Tartu TA-6

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Kontakt:

Tartu TA-6

Postitus Postitas vaoinas » 07 Aug 2020, 18:58

Üle tüki aja on põhjust ka siia foorumisse postitada.

Nimelt on peamiselt minu pehme loomu tõttu jõudnud lauale AVD Modelsi resinist TA-6 mudel. Kit ise nõuab päris palju puhastamist, kuid on suht okei valuga, detailsus on selline nagu ta 1:43 mudelitel ikka on - peamine on olemas, kuid detailirohkusega eriti ei hiilga. Kuna tegemist on tellimustööga, siis kokku läheb ta suht otse karbist ja midagi omal käel ma sinna juurde aretama ei hakka.

Pilt

Praeguseks on kõik detailid puhastatud. Ja nagu öeldud oli puhastamist palju ning töö lõpetades oli tuba paksult resinisodi ja -tolmu täis. Peeglitele tegin 0,5mm traadist uued vardad, sest üks neist õnnestus puhastamise käigis pooleks murda. Samuti olen poleerinud ära esi- ja tagatuled.

Pilt

Kuigi mind algul kõvasti hirmutati, et kerepoolte kokku sobima saamine olevat päris keeruline (Onu Ennu julgustavad sõnad olid mäletamise järgi midagi sellist: Kui sa selle mudeli kokku saad siis sa oled põhimõtteliselt esimene, kes selle valmis ehitada on suutnud), siis tegelikult läks põhi kere sisse suurema vaevata. Tõsi kerepooled on keskelt pisut kokku warpinud, kuid nõnda vähe, et need annab laiemale painutada ja põhja sinna vahele susata. Esimene dryfit on selline:

Pilt

Pilt

Kristjan
Viimati muutis vaoinas, 11 Aug 2020, 14:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Re: Tartu TA-6

Postitus Postitas simmtann » 07 Aug 2020, 21:15

See oli nüüd küll peaaegu et valestart, alles ma nägin seda virblit kiles. Igatahes, kui veel ei ole juhtunud, siis soovitan inspiratsiooni ammutada siit teemast https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59021

Suurepärane näide Eestimaa autoehitusingenjööride meisterlikkusest. Eriti tasub silma peal hoida näiteks külje triibu ühenduskohtadel. Et need liiga sirged ei saaks või nii.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Miramax

Postitus Postitas Miramax » 09 Sept 2020, 21:23

Tartus toodetud buss? Mitu neid tehti kokku? Oma aja kohta vägagi ilus buss. Karbi peal on bussi maalitud paksude prilliklaasidega silmi pungitav mammi, kas see figuur oli ka ikka kaasas?
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 10 Sept 2020, 13:21

http://minevikumasin.ee/mudelid/?action=mudelid&ID=4

Siit on leitavad tootmismahud aastate lõikes. Karbipildil on ilmselt hoopis noor doktor Viktor Vassiljev.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
vaoinas
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas » 15 Sept 2020, 14:20

Miramax kirjutas:
09 Sept 2020, 21:23
Karbi peal on bussi maalitud paksude prilliklaasidega silmi pungitav mammi, kas see figuur oli ka ikka kaasas?
simmtann kirjutas:
10 Sept 2020, 13:21
Karbipildil on ilmselt hoopis noor doktor Viktor Vassiljev.
Karbipildil vaatab bussiaknast välja Lembit Ulfsak.
Lembitu figuuri karbis kaasas ei olnud.

Vasta