BMW Z4 GT3 Goodsmile Racing 2012 Super GT 2nd Half 1/24 FJMI

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Vynce

BMW Z4 GT3 Goodsmile Racing 2012 Super GT 2nd Half 1/24 FJMI

Postitus Postitas Vynce » 18 Mär 2017, 17:09

Lõpuks jõudis ka pikaaegne lemmik Super GTst kohale. Kolmanda mudelina otsustasin midagi raskemat ette võtta, tellides veel ka PE osad, stainless steel exhaustid ja süsinikdekaale, mis peaksid
arvatavasti järgneval nädalal juba Eestisse jõudma. Siin ka pilt karbist ja selle sisust. Enne PE kohale jõudmist ei julge veel esi- ja tagavõresid välja lõigata, kuid olen asunud teisi osasid värvima,
millele tean, et pole vaja muudatusi rohkem teha.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Esimest korda kui ehitan nii paljude dekaalidega autot, loodan et tulen ikka toime :)
Pilt
Pilt

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 18 Mär 2017, 17:27

Kõva masin ja ägedad kleepsud! Pildidlt näha et sul micro sol ja set olemas ilusti, ei tohiks kleepsudega probleeme tekkida ;) Edu!

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 18 Mär 2017, 22:31

Ehitasin eelmisel aastal Z4 GT3 vanema versiooni. Püüan lähipäeval siia teema ka tekitada, äkki on sulle sellest väheke abi. Mina eemaldiasin esimese ja tagumise stange võred, et asi väheke ehedam välja näeks. Mudel ise on üli äge ja kokku läheb ilma probleemideta. Mina isklikult kõike PEd ei kasutanud.

Vynce

Postitus Postitas Vynce » 19 Mär 2017, 23:10

6em kirjutas:Ehitasin eelmisel aastal Z4 GT3 vanema versiooni. Püüan lähipäeval siia teema ka tekitada, äkki on sulle sellest väheke abi. Mina eemaldiasin esimese ja tagumise stange võred, et asi väheke ehedam välja näeks. Mudel ise on üli äge ja kokku läheb ilma probleemideta. Mina isklikult kõike PEd ei kasutanud.
See oleks väga lahe, kui mõned abistavad pildid ja jutulõigud saaks selle kohta. Muide, mis tööriistaga sa need võred eemaldasid ning kas oskad öelda, kas Tamiya spreivärviga annaks neid PE võresid värvida või pigem täidab augud ära?

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 20 Mär 2017, 17:46

Mina puurisin 2mm puuriga mööda võre serva augud ja üleliigse materjali eemaldasin skalpell+ liivapaber. Meul on võred endal veel värvimata. See ongi viimane asi mis tegemata on jäänud mudeli puhul. Ja esivõre taha ehitasin ma airboxi ja radika sest muidu oleks imelikult tühjaks jäänud see.

Pilt

Pilt

Pilt

Vynce

Postitus Postitas Vynce » 20 Mär 2017, 21:33

6em kirjutas:Mina puurisin 2mm puuriga mööda võre serva augud ja üleliigse materjali eemaldasin skalpell+ liivapaber. Meul on võred endal veel värvimata. See ongi viimane asi mis tegemata on jäänud mudeli puhul. Ja esivõre taha ehitasin ma airboxi ja radika sest muidu oleks imelikult tühjaks jäänud see.
Tänud, endal ka plaanis sinna esivõre taha see ehitada, nüüd ei pea vaeva ka nägema piltide otsimisega :wink: Olen ise jõudnud juba lõigata suure tüki esivõrest ära dremeli metallilõikamis kettaga, pole viitsinud ehituspoodi minna et plastiku oma osta :lol: Kasutasin siis nüridat saeketi teritusotsa ülejäänu eemaldamiseks. Käisin viimase millimeetri viilidega ja siis 600se lihvpaberiga ka üle. Mis põhjusega sa osa tagavõrest muidu alles jätsid? Seal need põhja külge kinnitamise augud kui ma ei eksi, kuid mingi ajutine eesmärk sellel?
Pilt

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 21 Mär 2017, 22:04

Jätsin need alles, et kere põhja külge ühendada. Ei hakkanud mingit muud uudset süsteemi leiutama.

