Honda NSX 1/24 Tamiya *Valmis*

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Honda NSX 1/24 Tamiya *Valmis*

Postitus Postitas Eero » 10 Juul 2016, 23:28

Plastikmudeli foorumisse on tekkinud mitmeid "kähkukaid". Kiirelt ja lihtsalt tehtud mudel.
Kuna pärast mitmeaastast pausi mudeliehitamisest on käsi külmaks läinud ja motivatsioon kesisevõitu, läksin riiuli kallale.
Leidsin sealt 2011 aasta PM mudeliehitusvõistluse auhinnaks saadud Honda NSX'i, millega ma ei suutnud ühtegi põhjapanevat plaani teha.
Pilt karbist (interneedusest):
Pilt

Kaalusin ka teisi eksemplare kiireks vahepalaks, kuid leides värvipurkide hulgast "Kawasaki Green" värvi ja Googlisse toksides "Honda NSX green" , olingi müüdud.
Mudel ise on Tamiyale omaselt väga hea detailsusega ja kokkuistuvusega. Midagi üle võlli keerama ei hakka. Mudel tuleb suhteliselt otse karbist mõningate mööndustega.
Mõned pildikesed:
"Paneelivahed konkreetseks ja kere krunti"
Pilt
Pilt
Pilt

Pärast nädalavahetuse töömaratoni on tulemus selline:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Hetkel kokkuvõtteks võin öelda, et 100% ma selle tooniga päris rahul pole. Arvan, et asi on selles, et värv sai lastud valgele krundile. Hallile värvile peale kantud roheline oleks teine teema. Toon-tooniks, aga emotsiooni ja motivatsiooniga olen 110% rahul. Mitmed nüansid ja nipid said meelde tuletatud. Motivatsioon tõusis mühinal. Soovitan teistelegi.

Cheerz
Eero
Viimati muutis Eero, 28 Veebr 2017, 22:28, muudetud 1 kord kokku.
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 11 Juul 2016, 09:10

Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 11 Juul 2016, 09:47

Kena värv, toksisin isegi guuglisse "Honda NSX green" ja pakkus kohe huvi, et kas veljed tulevad ka OOB või läheb midagi mehisemat alla?

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 11 Juul 2016, 09:50

Veljed tulevad arvatavasti OOB. Plaanis oli värviga nendele veidi iseloomu lisada.
Mõtted liikusid ka Volk TE37 peale, kuid see tähendaks ka auto kõrguse muutmist, mis antud projekti eesmärk ei ole.
Kuni velgi all pole, on kõik lahtine :lol:

Terv,
Eero

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Juul 2016, 11:56

Konn...

Hetkel ei arva ka mina sellest värvist veel väga midagi, purgis oli ilusam. Muidugi pärla/metallik värvidega juba on see, et tema ilu tuleb esile alles pärast lakki. Sellessuhtes ma pead norgu ei laseks.

Endiselt olen ma lummatud sellest hõbedasest värvist, millega sa värvisid põhja ja mootoriploki, mina kah ühtteist vidinaid. Lihtsalt lust on sellise värviga värvida. Ei mõista, miks need kõik muud värvid peavad olema sellised, et pärast kaheksandat kihti tunnistad endale, et sai vist enamvähem.

Natukene netis ringi sirvides, siis võibolla peaksid ikkagi mõtlema mingile teisele veljele. Volk TE37 ei tundu kusjuures üldse halb valik, valgena on isegi päris edev. Sellisel juhul muidugi ära koonerda ja telli HD 18" Volkid, nendest paremaid ei ole, Fujimi ei saa ligilähedalegi.
http://www.ebay.com/itm/Hobby-Design-1- ... SwOfxXBDVV

Teine adekvaatne variant tundub minu jaoks BBS Le Mans, keskelt gunmetal/kuldne, äärest kroom. Siinkohal soovitan kasutada Scaleproductioni toodet.
http://www.scaleproduction.de/product_i ... -mans.html
Pilt

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 11 Juul 2016, 16:36

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 19 Juul 2016, 18:32

No see roheline on ikka nii ilus, et pistaks või nahka. Põhi on väga hästi õnnestunud. Velgede kohapealt ma toetan Petsi ideed BBS LM näol. Aga nagu näha, olgu tegu kähkukaga või mitte, kvaliteet on endiselt tasemel. Loodetavasti on juba lähiajal uuendusi foorumis näha. :wink:

Gustav

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 29 Juul 2016, 06:00

Väidetavalt ükspäev tegi kantsik kaks päeva tööd.
# nofilter, # wokeuplikethis

Pilt
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 30 Juul 2016, 11:51

Ei ole ma tõesti niisama istunud. Vahepeal tegelesin põhja, veermiku ning mootori värvimise ja koostamisega.
Tulemus:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Peab ütlema, et nii keerulist veermikku polegi enne koostada saanud. Koostamisel tuli jälgida väga täpselt juhendit, et kõik asjad omale kohale saaksid.

