Valmis mudelid / hindamine

plastikmudel.net ja Hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Valmis mudelid / hindamine

Postitus Postitas simmtann » 03 Apr 2017, 12:58

Siia teemasse postitatakse kõik võistlusel osalevad tööd, mis on tähtajaks valmis saanud. Iga kasutaja lisab enda mudelist pildid ja väikese kirjeldava teksti. Soovitav oleks lisada ka link suuremate piltidega, et kohtunikel ikak oöeks mida zuumida ja kust kinni haarata. Formaadi osas võib malli võtta eelmiste aastate võistluste teemadest - http://www.plastikmudel.net/foorum/viewtopic.php?t=1225

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kohver

VW Beetle

Postitus Postitas Kohver » 04 Apr 2017, 16:03

Umbes aasta tagasi leidsin endale hobiks riiuli mudelite ehituse. Ei olnud mul õrna aimugi, et sellisel teemal võisteldakse :) ja kui teada sain, et võistlus toimumas, mõtlesin, et võiks proovida.
Eelnevalt olin ühe tsiviilauto kokku pannud ja sellega nii metsa läinud, siis oligi võimalus uuesti proovida ja andis ajendi ka netist rohkem infot koguda tsiviilsõidukite ehitusest, värvidest jne.

Beetlest endast. Mudelite valik oli tohutu, mida kokku panna, õnneks sõber aitas. Värvidena kasutasin ainult Tamiya vesivärve. Kerevärv sai ise kokku segatud ja jäi mõnus mahe. Salongis kasutasin vaipkatte tegemiseks "Scale productioni" imepeenikeste karvakestega puru " Teppich-Flocking beige". Proovisin õppimise eesmärgil teha ka turvavööd, tulemus mulle meeldis. Koht, kus sai veidi ise timmi juurde antud, oli mootoriruum, kuhu vanast mähisest saadud vasktraadist tegin autole süütejuhtmed. Lakitud vasktraat nagu ta mähisel on... sellist ei kasuta enam. Värv ei jää peale, tuleb kergelt maha ja veel mitmeid probleeme. Liistude tegemiseks kasutasin ehituspoest ostetud fooliumteipi.
Jah... Selline ta sai, mõtteid, mida oleks võinud veel teha, oli muidugi veel, aga seda järgmistel mudelitel juba.

Mark / Make - VW
Mudel / Model - 1300 Beetle
Aasta / Year - 1966
Tootja / Manufacturer - Tamiya
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis Kohver, 04 Apr 2017, 18:30, muudetud 1 kord kokku.

Kohver

Toyota 86

Postitus Postitas Kohver » 04 Apr 2017, 18:23

Minu teine töö, ehk Toyota 86.
Nagu ka eelmise mudeli puhul, jäi mudelitootja samaks, s.o Tamiya. Värvideks samuti Tamiya värvid.
Kui eelmise mudeli aitas valida sõber, siis selle valiku aitas teha laps. Miks otsustasin teha võistluste jaoks ka teise aut,o tuleb sellest, et sõiduautode komplektis olevate juppide arv on väike ja kogu kunst läheb värvimisele.
Ehk, et õppida vigadeta värvimist ja pindade ettevalmistust värvimiseks.
Sai proovida ka esi-iluvõre freesimist nii, et võre hakkas läbi paistma. Kenasti paistab radikas välja ja annab kena efekti juurde.

Mark / Make - Toyota
Mudel / Model - 86
Aasta / Year -
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 04 Apr 2017, 19:22

ajad on kiired ja tuleb olla ônnelik, et üldse projekt valmis sai, siis hetkel pole aega, ei uusi pilte teha ega ka muid trikke valmistada. Teen ehituse teemast copy/paste pildid masinast ja loodan, et auväärsetele kohtunikele sobib see lahend.

Masinast ei oska ma muud tarka rääkida, kui et...natukene sai teda modifitseeritud ja eks iga plastikmudeli ehitaja teab ise, milline vôib üks karbist otse ehitatud masin välja näha.

Mark / Make - Scania
Mudel / Model - 142
Aasta / Year - 1980-1989
Tootja / Manufacturer - Italeri
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis RaikoJ, 02 Mai 2017, 23:50, muudetud 1 kord kokku.
热情的建设者

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 04 Apr 2017, 22:58

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Ints28

Postitus Postitas Ints28 » 05 Apr 2017, 14:59

Sellisel võistlusel osalemine teine ja valikusse langes selline mudel. Ehitatud sai tavapäraselt, mootori ruumi sai juhtmed lisatud ja salongi põhi flokitud. Kere kruntimisel oli paar ebaõnnestumist aga viimasel õnnestus asi. Valikus oli teha lahtine või kinnine, siis lahtine sobis paremini välimusele.

