Valmis mudelid / hindamine

plastikmudel.net ja Hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 04 Mai 2017, 22:48

Ega see võistlus ennast ise ära ei hinda, mõtles SiimTamm ja asus tabeleid koostama. Olete kohtunikele paraja pähkli puremiseks ette visanud, sest töid on palju ja nad on pagana võrdsed. Et asi lihtsam oleks tegin endale kolm eraldi blokki ja siis panin kokku pingerea ning seejärel sobitasin punktid kohtade järgi. Tegin kogu asja mitu korda ümber, vahtisin pilte ja ka kommenteerimise käigus veel otsused muutusid. Lõplik tabel alljärgnevalt.
Loodan, et kellelegi liiga ei teinud ning kui tegingi, siis teised kohtunikud parandavad mu vead ja õiglus saab jalule seatud :)
Edasi uute võitudeni !

Väiksemate detailideni viimistletud ja väga ilusa puhta käekirjaga töö.

Väga tasavägine andmine esikoha pärast minupoolt vaadatuna. Plaanisin mõlemale tööle täispunktid anda, kuid lõpuks tegin südame kõvaks ja tirisin ikkagi Raikolt ühe punkti maha. Istmetel vist ei ole "flock" päris ideaalselt peale saanud. Ja ma tean, et nii peabki olema ja ma olen ise rumal, aga mulle lihtsalt ei meeldi see paks sadulamääre muidu nii puhta ja värske auto peal. Kui mootoriruumis ka natukenegi marutatud oleks, siis veel, aga praegu jätab väga võõra mulje.

Väga ilusti ja puhtalt koostatud mudel. Ideaalpunktid jäävad saamata vaid sellepärast, et tahes tahtmata tuleb valikud teha ja oma keerukuselt jäävad mõlemad DVT mudelid minu paremikule alla. Seega, kui tegu oleks üksiku mudeli hindamisega, võiks siit rahumeeli 20p anda, tegu on igati võitu vääriva tööga tegelikult.

Vaata eelmist kommentaari. Kuigi hinnetega vehet ei oska tegema hakata, mainiksin Lancia puhul eraldi ära kuidagi liiga monotoonse ja igavana paistva käigukasti, mis tagantvaates päris oluline element on, ning samuti need küljekarbid. Kas on karbid liiga mõlkis, või ülejäänud auto liiga puhas. Ei ootakski päris määrdunud autot, aga nii ka ei õnnestu kohe kuidagi, et osa autot on kole ja lömmis ja enamus täiesti poeuus. Küljeklaaside valged servad jäid ka silma :)

Kontseptsioonilt nii kõva lelu, et kuidagi ei mallanud temale vähemat kohta anda. Sisu ja mootor on ka koostatud väga hästi ja erinevate varjutamiste ning toonimiste osas on teistel siit palju õppida. Põhilised puudujäägid on just kere viimistlemise osas. Isegi "rotika" suunda arvestades härivad mõned viimistlemata servad, mida oleks ilmselt saanud ühe proovivärvi ja kriitilise pilgu ringiga parandada. Suures plaanis ikkagi väga kõva tulemus ja minu enda vaieldamatu lemmik sel korral.

Tegelikult väga heal tasemel töö, eriti arvestades osaleja suhtelist kogenematust. Suurte posite liigast sel korral kindlalt väljas, kuid "järgmistest" parim. Suuremalt häirivad summutiotsad ja laperdav tagumine põrkeraud. Pisemaid apse on märgata teisteski kohtades.

Kohati veidi karvased ääred küljeakendel ei rikugi üldpilti niipalju, apsakad kleepsudega. Tegelikult ei midagi hullu, aga jällegi - valikuid peab tegema ja seekord siis nii. Isikliku maitsemeele suunal ei mõju hästi ka need läbipaistvad põhjakatted.

Kõik eeldused idaalseks skooriks oleks justkui loodud : Tasemel töö, hea teemavalik ja piisavalt ümbertegemist, et silma paista. Siiski jääb midagi puudu ja ma ei tea, mis see on. jagan seekord suhteliselt keskmised punktid ilma, et oskaks seda kuidagi adekvaatselt põhjendada. Enda koostatud reas ei osanud seda tööd lihtsalt kõrgemale paigutada - sorry.

