegelikult, see selgub kunagi hiljem :) Loomulikult aja jooksul tekivad ka muud kohustuslikud vidinad...... hetkel on toorikuna valmis pakiraam katusele.
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 02 Veebr 2013, 19:44

Nii, ma just lootsingi selle ajastu pillil midagi sellist katusel näha, ilma lihtsalt ei kujutaks ette. 8)
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 02 Veebr 2013, 19:48

Pakiraam peab olema, kust sa muidu rallit vaatad :) Samas pikemaid otsi sõites hea oma kohver ka katusele visata...salongi ju ei mahu teadupärast :) Redelid külgedele, amordid srimile ja muud jutud on ka plaanis, nii et peaks tulema õige asi :wink:

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 04 Veebr 2013, 09:52

Ojaa, see meile meeldib! Kas värvikombo on jätkuvalt suunitlusega valge / helesinine?

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 04 Veebr 2013, 17:30

Meitele ka väga see masin meeldib! Mis puudutab värvilahendust, siis konsiilium jõudis ühisele otsusele, et värvkate saab siiski olema valge / tumepunane. Selline Feuerwehr style ...... mis hiljem visandit vaadates esimese asjana kangastus :)

Kasutaja avatar
Aare

Postitus Postitas Aare » 04 Veebr 2013, 18:32

Ma küll ise siukste vanemate pillide fänn ei ole, kuid ma soovitaks värvilahendusena hoopis näiteks roheline-punane või tumesinine-tumekollane vms, midagi vana kooli logistikafirmade värvivalikust. Sul ikka roostevabad PIKAD korstnad ja küljekapid tulevad? :P Muideks, arvan, et selline pill sobiks ERITI 6x2 variandina ehitada, kuigi seda ehitad ikkagi sina, seega ka laiad esiveljed on siiski sinu otsustada :P
Muidugi see ei tähenda, et ma sinu töö tulemuses kahtleks, kuigi ma kadestan sind, et sul kõik nii kiiresti valmivad :)
Terv, Aare 8)
V8

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 05 Veebr 2013, 17:21

Kiiresti valmimise osas ei oska ma seda "kiiret" millegagi võrrelda. Eks minu töö võimaldab enamasti õhtuti koju jõuda ja see kindlasti loob võimaluse nö "kiireks" protsessiks :) Tuleb tunnistada fakti, et mulle see plastikuga tegelemine väga meeldib, mis omakorda põhjustab hasardi ja vajaduse kõiki mõtteid ja ideid teostada. Seega kasutan ära iga vaba hetke, mis kõrvalolijaid ei kahjusta :wink:

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 08 Veebr 2013, 22:39

Mõni asi lihtsalt tekitab kustumatuid emotsioone......Scania istmed.
Pilt

Kasutaja avatar
Aare

Postitus Postitas Aare » 09 Veebr 2013, 16:00

Raiko, ma ei mäleta, kas ma olen küsinud või on jutuks tulnud, et kas oled ise ka roolikeeraja (olnud)? Noh, pean silmas just seda, et sa räägid praegu kustumatutest emotsioonidest :)
V8

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 09 Veebr 2013, 16:56

:D Kustumatud emotsioonid muidugi. Veoauto roolikeeraja ametit ma pidanud ei ole aga veoauto rooli olen keeranud päris hulk kordi......tekitas kustumatuid emotsioone tõesti. Antud juhul aga pidasin silmas valge pipinguga punasest lateksist pinke. Sellise kooslusega pingid leidsid tee minu ühe hea sõbra volgasse ja sealt ka kustumatud emotsioonid :wink: :)

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 12 Veebr 2013, 18:53

Pilt

Samuti on kabiini leidnud tee redeli jaoks vajalikud fiksaator augud,
Pilt

Redel paigas,
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 13 Veebr 2013, 07:26

JJR kirjutas:Sellise kooslusega pingid leidsid tee minu ühe hea sõbra volgasse ja sealt ka kustumatud emotsioonid :wink: :)
Punane lateks on tõesti asi, millest võib süüdimatult öösiti unenägusid näha. Vahva kombo ja sinu scanni istmed näevad ka täiesti adekvaatsed välja!
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 16 Veebr 2013, 15:32

:) Minul on õnnestunud aastaringselt enda projekte ellu viia ja nõnda toob tänanegi postitus mõned pildid ja teostused.
"Süüdimatud unenäod" on edasi arenenud ja punasest lateksist istmeid saadab ka karvane vaip ning valget värvi käigukanginupp.
Pilt
Pilt
Pilt

Samuti on meie ühiskond juba mõnda aega sundinud meid mõtlema roheliselt, vähem saastet, värskem õhk jne. Ka mina "Vana Saastaja" murdusin lõpuks ja otsustasin anda enda osa rohelisse mõttemaailma. Minu seekordne Scania saab endale vägagi rohelise mootori....vanatehnika "rohelise" mootoriga.....mina olen igatahes rahul !
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 16 Veebr 2013, 16:11

Nätaks! Ai, kui valus see Lateksi laks ikka on! :shock:

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 16 Veebr 2013, 16:34

Liigne vaatamine võib kahjustada silmanägemist ! :D

Vasta