Lamborghini Countach LP500S | Tamiya 1/24

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Lamborghini Countach LP500S | Tamiya 1/24

Postitus Postitas Black66 » 15 Mai 2016, 18:22

Pilt

Ma pole kunagi Lamorghinidest midagi arvanud. Disainilt on suhteliselt õõvastavad. Aga heaküll, kuna tegemist ju ikkagi klassikuga, ilmselt üks kuulsamaid Lamborghinisid läbi aegade, siis võime ju selle peletise tulevaste Ferraride vahele peita.

Tagasi ehituse juurde. Algsest plaanist ehitada üks kiire ja vaadatav mudel, sai lõpuks umbes 5h jagu lõikamist, viilimist, pahteldamist, sobitamist, ringitegemist. Nimelt on tegemist 1978. aastal toodetud Tamiya mudeliga ja kvaliteet pole just kiita. Lõpuks võib enamvähem rahule jääda.

Pilt
Pilt

Täna jõudsin nii kaugele, et kõik püssiga värvitavad detailid sai halli krundiga üle värvitud. Kuna sisu tuleb suhteliselt tumedapoolne bee¾ ja kere ise läikiv must, siis valge krundiga ületuiskamiseks seekord põhjust ei näe.

Pilt

Tuleva nädala keskpaigaks loodan saada suuremad värvitööd tehtud ja ehk saab nädala lõpuks isegi mudeli kokku. Kui hästi läheb ja motivatsioon laes, siis katsun ühe mudeliga veel maha saada. Aga sellest juba siis, kui aeg on paras.

Piltide täismahus nägemiseks klikk pildil.

Nagu kunagi oli kombeks öelda,
CheerZ! :)
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 21 Mai 2016, 23:07

Nädal hakkab jälle mööda saama ja mul hakkab mudel vaikselt valmima. Põhi ja sisu on 100% ulatuses valmis. Kere on lakitud Zero 2K lakiga, esmaspäeval loodan juba teha kerge poleeri ja siis saab produkti kokku kah.

Kuna pikalt pole midagi teinud, siis kipuvad paljud asjad olema meelest läinud. See "koletis" on just paras, mille peal harjutada.
Põhja ja mootoriruumiga jään 99% ulatuses rahule. Kuna kroom värv oli ajaga pisut "hapuks" läinud ja isegi lahustiga ei saanud temast päris see, mis algselt, siis natukene mängis see värv mulle põhja all mäkra, aga võtsin ilmselt olukorrast maksimumi. Uuesti ei näinud mõtet selle pisikese tagasilöögi pärast põhja võõpama hakata.
Pilt
Pilt

Sisuga jään ilmselt pärast mitmekordset maadlemist 97% ulatuses rahule. Värviks oli Zero Beige 1. Tee mis tahad, aga värvi kippus ikka õõnsustest välja vedama. Lõpuks suutsin siiski saavutada enamvähem rahuldava tulemuse. Võibolla oleks tulnud ikkagi kasutada valget krunti, sest peale läks umbes 6-7 udukihti ning teades ennast, panin viimase kihi ikkagi natukene paksema, sest katvus tundus kehv. Kuigi suures plaanis sain ikkagi katma, meeletult õõnsustest välja ei vedanud. Pildilt isegi näeb, et õrnalt kumab siit-sealt hall läbi.
Teine prohmakas oli flockimine. Mul oli käepärast cream toonis flock ja pärast 3kordset katmist, paistab kohati ikkagi alt see tumedam bee¾ välja. Aga kaugelt kannatab vaadata ja palju seda sisu siis lõpuks ikka näha on. :D
Pilt:)
Pilt

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 22 Mai 2016, 10:31

Tore kohe vaadata :) ,et midagi uut ka tuleb sinupoolt. Kle kutt, kas sa patareid värvid ka ära?
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 22 Mai 2016, 12:44

Ostsin mootori ja patareid. Kui saan kokku, lasen vastu esimest seina puruks. Sounds like a plan. 8)
Pilt

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 26 Mai 2016, 21:26

Päris valmis siiski ei jõua. Millegipärast ei saa kere läikesse, proovinud erinevaid pastasid. Kuri kahtlus, et läksin livimisega liiga hoogu ja lõikasin suurtel pindadel läbi lakikihi. Aga pole hullu, auto läheb minimaailmale üles ja maal lasen kerele uue kihi lakki peale. Sellega peaks mured murdma. Pärast nii pikka pausi olen endaga siiski üsna rahul, palju sai meelde tuletatud ja arvestades, et oli suhteliselt kiire, siis mingi tagasilöök pidi ju selle kiirustamise peale tulema. :)

Näitusel vast saab mõned pildid kah.