Sain kätte ka paki aftermarket velgedega. Tänud Peetrile nende eest.
Kuid velgede allaproovimisel avanes minule selline pilt:
Pilt

Seega kaua koostatud veermikku tuli hakata uuesti lahti võtma ja ringi lõikama.

Võitlus jätkub...
Eero

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 10 Aug 2016, 23:04

Jätkame monoloogi:

Veljed said autole alla sobitatud. Selleks pidin pidurikettad õhemaks lõikama, ketta kinnitused õhemaks lõikama ja veljetagused madalamaks viilima. Samuti avastasin, et auto veermik on 1mm võrra ühele poole nihkes. Kuna kõik tundus õigesti koostatud, siis viilisin ühelt poolt lisa millimeetri maha:

Velje tagused pärast ja enne viilimist (hiljem sai lisatud ka velje keskvarras):
Pilt

Veljed auto all. Piltidel küll kiirelt alla pistetud ja ajutiselt. Lõpptulemus peaks hea saama.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sain valmis ka sisu. Lisasin käsitsi valmistatud turvavööd. Olen tulemusega üsna rahul:
Pilt
Pilt

Hetkel olen dilemma ees. Värvisin velje keskosad mustaks, kuid kaalun nende ülevärvimist Gun-Metal halliks. Kui otsus tehtud ja veljed värvitud, siis saab ka neist pilte.

Cheerz!
Eero

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Aug 2016, 10:40

Et poleks nii üksik tunne, siis lisan kah paar sõna.
Veljed said normaalselt istuma, pole midagi paha öelda. Põhjaalune on kah korralik rägastik ja puhtalt koostatud.
Sisu on minuarvates vähe üksluine, võiks midagi lisada, toonide osas. Samas tunnistan ausalt, et pole netiavarustest pilte vaadanud, äkki peabki nii olema. :D
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 14 Aug 2016, 15:59

Kiidan tehtud tööd! Fitment on iluati paigas, aga lõpeta juba see kiusamine ja näita meile ka seda, kuidas üldmulje nende velgedega jääb. :P Ma leian, et NSXi puhul võikski sisu selline tagasihoidlik olla - kere värv on juba piisavalt särtsu lisanud.

PS! Minu hääl läheb gunmetal veljesüdamikele. :wink:

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 28 Veebr 2017, 22:27

Ja valmis ta saigi!
Kui tegelikult aus olla, siis ootas Honda kannatlikult peeglite külgeliimimist ja kerget paneelivahede täiendust klaasi taga terve nädal. Otsustasin, et lõpetan selle ikka veebruarikuuga ära.
Kokkuvõtteks võin öelda, et olen tulemusega väga rahul. Sellel mudelil on küll rohkem ja vähem nähtavaid vigu, kuid kuna vahepealne paus mudeliehituses kippus päris pikaks, siis selle mudeliga sai meelde tuletatud paljud nipid. Proovisin selle mudeli juures esimest korda Zero 2K lakki, Zero poleerimispastasid, Carnauba vaha ja Crystal Clear liimi.
Aga aitab lobast ja mõned pildid (telefoniga tehtud, ehk tulevikus aitab keegi "päris fotokaga" inimene mind hädast välja ja saab ka paremaid pilte)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Cheerz!
Eero

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 28 Veebr 2017, 22:59

Tere tulemast mudeliehitajate maailma. Olete vabanenud esitilkuri staatusest.

Lõpptulem on üsna vaadatav, ma ootasin sellest kawa green värvist rohkem, kuigi ma vaikselt loodan et pool seda ilu jääb hetkel pildimasina taha.
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 01 Mär 2017, 16:07

No säuke igati akseptaabel resultaat. Kannatab ka lähemalt kui sajaviiekümneteist meetri pealt vabalt observaadelda. Pildil on värv saanud selline natuke aegunud kiivi tooni, reaalis jättis aga märksa pädevama mulje. Kiidan tegijat, kuigi Peetriga selle põhitilkuri tiitli osas lõpuni ei nõustu. Mis siis, et seis on 9/8.
Edasi uute võitudeni - You go girl!

Vasta