Vynce

Postitus Postitas Vynce » 25 Mär 2017, 17:55

Eemaldasin ka tagavõre, kohendasin veidi esidiffuserit ja lisasin 6em-i eeskujul airboxi ja radika. Pidin põhjast osa välja lõikama ning diffuseri peale veidi PLA-d ja pahtlit lisama, et üleminek jääks sile. Järgmisena plaanis tagaotsa kallal tööle hakata, nimelt tagavõre tagust tühjendama ja siluma, tagumise diffuseri PE juppidega ümber ehitama ning väljalaske ehitama tagavõre taha. PE osad pole kahjuks senini kohale jõudnud, mis kindlasti aeglustab ehitamist, kuigi mõnes mõttes ka hea, kuna siis ei hakka kiirustama nagu mul tavaks on :)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Vynce

Postitus Postitas Vynce » 02 Mai 2017, 18:07

Sain uuesti ehitamisel hoo sisse. Otsustasin ka mõned pildid protsessist üles panna.

Interjöör on põhimõtteliselt valmis, lihtsalt vaja armatuur, iste ja turvapuur sisse liimida. Ka turvavööd on veel vaja, kuid pole aimugi millest ja kuidas neid teha, kui kellelgi oleks müüa mingisugust komplekti siis palun andke teada! Sama lugu on ka igasuguste väikeste juhtmetega!
Pilt

Kere sai krunditud-värvitud ning kannan sellele samale värvile ka dekaalid peale, sellest saabki kõige keerulisem osa terve ehituse juures kuna pole kunagi nii suuri dekaale veel kasutanud. Ei lihvinud ega poleerinud midagi, kuna esiteks pole sellist micromeshi käepärast ja teiseks plaanin dekaalide peale veel kanda glossi, mille siis poleerin ja vahatan. Loodan, et viimistlemata värvile dekaalide kandmine tulemust palju halvemaks ei muuda.
Pilt
Pilt

Põhi, pidurid, teljed jms ka valmis. Kasutasin piduriketastel kui ka pidurisupportidel fotosöövitust. Kusjuures juhendis olid tagumised pidurid näoga valet pidi pandud, õnneks istusid nad ilusti ka pooled lihtsalt ära vahetades muude muudatusteta. Kettad värvisin veel üle musta akrüüliga ning peale poolt minutit tõmbasin suurema osa värvist paberiga maha ja eemaldasin hambaorgiga ülejäänud mittevajalikust värvist. Eesmärgiks oli süvendid mustaks saada ning see toimis üpriski edukalt. Käisin nad siis veel lihvpaberiga üle, et saada veidi kulunud mulje ja ka selleks, et eemaldada viimased musta akrüüli jäänused sealt, kus ta olema ei peaks. Taoliselt eesmise airboxi-radika ehitamisele toimisin ka tagumise difuusoriga - lihvisin ja pahteldasin tagumise difuusori pealt ära ning lõikasin selle suuruse tüki põhjast välja ja liimisin ta siis asemele, kuna läbi fotosöövitatud tagumise võre jääks muidu pilt minu arvates veidi liiga kirjuks. Kahjuks jäid selle protsessist pildid tegemata.
Pilt
Pilt
Pilt

Tegin ka pildi mõningatest muudest juppidest, mis veel ehituses. PE võred said edukalt Tamiya spreiga värvitud. Kõige suurem eesootav probleem (v.a dekaalid :lol: ) on summutitega, nimelt tellitud summutid on liiga suured - need ei lähe läbi PE võre, ehkki mõlemad on samale mudelile mõeldud Hobby Designi tooted :roll: . Plaanin arvatavasti seega kasutada plastikust kroomitud summuteid, lõigata need oma plaadi pealt välja ning mingi süsteemiga põhja külge kinnitada, kuna ei taha võre ära rikkuda.
Pilt
Viimati muutis Vynce, 24 Juun 2017, 01:48, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 03 Mai 2017, 18:29

Minul oli probleem sellega, et klaasid ei mahtunud keresse ära. Jäigi lõpuks veidike vildakas.

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 20 Juun 2017, 15:17

Tervist.

Hakkasin hiljuti enda omale PE võresi paigaldama ja esimene võre ei tahtnud mitte kuidagi ära mahtuda ette nähtud avasse. Kui kunagi tagumised ka külge panen siis jagan foorumisse pilte ka.

Vasta