Volkswagen Beetle 1966 1/24 Tamiya - Margit

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Volkswagen Beetle 1966 1/24 Tamiya - Margit

Postitus Postitas Eero » 10 Juul 2016, 20:50

Tere,

Terve taustajutu rääkimiseks läheks tarvis mingit järjejutu või Harry Potteri sarja laadset raamatupakki.
Lühidalt kokku võttes oli mu teisel poolel huvi proovida mudeliehitamist. Pärast esimest aastat kooskannatamist tundus paslik hankida talle alltoodud Beetle mudel. Mudelivaliku peamiseks põhjenduseks on see, et antud isend on tema lemmik neljarattaline.
Pärast erinevaid vabandusi, miks mitte veel alustada ja kahte aastat riiulis seisva karbi vaatamist otsustati see lõpuks alla võtta.
Värviks valiti Chrome Yellow.
Pilt karbist (interneedusest):
Pilt
Värvimisprotsess:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
(Tänud Black66'le piltide eest)

Siinkohal oleks paslik ka mainida, et oma kätt sellele mudelile ma praktiliselt külge ei pannudki. Pärast minu ja Peetri kiiret seletamist sai lastud Margitil iseseisvalt toimetada ja proovida. Vahepeal sai küll pilk peale visatud ja veidi nõu ja õpetusi jagatud. Tuleb tõdeda, et kohati tundus nagu see polekski tal esimene mudel. Värvipüstol tundus alguses käes võõras aga pärast paari kihti olid püssi liigutused ja lehviku juhtimine "nagu päris".

Mõni fotosüüdistus ka:
Pilt
Pilt

Hetkel Margiti vaimustust vaadates, siis tundub, et viimaseks see esimene mudel ei jää. Püüan foorumit ka ehituse käiguga kursis hoida.

Cheerz!
Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 11 Juul 2016, 09:16

Bug-id on ägedad! värvi suunal muidugi julge liigutus. Põrnikal on ju lisaks akna äärtele ka näiteks poritiibade äärde vaja tihendid maalida, ning kollase pealt jääb iga väiksem viga kenasti paistma. Aga tore, et selle karuselli ka lõpuks pöörlema saite.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 11 Juul 2016, 09:52

Nende tihendite värvimise konseptsioon jääb siiski tegija otsustada. Kuna tal see siiski esimene mudel, siis ei tasu asja väga üle võlli keerata.

Terv,
Eero

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Juul 2016, 13:17

Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 11 Juul 2016, 15:45

Kui randid puhta kadunud, saab kasvõi mustast isoleerpaelast ribana asja ära lahendada. Need mustad triibud on kuplale ju nii iseloomulikud. Muidu on selline rulliga-kõik-liistud-küljes värvitud auto nägu :)

Pee ess, Kantsiku suunal võib igakell ilkuda ka ilma adekvaatse põhjuseta. Kantsik ju.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Juul 2016, 15:50

No ma pakkusin kah esimese hooga välja, et kasvõi Tamiya teibist sobiv riba, see mustaks värvida ja peale kleepida.
Eks perekond ise otsustab.

Teine võimalus seda uut moodsat Tamiya teipi kasutada, natukene maskimisega vaeva näha ja pintsliga peale vedada. Ilmselt parim ja kõige õigem lahendus.
http://www.ebay.com/itm/Tamiya-87177-Ma ... SwL7VWtGY5

Randid õnneks puhta kadunud ei ole, aga kere veel lakkimata. Sellessuhtes muidugi läheb keeruliseks. Aga kõik on tehtav, ma väga ei muretseks.
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 11 Juul 2016, 16:29

See ultramoodne asi on selline fifty-sixty. Tegelikult päris võlumaagiasuper pole ikkagi. Andis ikka pusida, et teda ilusti voltida.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Juul 2016, 19:02

Mina pole katsunud. Meerikamaal on muidugi see vana hea pinstripe teip kah, mida Siim kah usinalt enda lowriderite juures kasutas.
Peaks ka pisut kitsam olema, nii 1.2-1.4mm, ei mäleta täpselt ja valetada kah ei taha. Igatahes on see Meerikamaa teip alati kiidusõnu saanud.
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 19 Juul 2016, 18:25

Rõõm näha, et mudeliehitajate pere ikka lisa saab. :) Võttis Eerol ikka aega, et Margit ka sellele teele suunata. Loodetavasti ei jää see viimaseks mudeliks, sest senise töö kvaliteet on küll suurepärane. Peaks isegi äkki roosa käigukanginupu meeste koolitusele tulema. :D

Ootame uuendusi!
Gustav

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 10 Aug 2016, 23:15

Kauaoodatud uuendus!

Suutsin veeta enamuse oma puhkusest mudeleid ehitades. Oluline pole see, kas Margitit häiris rohkem see, et me ei saanud ühel ajal puhkust või see, et ma päevad läbi mudelite kallal nokkisin. Oluline on see, et nii mõnelgi õhtul ta ühines minuga ja alustas põrnika mootori värvimist ja koostamist.
Kõik detailid on värvitud pintsliga. Tuli välja, et Margitil on üpris täpne käsi, nii et kõik värvimine sai sooritatud ilma maalriteibi abita.

Pilt

Loodan, et asjad arenevad ja saan üsna pea siia teemasse uuendusi lisada.

Cheerz!
Eero

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 11 Aug 2016, 20:34

Eero on jälle mingi kartuliga pilti teinud, suurt midagi ei saa aru. :D
Esmapilgul tundub puhas ja ilus, vähemalt midagi toimub ja see on peamine.
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 14 Aug 2016, 16:00

Tublid, tublid! Progressi on hea näha. :)

Vasta