Eraldi arvestuses paneks 10p nii varajases staadiumis tegijale sellise tulemuse eest. Mulle eriliselt meeldib selle mudeli värvistruktuur. Selline natuke krobeline, kuid samas mitte kehvasti värvitud tulemus sobib ideaalselt kokku vanemate autodega. Tihti ei olnud need tehasest tulles eriliselt peegelsiledad ja paljuski ei ole seda ka tänapäeval. Punkte kisuvad alla mitmed karvased servad ja väiksemad värviga "mäkerdamised." Kahjuks on autor loobunud ka põrnikale nii omaste tiiva ja kere vaheliste tihendite värvimisest.

:)

Järgmine mudel, mis ehk vääriks paremat kohta, kuid minu edetabelis langeb puhtalt maitse-eelistuste pärast. Kuigi tehtud töö kohta pole suuremat viriseda, jätab kogu produkt nõrga üldmulje. Mudel paistab väga mänguasjalik ja lihtne, kuigi seda tegelikult ei ole. Eriti häirivad põrandaga peaaegu samas tasapinnas istmed. Suur osa kehvas üldpildis on ilmselt ka värvikombinatsioonil, mida ma lihtsalt ei suuda enda peas meeldivaks mõelda. Veidi ehk karm, aga ma loodan, et üle-eelmise võistluse võitja ehk ei pahanda liialt madala skoori pärast.

Kuigi tahaks hea meelega rohkem punkte anda, siis peame mööda pingerida allapoole tulema ja paratamatult lähevad ka skoorid väiksemaks. Kuigi midagi suurt ja häirivat silma ei jäägi, siis iga nurga alt vaadatune oleks nagu midagi puudu. Võimalik, et suur osa sellest tuleneb kehva tooriku ja mitte väga heade fotode arvelt

Umbes 10 aastat tagasi oleks sellise mudeliga võinud täiesti vabalt ka võistluse võita. uute alustajate mudelid olid midagi auto ja godzilla vahepealset ja vanemad olijad paugutasid umbes kõnealuse EVO masti asju teha. On Meeldiv tõdeda, et tänane "esimene mudel" on igati arvestatava kvaliteediga ja teistega samas klassis hinnatav. Suund on käes ja miks mitte juba esikolmikus järgmisel korral?
Viimati muutis simmtann, 07 Mai 2017, 01:33, muudetud 1 kord kokku.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 05 Mai 2017, 22:19

Well well, kui ise valmis ei saa, siis pannakse kohe tanki. Ehk et seekord siis peab jälle hindama. No mis seal ikka pikka juttu heietada, reedeõhtuse karastusjoogi kõrvale on see just paras tegevus. Jätkame siis sissetallatud rada ning reastama tööd alustades parimatest.
Loodame, et ka minu otsekohesed mõtted kellelgi tundeid ei riiva, miskit pole öeldud pahapärast, vaid pigem ideega teha tulevikus paremini. :)

Kokku: 19Kokku: 19
Teps mitte kehvem, kui Ahwi Ferrari. Aga päris täispunkte ei saa ka siia anda. Mulle käib samuti see sadulamääre jubedalt pinda. Oleks võinud jääda 100% showmasinaks ja puhta sadulaga. Teine asi on need rehvikleepsud... :D Otseselt ei süüdista ehitajat milleski, aga ise üritaks kuidagi selle läbipaistva kleepsuosa rehvil matiks saada, hetkel kohe riivab silma.

Kokku: 18Kokku: 17
Kuigi siin on töö nagu võibolla isegi puhtam, siis sellegipoolest annan punkti vähem kui Lanciale. Kui Lancia puhul puudus see wow effekt, et kandideerida esikohale, siis see jätab ikka kohe täiesti külmaks. Ei teagi miks, aga selline täiesti adekvaatselt ehitatud hall hiireke, mis mitte millegagi silma särama ei pane. Kõigest hoolimata on puhas töö ja patt oleks vähem punkte anda, mõnel teisel võistlusel võiks rahulikult esikoha enda tasku panna, aga täna on teistsugune päev.

Kokku: 16
Corollaga võrreldes meeldib antud töö mulle rohkem. Kerel tahaks rohkem läiget jällegi, sest mulle meeldib läikiv mudel, isetõmmatud uksevahed tunduvad kohati natukene lapergused. Muus osas pole väga midagi ette heita, lihtne aga ilus.

