Heinkel He-116 1/72 kalle

Plastikmudel.net ja hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

kalle

Heinkel He-116 1/72 kalle

Postitus Postitas kalle » 20 Veebr 2018, 01:02

Tere,

Nagu näha olen lõpetanud Taneli kiusamise ja liitunud, et ise oma asja ajada. Olen üsna pikalt veidi jälginud ja pilku visanud, aga kuna otsene minu huviala on siin üsna õhuke, siis nii on jäänud. Mingil hullul ajel sai siis eelmine aasta täiesti kastist välja astutud ja kuna see ostus üllatavalt edukaks, siis nüüd selline samm. Ma ei saa lubada, et ma siin liiga aktiivseks hakkan, aga midagi ikka nokin ja peale selle alajaotuse on mul ikka mõned autod kunagi plaanis. No üks läikiv vähemalt. Militaarosakonna täitmist ma ka hullult ei saa lubada, sest põhiline osa minu peegeldusi saab ka edaspidi olema militaar.netis, aga mingi helisinine unistus ühest suurest foorumist on ju tore ja see selle veel toredam vorm.
Igatahes kes huvi tunneb millega tegelen saab aimu siit http://www.emmk.ee/kalle/models/
Tehnilistel põhjustel on seal küll mõndagi uuendamata, aga..sooon!

Nüüd siis selle teema juurde siin.
Peale viimast minimaailmat oli mul üsna kindel plaan, et kui jälle tuleb PMis mingi võistlus, siis ma juba tean, millega lähen. On ju vaja torkida. Varusin ikka üsna mitu asja ka idee teostamiseks ja siis..see võistlus tuligi. Mulle oli aga vahepeal üks kahtlus sisse pugenud. Idee on endina ja algus tehtud, aga siiski otsustasin veidi teist teed minna. Nimelt lõi eelmine katsetus mercuriga mu tavaplaanid päris korralikult segi ja osalt seetõttu otsustasin, et nii raamist välja igal aastal ei astu. Aga tegemata see idee ei jää ja see on auto ikka õiges mõõtkavas:)

Tänane töö aga teenib kahte eesmärki. Esiteks puhuda siia veidi militaarset poolt, mida siin liiga palju ei ole ja teiseks tutvustada ka siin veidi mudelismi valusamat poolt. Mis see on, selgub üsna pea. Seniks aga paari sõnaga objektist.
Meelega valisin oma üsna suurest tagavarast lennuki, mis on just nii tuntud, et ka lennundusega üsna hästi kursis olevale võiks veidi üllatust pakkuda.
Heinkel 116 oli siis algselt mõeldud pikamaa postilennukiks, aga kuna aeg kippus ärevaks, siis peale reisivarianti jõudis see lennuk ka sõjaväe huviorbiiti. Kasutust loodeti luurelennukina, aga algne idee, kus relvitu lennuki eelis vaenlase hävitajate ees pidi olme tema lennukõrgus, kadus ruttu olematuks ja nii jäi ka He 116 militaarne karjäär üsna lühikeseks. Sellest hoolimata on aga sellel oma roll täita lennunduse ajaloos ja lisaks muidugi Heinkeli disain. Kuulsalt He70lt laenatud tiib, mis on justkui He111ga kokku pandud. Kokku tulevad jooned, mille käekirja ära tundmisega lennunduse huvilisel raskusi ei tohiks tekkida.
Pilt
Pilt

Nüüd mudel ise on aga see koht kus saan teile mudelismi valupoolt näitama hakata. Kogu mudelimaailm on täis lugematuid inbox revüüsi, milles siis erineval tasemel saab neete lugeda ja mõõte võrrelda. Tänapäeval läheb tarbija üha nõudlikumaks ja tase tõuseb. Samas saavad tootjad parema puudumisel ka üsna vanu reste uues karbis tuima näoga müüa. No ja siis on veel eraldi ala..see on siis kui väga tahaks mingit asja omale riiulisse, aga toorikuna on saada vaid püha õudus. Ükskõik mis meediumis.
Nüüd tulebki juttu ühest üsna õudsest asjast, mille sakslased ilmselt mudelistide karistuskes epost valmis on valanud. Classic Plane/ Luedemann on firma, mis ehk tuntud harvadele entusiastidele ja kogujatele. Aga näe mul on mõned isegi riiulis karbis. Ühe tegin nüüd lahti ja kuigi mul on üsna kõva närv ja omajagu kogemust sellise jamaga, siis vahepeal tundus, et panen selle karbi kinni tagasi. Mainitud firmal on omad eelised ka ja sealt tuleb hüva kraami kah. See siin on üks raskema otsa näide lihtsalt
Erinevaid epo näiteid nii maa alt kui maa pealt, skaala mõlemast otsast võiksin oma riiulist päris hulga visata, aga las see jääb, jutt läheks raamatuks kätte. Lõikame selle nüüd lühikeseks nii, et näitame karbi kaane ära ja lähme kohe sisse.

