Battle Of Britain

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Battle Of Britain

Postitus Postitas simmtann » 11 Juul 2016, 23:58

Pilt
Pilt

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
6em

Postitus Postitas 6em » 12 Juul 2016, 10:59

Tere

Idee on väga äge. Jääme edasisis samme ootama. (Meie foorumi keskmise ehituskiiruse juures umbes 3 aasta pärast siis :D )

Hakkasin ka ise hoogsalt selle militaar.net ehitusega 2 Spiti ehitama aga elul olid muud plaanid. Aga parimas lootuses kui dio valmis saan viskan ka siia pildi Inglise põllu lennuväljast.

Sklapell sõrme!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 12 Juul 2016, 14:19

Ma pidin esimese hooga muidugi googeldama, et millised need tiivulised üldse välja peaks nägema. Militaarkauge inimesena pean tunnistama, et täpselt sellised nagu nad kõik. :D

Idee iseenesest üsna huvitav, kui jõuaksid kaugemale sellest tükkide hambatiku otsa surumisest, siis võiks juba natukene respekti jagama hakata. Niikaua on need mudelid sama palju alustatud, kui enamus minu riiulis olevaid. :D
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 19 Juul 2016, 16:24

Tere,

Kuna Pets siin käskil asju värvida ka, mitte niisama alustamata karpidest fotosid laadida, siis ...
Pilt
Pilt
Pilt

Ehk ¹assii on põhimõtteliselt valmis. Puudu on veel rattad, sest vastasin, et mul ei ole enam ühtegi töötavat matt lakki.
Kerel otustasin taaskord põrkerauad külge liimida enne värvimist. Samuti tegin natuke ringi uksepolstreid, et saaksin asju koostada veidi teises järjekorras, kui tootja poolt pakutud. Nüüd on ka uksed hingedel ja statsionaarselt oma koha leidnud. Eks nende värvimine võib vast veidi keerukaks osutuda, aga usun, et sileda üldpildi saavutamise seisukohalt oli see õige otsus.

Pilt
Pilt

Vesivärvide kohta pole ma veel päris lõpliku otsust teinud. Hõbedane ja must mulle ei meeldinud. Katsid kehvasti, hõbedasel jäid mingid valged laigud sisse, must kippus ka lapiline jääma. Hõbedane jäi määrima, ning must ei kannata absoluutselt näppimist. Teisalt helesinine kattis nagu unistus ja kuivas väga ühtlaseks. Isegi pintsliga tehtud paar parandustäppi kuivasid peaaegu ideaalselt sama tooni. Selle põhjal julgeks jällegi soovitada.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Juul 2016, 16:36

Noh, kas just otseselt käskisin... Aga see selleks.

Iseenesest tehtud töö on hea. See mersu on ikka nii kõver oma ustega, et ma pole teda sellepärast üldse ostnud. Ma loodan, et kui teibid lahti päästad, siis jäävad ikka uksed oma kohale, mitte ei kerki taevasse? :D

Mis puudutab Tamiya akrüüle, siis isiklikult minul on nende vastu allergia. Pintsliga võin värvida, aga läbi püssi ei näe nagu mõtet. See mäkerdamine ei tasu ennast lõpuks ära, Zero tuleb odavam ja kvaliteetsem + oluliselt laiem värvivalik. Eeldusel et värvid veel ostetud ka Eestist ja teades hobimaailma hindu, siis tuleb raudpolt odavam vist Zeroga teha.
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 19 Juul 2016, 18:46

Idee on sul superhea, ootaks juba mingit progressi, et mis sellest kõigest kooruma hakkab. :P

Gustav

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 01 Sept 2016, 21:14

"suve" puhkus küll tõmbas vahepeal hoogu maha, aga päris niisama ma siinpool ekraani ka istunud ei ole. Kuigi tegemised on praegu seal maal, kus justkui pidevalt toimetad, aga progressi ei paista, siis ühe õnnetu foto ikkagi Jätaksin. Nii foorumi passiivsuse näiliseks peletamiseks või midagi.
Pilt

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 02 Sept 2016, 10:33

Ja tõepoolest. Uks püsib viisakalt ilma teibita ees.
Nagu aru sain, siis varsti liigub asi värvimise suunas? Jään ootama!
"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 08 Sept 2016, 16:17

Tere,

Mingi värvi sai elukas selga. Püss kippus jubedalt tatistama, ei saanud päris sellist asja nagu alguses plaanisin. Küll aga pean ütlema, et reaalis näeb natuke parem välja, kui alljärgneval fotol.

Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 14 Sept 2016, 23:19

Pilt

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 14 Sept 2016, 23:24

Ma juba tahtsin eelmise pildi peale küsida, et miks ta selline käkerdis küljelt vaadatuna on. Igaks petteks kasutasin natukene googlit, et seda lennukit lähemalt uurida ja tuleb välja, et peabki selline olema.

Sellisel juhul well done, kuigi pole just minu cup of tea. :wink:
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 15 Sept 2016, 11:24

Asi hakkab ilmet võtma. :twisted:

Näeb veelgi parem välja, kui ette kujutasin. SLS-i pikk nina sobib selle temaatikaga kuidagi eriti hästi.

Gustav

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 16 Sept 2016, 10:09

Tubli töö. Värvitöö ise oli juba väga huvitav. Kleepsud annavad üldpildile palju juurde. Ootan lõpptulemust.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 09 Nov 2016, 08:57

Kui eeltöö on halb, siis ei päästa ka kõige viisakam lakkimine. Kuna põhivärvi selga tuisates püss jubedalt tatistas, siis oli aluspind pehmelt öeldes kohutav. See omakorda tingis ilmselt ühe kehvema tulemuse, mida ma üldse parandama olen hakanud. Ehk viimati kui nii kehv asi sai, siis ma veel poleerimisest ei teadnud midagi :)
Lisaks valmistasid ebameeldiva üllatuse airfixi kleepsud. Ilmselt küll taaskord tingituna halvast aluspinnast, kerkis suurematele vesipiltidele peale lakki mõningaid õhumulle sisse.
Kapotil sai suurem koledus 1000 paberiga paremaks lastud, aga sinna tuleb vähemalt üks laki ring veel teha. Kere ja uksed tunduvad päästetavad, kuigi erilist peeglit siit ei paista. Lihtsalt nühkimist on lolli moodi. Vanainimene ei mäleta peast, fotol on kas 4000 või 6000 paberiga esimene ring üle käidud, ja vaikselt hakkab juba lubama.
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Re: Battle Of Britain

Postitus Postitas simmtann » 08 Mär 2019, 17:35

Käid korraks ehitamise vahelt söömas ja juba ongi sinu teema kuskile lehe lõppu vajunud ja viimasest uuendusest 2 aastat täis tiksunud. alles ma ju tegin karbi lahti :roll:

PiltPilt
PiltPilt

Kere sai tegelikult juba 2016 ikkagi lõpuni läikima ära nühitud, kuigi ise lõpuni rahule tulemusega ei jäänud. Mingil hetkel hakkasid servad juba läbi kuluma ja tundus, et edasine päästmine teeks asja hullemaks. Peab meeldima.
Siis jäi kogu krempel karpi vedelema ja kuigi aegajalt sai midagi nokitud, siis ühtegi suuremat võitu nagu polnud. Viimasel ajal olen natuke tempot peal hoidnud jälle ja salongi osa vist võib valmis saanuks lugeda. Revell on siin positiivselt üllatanud väga ilusate ja teravate servadega tükkidega, ja kui tihti näevad SLS mudelid seest kuidagi igavad välja oli mul jube kahju kogu seda ilu lihtsalt mustaks tuisata. Liiati et pruun nahk sobiks nagu teemaga ka kokku.
Toolidel katsetasin värvi alla mustaga toonimist, natuke pingutasin lõpuks pruuni värviga üle ja tulemus oleks ehk autentsem jäänud, kui veidi õhema kihi alt oleks tumedat rohkem läbi kumanud. Küll aga tuleb rahule jääda tooni ja läikega. Mati värvi sisse segatud läikiv lakk annab sellise mõnusa satiin läike, mis minu arvates imiteerib nahka pigem hästi.
muus osas tuli lasta pintslil lennata. Käepärast olnud Tamiya hõbedased värvid ei meeldi mulle üldse, aga tahtmine oli tugev ja nii ma nendega mäkerdasin. Pintseldamiseks peab siiski mingid muud topsikud kuskilt vaatama. Fotol tulevad muidugi kõik vead jube hästi esile, aga näpu vahel hoides kõige hullem polegi.

Tanel

Vasta