Kokku: 15Kokku: 15
Kui Tanel rääkis, et selline poolmatt ja apelsinine lakk on ajastutruu, siis siinkohal olen tiba teistmeelt. Poolmati osas ma ei vaidle üldse vastu, kuid see "apelsin" on küll partykiller. Kui muidu saaks see mudel minu silmis võibolla isegi TOP3 väärilised punktid, siis see tõmbas kohe paar-kolm punni maha. Paneelidevahelised tihendid võiks kah mustad olla. Muidu vaadatav tükk ja kuigi Toyota koostekvaliteet tundub isegi tibakene parem olema, siis minusilmis on see Beetle ikkagi ilusam vaadata, seetõttu ka kõrgemad puntkid.

Kokku: 15
Mudel iseenesest jätab üsnagi külmaks, kuid sellest hoolimata on tulemus parem, kui mõnel teisel. Esiteks, on sellel mudelil näha jälle läiget. Pole paha. Tegelikult polegi väga kuskilt kinni hakata, värvikombo pole just maailmailusam, aga ega sellele on raske ka midagi paremat peale saada. Eks toorik on kah paras käkk, peaks üks Tamiya esimese otsa mudeleid olema, seetõttu ka suht väärakad istmed ilmselt.

Kokku: 14
Lainetavad aknaääred! Isegi selles kleepsumeres näeb vilunud silm seda kohe. Pisivigu leiab teisigi. Samuti sean kahtluse alla läbipaistvad põhjakatted, ideest saan jällegi aru, paremini nähtavad sillad, kuid tegelikult sellised katteid kunagi rallis ju ei kasutatud.

Kokku: 13
Jätab mulle sellise keskmiku mulje, kuigi tegelikult asi niihull ei ole. Millegipärast täpselt sama probleem, mis DVT NSX puhul, et jätab täiesti külmaks. Tahaks rohkem läiget, kerge apelsinikoor hakkab siit-sealt silma. Tagastange probleemi juba mainiti, summutid jätavad mänguauto mulje.

Kokku: 13
Kuna ma tean, et Tambet on enamaks võimeline, siis kergeltöeldes oli lõppprodukt isegi pisikene pettumus. Enne tolmu ja mudaringi kindlasti, sest jättis väga odava mänguauto mulje. Saan aru, et tooriks polnud ka just lihtsate killast, kuid sellega seekord välja ei vabanda. :)
Mind jäid häirima need nahatükid salongis, ei jäta tõetruud muljet. Väljast oli üldse kuidagi mänguautolik, kuni mudakihi peale sai, siis muutus juba vaadataks ja päästis nii mõnegi punkti su jaoks. Jumalale tänu, et need pooleni avatud uksed minu soovitusel lõpuks kinni liimisid ja juhiukse "tagurpidi väänasid". Nii on tal vähemalt mingigi nägu.

Kokku: 13Kokku: 13Kokku: 10
Esimese mudeli kohta jällegi vägagi adekvaatne tulem. Mind jääb kõige rohkem häirima see valge värv. Eks ta ongi raske ilusaks pildistada ja võibolla oma silmaga nähes poleks üldpilt pooltki nii hull, aga jällegi on tulemus üsna mänguautolik. Omapoolse tõuke annavad veel pisut lainetavad aknaääred. Valge auto saab tõetruumaks tuletihendite ja paneelivahede washiga. Sisu ja põhjaalune on detailsed ja kenasti lahendatud. Seega on kuhu suunas liikuda ja järgmised saavad ainult paremaks minna.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 11 Mai 2017, 17:28

Panen siis osalejana ka enda esikolmiku kirja:

1. Ahwike
2. DVT (037)
3. Raiko

Ja mainiks ära ka Kalle monstrumi - ikkagi väga tuus asi tuli kokku sellest ;)

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 16 Mai 2017, 23:07

1. RaikoJ
2. Kohver (Beetle)
3. DVT (037)
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun

Kasutaja avatar
vaoinas
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas » 17 Mai 2017, 18:51

Käesolev võistlus on oma tasemelt tasavägisem, kui ükski varasematest, mida ma siin näinud olen. Tipu lähedal tungleb päris mitu mudelit ja hindamise mõttes loobusin ma neist enda jaoks pingerida koostamast - eeldan, et kõigi hindajate peale kokku selgub see niigi. Nagu teisedki, korrigeerisin ka mina töid üles-alla scrollides korduvalt nii kommentaare, kui ka numbreid.
Hinded resigneerunud soomuse-ehitajalt on järgmised:

Esimesel emotsioonil üldmuljelt väga viisakas ralliauto, kuid silm haarab pea kohe lainetavatest aknaservadest. Samuti lainetavad ka ülekontrastsed paneelivahed. Põhjakatted on läbipaistvad – saan aru, et Tamiya on sellise valiku sildade eksponeerimiseks ette näinud ja saan ka aru autori otsusest neid kasutada. Siiski ei ole nad läbipaistvaina just mu lemmikud.