CheerZ
Pilt

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 18 Sept 2016, 11:39

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 19 Sept 2016, 16:14

Värvkate on küll megahea, nagu ka mudeli üleüldine kvaliteet. Kui natuke nuriseda, siis rehvid oleks võinud vähe lihvi saada, hetkel valujäägid veidi riivavad silma. Muidu tubli tulemus ja jään F40 ootama.

Gustav

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Sept 2016, 18:52

Lambo tahab veel viimast touchi saada niiehknaa. Numbrimärgid on vaja leida, originaalkleepsudel oli see osa hävinenud. Mainitud rehvid tahavad lihvi ja tegelikult pole ma ka esituledega veel päris rahul. Ehk et natukene sättimist ta veel täna õhtul saab. :)
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 19 Sept 2016, 22:44

Tahtsin juba Tamiya poole kive pilduma hakata, aga leidsin lõpuks internetist ikkagi sellise kujuga tagatiiva kanduriga autosid ka. Ju siis ikkagi on selliseid ka olnud. Mulle muidu on countach alati meeldinud, aga kunagi ei ole ma seedinud neid punaseid latakaid ümber tagatule. Mina oleksin need silma pilgutamata kere värvi tuisanud. Aga jällegi, päris autol on - peab meeldima.
Mudelil siin - seal pisivigu leidub, aga suures plaanis jumala observaadeldav produkt. Kiidan.
Hea näha, et keegi ikkagi suudab asju valmis ka saada. Edasi pöörame ootusäreva pilgu nsx teema ja Kantsiku poole.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 20 Sept 2016, 10:13

"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 20 Sept 2016, 10:33

Vaimusilmas kujutan ette, et seesama velg kuldsena võiks päääris maasikas olla. Aga see on juba omaniku otsustada, milline lõpptulem olema saab. :wink:

Gustav

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 20 Sept 2016, 11:37

See kuldne on mind kummitanud kah kogu aeg. Must kuldse veljega oli tehasest täitsa saadaval. Washi ma siiski jätan ära, sellega võib haledalt ämbrisse astuda ja tulemus on lõpuks hoopis hullem, parem karta kui kahetseda.

Esitulede teemal jätkates. Kuum vesi siin kindlasti ei aita. Läbipaistavast plastikust osad on sellel autol kivikõvad. On 2 varianti. Kas murduvad pooleks või ei näpi ja jääb nii. Põhihäda ongi selles, et kumerus on vale ja siis jätab ta ka sellise mulje, et hüppab sealt pesast välja.

Mis summutiotsasid puudutab, siis nendega ma maadlesin vist kah tugev tunnikese enne värvi ja teist samapalju pärast värvi. Oleks pidanud algsest seisust pilti tegema, see oli isegi pisut naljakas. :D Tegemist on ühe monoliitse tükiga ja ega seal eriti muud teha ei anna, kui süvendeid uuristada. Aga noh, kui ikka miski tehakse tehasest laiem, kui külgepandav tükk olema peaks, siis on raske ideaalset tulemust saavutada. Nii suureks neid auke kah ei tahtnud viilida, et tühjus paistma jääb. Tuli jälle valida kuldne kesktee.

Ma ütlen kohe päris ausalt, et esimest korda olen ma Tamiya toorikus pettunud. Et siin midagi istuma saada, pead enne paar tundi maurama, siis hakkab alles kuidagi külge minema. Nt mootorikate oli ikka nii mõõdust ja vormist väljas, et see ei läinud sinna parima tahtmise juures kah mitte. Tagatiib tahtis ringitegemist jne. Ma isegi hetkel ei suuda meenutada, kas sellel autol mõni detail oli, mis 1:1 külge istus. Ilmselt mitte. :roll:
Seega, kes plaanib kunagi Countachi ehitada, siis see ei ole kindlasti mitte parim valik baasmudeliks.

Nagu ka Tanel lõpuks ütles, tegemist on täitsa enamvähem vaadatava subjektiga ja ma päris ausalt kohe tunnistan, et ma isegi ei üritanud 100% detailidesse laskuda. Tegemist oli rohkem sellise meeldetuletus projektiga ja väikse motivaatoriga, sest kui peensustesse laskuda, siis oleks siin võimalik oi-oi kui palju paremini teha. Lõpuks tuleb leida ka enda jaoks piir, sest neid poolikuid projekte on elus küll ja veel, oluline oli rahuldava tulemusega mudel lõpetada ja selles osas olen ma eesmärgi enda jaoks täitnud. Näitusele ei häbene tuua ja riiulil pole kah häbi hoida.

Sellega lõpetame viimase sissekande Lamborghini teemasse.

Nagu ütlevad klassikud...
Stay motivated! Ja üks valmis mudel on ideaalne motivaator järgmiste kättehaaramiseks. :)
Pilt

Vasta