Pilt

Sisse siis niipalju, et siin on siis näha kogu selle komplekti õpetus ja mõned osad. Sellise tasemega komplektiga pole õpetuseks rohkem vaja kui mõõtkavas pealt/altvaade. Mõned jupid panin ka võrdluseks.

Pilt

Ja nüüd siis palun väga..karbi sisu. Kuna kell liigub ja uni tuli peale, siis hetkel väga pikalt lahti ei kirjuta. Las pildid räägivad ise.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Niisiis..nagu näha, siis siin me ei räägi peent juttu plastiku tonaalsusest või etsi paksusest..see on raske töö. Ja peale mõningasi kõhklusi, ma siiski ei pannud seda karpi kinni ja pooleli ma naljalt asju ei jäta.
Alustuseks meenutasin endale 10 aasta tagust minevikku http://www.emmk.ee/kalle/models/ki77/index.html
Siis veidi uuemalt minevikku http://www.emmk.ee/kalle/models/SM86/index.html
siis veel uuemat minevikku http://www.emmk.ee/kalle/models/papagal/index.html

Siis vaatasin veel natuke riiulis ringi ja hakkasin peale. Saag, raspel liim ja pahtel. Nagu näha, siis suurem osa tööst on esialgu osade vanastamine valuklotside küljest ja sättimine. Lisaks puuduva ja kahjude hindamine. Refferentsiks mõned udused pildid netist..kõik aga hetkel siis nii:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Näha siis etapid, kasvatused, pinnavigastused ja ka nt elemendid, mis tuleb maha võtta, et uuesti teha (luuk katusel)

Aga algus on tehtud ja tagasiteed pole. Eriti nüüd, kus olen selle ka siin välja käinud. Niisiis polegi see niiväga mingi võistlustöö teiste mudelitega, vaid pigem enda viitsimisega. Tõsimeeli kaasaegse plastiku vastu minna sellise tööga oleks mõtet vaid juhul kui hindajad ka algset toorikut arvestaks. Aga veelkord..see siin on pigem pealtvaatajate silmaringi avardamiseks ja endale rõõmuks. Tähtajast on plaan ja loodan muidugi kinni pidada.

Järgmiste kordadeni,

Kk

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Re: Heinkel He-116 1/72 kalle

Postitus Postitas Black66 » 20 Veebr 2018, 10:51

Resin ehk epotooted on alati põnevad jälgida. Olgu ta siis militaarvaldkonnast või mõni tänavasõiduauto.

Sellessuhtes pole epotoodetel eriti vahet, et samasuguse kvaliteediga autosid leiab täpselt samuti, kuigi viimasel ajal on need pigem huviliste poolt kõrvale lükatud ja vähemalt autoturul tuleb järjest enam nähtavale väga korralikke ja kvaliteetseid resin tooteid.
Selle peale meenubki, kuidas Scaleproduction.de võttis kätte Rückspiegeli poolt toodetud Opel Manta ja lasi sellest korraliku versiooni välja. Eks igaüks saab ise vaadata, palju sellest algsest toorikust järgi jäi.
http://www.wettringer-modellbauforum.de ... adID=23536

Jälgin igatahes huviga asjade käiku, kui militaarteemadel kaasa ei oska rääkida, siis vähemalt epotoodete valdkond on alati väga kaasahaarav teema minujaoks.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Janek

Postitus Postitas Janek » 20 Veebr 2018, 12:48

kuna selles asjas uus alles siis ei olnud teadlik üldse et sellist asja saab kuskilt (nii kohutava kvaliteediga). tundub nagu mingi asi mida ei tohiks müüagi.

kuigi jah ilmselt kogu see pahteldamine ja muu parandustöö on ka omamoodi mänguilu :) protsess on tegelikult ju oluline.
XF-56

Rock

Postitus Postitas Rock » 20 Veebr 2018, 12:53

Hei,

äärmiselt põnev valik! Ilmselt oleks sellest väga mugav teha rünnaku alla sattunud või metsas "mädanenud" lennuk, sest pool eeltööst juba olemas :D Aga jõudu ja püsivust!

kalle

Postitus Postitas kalle » 13 Mär 2018, 00:49

Aeg kaob, rõõmud jäävad. Ma ei näe aga militaarmudelite horde areenile kerkivat. Ma ise siin vaikselt nokitsen ja kõige õudsam ja valusam on seljataga. Sae, painuta, viili, liimi viili, lihvi.. natuke ropenda ka. Umbes nii see käib. Ühesõnaga hetkel on nii ja tulemus on selline, et päris lepikusse enam visata ei taha. Ninaosaga suurem vaevalemine seisab veel ees ja see millega ses osas juba algust tehtud, tuleb hiljem näitamiselele. Aga hetkel nii ja näis mil jälle lisa saab.

Pilt

Pilt

Pilt

Kk

Vasta