Ilmselt üks meisterlikumalt tehtud mudeleid sellel võistlusel. Eraldi väärivad märkimist lahtikäivad uksed ja mootorikate, mis suletuna ei jäta häirivaid vuuke, ega irvakil servi. Carboni töö dekaalidega on tehtud suurepäraselt, ning värvi läigegi on kõigil pindadel suurepärane. Kooste on suurepärane ja kõik detailid kinnitatud puhtalt. Ainus, mis mind tõsiselt häirib on liigkontrastsed ja kohati laia joonega paneelivahed, mis avalduvad eriti just auto esiosal. Akupakid põhja all ei olnud suurem asi, aga autor sellest pilti ka lõplikult ei esitanud. Sain ehitusteemat jälgides aru, et läbipaistev plaat saab endale värvikihi ja ka põhjavaade muutub sellest veatuks.

Autor on valinud huvitava subjekti, mis pani ka siinkirjutaja veidi tausta uurima. Et tegu on mõnes eksemplaris valminud kontseptiga, sümpatiseerinuks rohkem, kui autor oleks lõpuni jäänud eeskujule vastavaks. Siiski avaldab muljet mudelisse pandud käsitööhulk ning võrdlemisi puhas lõpptulemus. Mattvärv autol ei tundu olevat aga ajastukohane ja pole seega vast parim valik. Samuti tekitab kahjatsuse autori valik loobuda originaali peatugede lahendusest, mis olnuks oma ajastutruus kummalisuses kindlasti pilgupüüdjad, aga lahendanuks ka turvavööde ülemise punkti küsimuse (mille tõttu need ilmselt praegu mudelil ka puuduvad). Kõige häirivam on ebaproportsionaalselt lühike külguks - ukse tagumine joon peaks fotodega võrreldes mudelil paar millimeetrit tagapool olema. Sellest veast tulenevalt on ka uksepolstri vuuk sattunud tahapoole ukse enda vuugist mistõttu tehniliselt ei saaks selline uks tegelikult autol lahti käia.

Suurepärane ja praktiliselt veatu mudel. Autorile omaselt väga puhas töö. Saan aru autori taotlusest porikummid välja painutada et jätta mulje kihutavast autost. Kuid mudel oma olemuselt on staatiline ning mulje kiirusest ei jõua siiski lõpuni kohale. Samuti intrigeerisid mind mõlkis küljekarbid - kohe niivõrd et jäingi tükiks ajaks fotosid vahtima. Vaadates nii karbikaant, kui ka fotosid, selgub, et see seal ukse all ei ole siiski alumiiniumleht vaid selgevormiline küljekarbi paneel (mis, tõsi, mõnel pildil autol puudub). Selliselt mõlkis, nagu ta mudelil on, ei näi ta ühelgi internetist leiduval pildil olevat. Püüd mudelile isikupära lisada aga väärib tunnustust omaette.

Kuigi paljud peavad seda mudelit kuidagi ebahuvitavaks, on see minu arvates siinse võistluse üks terviklikuma üldmulje-kvaliteediga mudeleid üldse. Põhimõtteliselt ei ole kinni võtta tegelikult kuskilt - teostus on igati suurepärane. Nii selle, kui teise autori mudeli puhul tuleks välja tuua meisterlikult sooritatud paneelivahesid, mis alati näivad naturaalsed ja loomulikud mistahes heledusastmega pinnal - kohe sellisel määral, et kogu foorum peaks DVT’lt sellesisulisi kursusi võtma.

Selle mudeliga kaasnevad mul kahetised tunded. Me teame, et Hummer loodi militaarotstarbeks, kuid Arnoldi eestvedamisel populariseeriti see ka tsiviilkasutusse ning seal on tal valdavalt kas maasturi või ekstravagantse luksusauto funktsioon. Siinset mudelit vaadates võime määritud välimuse puhul arvata, et tegu on esimesel otstarbel kasutatava autoga. Sellega aga ei haaku kuidagi fancy punasest nahast interjöör. Mõistan, et otsus mudel mudaseks kulutada tuli millalgi protsessi käigus, kuid jättes kõrvale interjööri kummalise värvi, võiks see ka sees kajastuda. Samuti ei ole minu arvates kuigivõrd õnnestunud naturaalse naha kasutamine auto sisemuses - kui pahempidine nahk vaibana veel töötab, siis armatuuri ja keskkonsooli katmine mõjub kohatuna. Jättes ülaltoodu kõrvale, on tegu hästi koostatud mudeliga, kus kooste puhtuse kohta pole palju ette heita.

Mad-Max’ilik mudel mille puhul on näha, et autor on rõõmuga fantaasial lennata lasknud. Lahates masina tehnilist lahendust võib arvata, kahest mootorist käitab roomikuid alumine, ning propeller on maailmalõpusõidukil vaenulike rahvahordide hakkimiseks. Siin-seal ei ole teostus kõige puhtam ja see ei hakkaks nii palju silma, kui kere kulutamisega oleks sama palju vaeva nähtud, kui raami, mootori ja käiguosaga. Mudeli nõrgim külg tundubki olevat tasakaalust väljas detailirohke tagaosa ja interjöör aga liiga lakooniliseks jääv kere esiosa, millel tahaks rohkem detaili näha. Samuti on turvaraam ja külgmised perforeeritud aknatäited jämedakoelised ning peenema materjali kasutamine andnuks juurde mõõtkavatunnet.

Kui tegu on esimese katsetusega, siis on tegu igati arvestatava tulemusega. Paneelivahede toonitamine andnuks heledat värvi mudelile kindlasti rohkem sügavust ja ka karvaseid aknaääri on võimatu ignoreerida. Käiguosa väärib selle taustal esiletõstmist, sest siin on kvaliteet oluliselt parem.

Kasutaja avatar
Ints28

Postitus Postitas Ints28 » 18 Mai 2017, 15:50

1. Ahwike
2. RaikoJ
3. DVT (2)

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 19 Mai 2017, 15:11

8)
"Liimiga püsib paremini!"

petteri nyholm

Postitus Postitas petteri nyholm » 20 Mai 2017, 20:42

Greetings from Finland,

Firstly, it's great to see so many well built models! In this case it is honestly quite difficult to rate models, since they are not separated to different "themas" like I have used to see (Motorsport, Box Stock, Street racers, customs etc...), but I did my best to compare them so equally as possible. But of course as I'm rally modeller my self, rally cars will get some extra + in situation where it is necessary :-)
A little language wall caused also minor extra challenge so I hope that I understood everything correctly and hopefully that what I did not understood, wasn't essential at all :-D

1. Lancia 037
Appearence: 9+
Build Quality: 9
Total: 18+

The very first impression was that this is a professional build. Very excellent paint work, flawless detailing and even excellent photos! But despite that I won't give full points. I do understand clean builds but still some dirt especially on gearbox could have done miracles. Also those tobacco sponsors could have been added. Aluminium foil on sills looks too shiny, and surface underneath foil could have been smoothened. I'd love to see photos from interior and chassis too. Anyway, overall excellent build, take this feedback as proposal to make your models worth of full 10 points

2. LaFerrari
Appearence:9
Total: 18

Perhaps I'm not a fan of modern Ferraris but this model is truly stunning! Paint work and interior detailing could be standards for the high quality. Therefore a little messy panel lining on the front caught my attention immediately. Also, black is not in this case best choice for doing lining. Lines should match with doors, so maybe dark red could have been better choice. Well, honestly easy to say... Another thing is engine room. The detailing you've done is excellent but it still looks a little unfinished. Cable clipses and screws/rivets etc. could have been added. CF on wheel arches looks quite pale. In the end this a splendid model but to get 10 points from me won't be easy.

3. Scania
Appearence: 8
Total: 17

Trucks are unfamiliar for me but clearly not for the guy who has built this Scania. Great scratch building and overall build quality is awesome. Therefore it is little shame that engine miss wiring and detailing. Maybe lack of dirt from exhaust and white tyre markings drop points although at the latter one is more an opinion thing. Photos should have been better but I guess it tells a lot of the overall quality that from some views I could not say that do I look for a model car or the real 1:1 !

4. Kalle Kindel - Mercury
Appearence: 10
Build Quality: 7
Total: 17

Perhaps quite brave to raise this model to fourth place but I'll explain. In my opinion one of the greatest thing in modelling with your own hands is that one can build something totally unique, something that really haven't existed before. And this is something like that. Scratchbuilding and using your imagination are valuable things. To be honest I had time to decide should I give this the third place. Honestly the body work is quite rough, finishing would have required more putty and sanding. One the other hand the painting of the engine is excellent,I just love that realistic oily appearence and correct level of gloss!

5. Honda NSX
Appearence: 7
Build quality: 9
Total: 16

Great buíld quality and photos. But maybe a little boring to my mind, just an opinion. With some dents and dirts this model could have rised to next level. There was scratches on tyre markings, I see them as mistakes since this is intended to be a clean build. Black panel lining does give a little cartoonish appearence especially on white.

6. BMW M5 Cabrio.

Build quality: 8
Total: 15

Maybe I gave this one quite good build quality points. But I appreciate scratch building, and this has many things done right. Therefore it is a little shame that the paint has too big flakes and overally the model has a little toyish look. Has the modeller had hurry to finish this? Please just use a little bit more time for detailing and finishing and you'll achieve much more better results. Anyway, I must give some extra praise from also that that this kit is quite poor quality. Far from Tamiyas

7. Beetle

Build quality: 7
Total: 14

Nice and clean build. Just some improvements needed. Panel lines should have been finished and looks like that this model hasn't been polished although the paint work is otherwise great. Foils are well made.

8. Hummer

Appearence: 5
Build quality: 8
Total: 13

Build quality is to my mind excellent but I'm not just a fan of idea. I use to like weathering but this time it looks a little monotonous. Maybe using more shades and different weathering techniques would have done the trick. Hummer logo on the front fender wasn't done? Anyway, since the build quality is excellent, I'd really love to see more models from this guy.

9. Corolla WRC

Build quality: 6
Total: 13

Great result as this is your first rally model! I can imagine that such a large decals on curvy surfaces are not easy to apply. Did you have softeners or hair dryer?
Detailing of interior looks nice and so is the painting of challenging front grille. This first rally car was good learning and then next one will be even better!

10. GT86

Build quality: 7
Total: 12

Panel lining and window trims are extremely well done! Unfortunately paint would need more polish. Engine room moans more details! Anyway in the end very nice and clean OOB build!

11. KITT

Appearence: 6
Build quality: 5
Total: 11

Good OOB build.

12: Morgan

Build Quality: 5
Total: 10

Flocking and engine room wiring are good details. Unfortunately there are some glue on another head light? Colour combo choice is great!

13: Subaru WRC

Appearence: 4
Build quality: 5
Total: 9

Good detailing, but lack of bonnet locks and bad fitment of tail lights dropped points. Decals seems to very well applied!

14: Lancer Evo

Appearence: 4
Build Quality: 4
Total: 8

Window trims are quite messy and interior paint does not look good. On the other hand chassis is detail painted and you do have paid attention on details.

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 21 Mai 2017, 23:35

"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 22 Mai 2017, 23:22

Tere-tere, mudelirahvas!

Kõigepealt kiitus kõigile tublidele finisheerijatele! Tase on tänavu võimas!! 8)
Esitan järgnevalt oma hinded ning pean tunnistama, et ülesanne ei olnud lihtsate killast.

Tulemused on esitatud tööde esitamise järjekorras.

1. VW Beetle - Kohver2. Toyota GT86 - Kohver

Mudeli üldilme - 6/10

Töö kvaliteet - 7/10

Selle töö puhul on justkui midagi puudu. Peegliks poleeritud värvkate oleks kindlasti üldmuljet parandanud. Põhjaalune jääb veidi igavaks, mootoriruum on natuke parem. Paneelivahed annavad reaalsust juurde, kuid bensiinipaagi luugi vahe on tegemata. Silma hakkab ka esitiiva serv, kust kapott on värvi maha nühkinud. Nii palju, kui pildi pealt salongi näha on, siis see tundub väga korraliku kvaliteediga olema. Läbipuuritud esivõre annab kindlasti detailsust juurde, kahju, et võrestik ise veidi kannatada on saanud.

3. Scania 142 - RaikoJ4. Toyota Corolla WRC - Disigny

Mudeli üldilme - 8

Töö kvaliteet - 7

Mudeli üldmulje on täitsa okei - eks kirjusid ralliautosid on ikka tore vaadata. :D Nagu ka autor ise kirjutab, siis värviga tehtud parandused vesikleebistele on silmaga nähtavad, samuti häirivad "karvased" tihendid akende ümber - valge auto puhul jääb eriti hästi silma. Photo etch annab muidugi palju juurde ning sõitjate ruum on väga hea tulemusega, turvavööd on lausa kohustuslik lisa. :)

5. Morgan 4x4 - Ints286. Ferrari LaFerrari - Ahwike

Mudeli üldilme - 9/10

Töö kvaliteet - 10/10

See värv! :shock:7. BMW E34 M5 Convertible - Disigny

Mudeli üldilme - 8/10

Töö kvaliteet - 9/10

Hindan ümberehituse kvaliteeti! Samuti on idee väga originaalne. Paraku jääb häirima metallikvärvi liiga suured terakesed, samuti on põhja-alune veidi igav - sinna tahaks natuke rohkem värvi. Seevastu on salong puhas ning ilus. Värvid sobituvad omavahel hästi kokku. Kokkuvõtvalt on tulemus väga lahe, aga pisiasjad jäid häirima.

8. Lancia 037 - DVT9. Honda NSX - DVT10. Hummer H1 - Rock

Mudeli üldilme - 8/10

Töö kvaliteet - 8/10

Hummer omas elemendis - meeldib! Detailsus on eeskujulik ning weathering on antud töö puhul omal kohal. Mõningate detailide kaunistamine mudaga tahaks võib-olla üle tegemist (nagu näiteks katus), aga ei midagi hullu. Mõnest kohast tundub tooriku värv läbi kumavat, samuti ei tundu katus kõrvalistuja ukse kohal hästi istuvat. Mind veidi jäi häirima salongis kasutatav nahk - ei lähe kuidagi selle punasega kokku. Samas punane salong ning valge kere on hea valik. Jõuülekanne ning alusvanker on väga hästi õnnestunud. Kiidan välitingimuses tehtud pilte - mõnus vaheldus pildiseeria lõppu.

11. Subaru Impreza WRC 2001 - Kaido

Mudeli üldilme - 7/10

Töö kvaliteet - 7/10

Silmapaistvaid suuri vigu ei ole, samas midagi on jällegi puudu. Teinekord piisabki värvi säravaks löömisest ning üldmulje on juba hoopis teine. Photo-etch oleks ka kindlasti palju juurde andnud. Kas kapotiklambrid on puudu..? Lisaks peaks antenne veidi korrigeerima. Baas on hea, aga midagi tahaks juurde. :)

12. Kalle Kindel - omalooming8) Stiil on täiesti täppi - voolav, kohati minimalistlik, kuid siiski ka piisavalt brutaalne. Töö kvaliteet paraku piirkonniti kõigub päris tugevalt. Kerel esineb vigu rohkem, samas tähelepanu detailidele mootori juures on suurepärane!

13. KITT - Fren

Mudeli üldilme - 5/10

Töö kvaliteet - 6/10

Tuleb tunnistada, et siin juba tooriku kvaliteet paraku tõmbab hinnet alla. Ebakõlasid detailide vahel on mitmel pool. Samas autori poolt oleks kindlasti oodanud aknatihendite värvimist (mustad randid klaaside ümber). Ma ei tea, kuidas teleseriaali peategelasega oli, aga siin on kojamehed kuhugi jalutama läinud. :D Tore ning nostalgiline mudel.

14. Mitsubishi Lancer EVO VI - Vynce

Mudeli üldilme - 5/10

Töö kvaliteet - 4/10

Jah, siin on hästi näha, et autor on päris tempokalt tegutsenud. Paraku see soovitud tulemust ei too. (Tean ka omast käest :lol: ) Leidub värvimata detaile, erivärvi keredetailide servad on sakilised ning pisemaid vigu leiab veel. Mulle tegelikult meeldib see stormtrooperi temaatika - ehk valge baas ning mustad detailid. Võib-olla veel must katus ning mustad veljed? :P:wink:
Hea meel on näha, et vanad tegijad on endiselt tasemel ning veelgi enam pakub rõõmu, et uusi huvilisi on peale tulemas.
Kiitus ka võistluse eestvedajatele - foorum oli ikka päris hääbumas, aga te suutsite siia jälle eluvaimu sisse puhuda. Loodame, et see on jätkusuutlik. :)

Kohtumiseni Minimaailmal!

Gustav

MartenH

Postitus Postitas MartenH » 24 Mai 2017, 20:51

;)

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 31 Mai 2017, 09:41

Pilt

Pilt

Pilt
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Vasta