Mark / Make - Morgan
Mudel / Model - 4x4
Aasta / Year - 1935
Skaala / Scale - 1/24

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
Ahwike

Postitus Postitas Ahwike » 06 Apr 2017, 21:33

Tere,

Võistlusel osalemine on juba tuttav teema. Seekord sai mudeliks valitud LaFerrari firmalt Tamiya. Juurde sai hangitud carbon fiber vesikleepsud ja lisad
firmalt Hobby design. Mudelil endal on juppe 169 ja istusid väga ilusti kokku omavahel. Veljed sai värvitud mustaks ning salongi lisatud turavööd, jalamatid ja mootoriruumi päris mitmed juhtmed. Kerevärv Rosso Corsa Ferrari - 300, lakitud Zero Paints 2K Urethane ning lisaks Tamiya ja Revell.

Mark / Make - Ferrari
Mudel / Model - LaFerrari
Aasta / Year - 2013
Skaala / Scale - 1/24

WIP : http://www.plastikmudel.net/foorum/viewtopic.php?t=1596

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Turbos make torque, and torque makes fun
Roosa käigukanginupu gäng

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 10 Apr 2017, 22:32

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

DVT

Postitus Postitas DVT » 11 Apr 2017, 23:10

Tere,

Osalen võistluses teist korda. Mudeli valisin ikka oma lemmikteemast, ehk ralli, ning seekord tegemist on legendaarse B-rühma autoga. Mudeli tootjaks on kõikidele tuntud ja austatud Jaapani Hasegawa. Komplaktile lisaks soetasin fotosöövituse komplekti, et mudelile detailsust juurde anda, sest karbis olevad võrede imitatsioonid ei kõlba kuskile. Samuti kasutasin fotosöövitud porilapakatemateriali, mille sain painutada sobilikule kujule. Mootorile on lisatud ka juhtmed. Kahjuks pilte antud autost ei leidnud internetis, seega tuli kasutada karbi peal olevad pildid. Nende piltide järgi oli vaja veel vähemalt lisada küljekarpidele lisakaitse, mille tegin ehituspoest ostetud alumiinium fooliumist kus üritasin ka sisse teha mõlgid ja voldid vastavalt jällegi karbil olevale pildile. Komplekt ise on väga kõrge kvaliteediga ning kõik detailid istusid ilusti kokku. Värviks kasutasin Zero, lakk on ka samuti 1K Zero.

Lisan nüüd ka siia juba WIP-teemas näidatud pildid.

Mark / Make - Lancia
Mudel / Model - 037 Rally
Aasta / Year - 1984
Tootja / Manufacturer - Hasegawa
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

DVT

Postitus Postitas DVT » 11 Apr 2017, 23:25

Seekord võistluseks antud aeg oli piisavalt pikk ning reeglid lubasid ehitada ka teine mudel kõrvale. Teise võistlusmudelina otsustasin teha lihtsalt rohkem ruumi riiulitel teistele karpidele. Muidu ei oska ma põhjendada seda mudeli valiku. Komplekt on iseenesest suhteliselt lihtne ning võrreldes esimise võistlusmudeliga tunduvalt väiksema detailide kogusega ning lihtsustatud metallist põhjaga. Detailide vähesuse kompenseerimiseks soetasin ka eraldi originaalne fotosöövituse komplekt, kasutasin ka metallist needid mõnedes kohtades ning carbon kleepsud. Antud juhul tegemist on täiesti OOB mudeliga. Värviks kasutasin seekord Tamiya spreivärvid ja lakina kasutasin jällegi 1K Zero.

Mark / Make - Honda
Mudel / Model - NSX
Aasta / Year - 2005
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Rock

Postitus Postitas Rock » 14 Apr 2017, 13:42

Olen aru saanud, et teema pole veel lukus ja lisan võistlusele enda Hummeri. Suures osas ehitatud nii, nagu karbis juppe oli. Muudatused: lisatud on nahast katteid ja pehmeid vaipu ning pehmeid laekatteid. Lisaks on tagumised klaasid toonitud ehtsa toonkilega (üsna kerge, kuid eristatav toonivahe on olemas). Hiljem on auto käidud üle Tamiya "määrimiskomplektidega".

Mark: Hummer
Mudel: H1
Aasta: 1992-2006
Tootja: MENG
Skaala: 1:24

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

[URL=http://s174.photobucket.com/user/somem/ ... 6.jpg.html]Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 27 Apr 2017, 17:04

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 29 Apr 2017, 03:56

Osaleja / Participant : Kalle Kindel

Kui ikka asju ei jäta viimasele minutile siis ei saakski midagi valmis. Aga tuleb öelda, et pingutasin kõvasti ja valmis ta sai. Oli igatahes väga huvitav vahepala ja näis kuidas nüüd nö enda skaalas ja segmendis asjad edasi sujuvad. Olgu siis öeldud, et viimati tegin sellises skaalas autot u 20 aastat tagasi ja nüüd oli taas väga hariv.
Selle tööga olen niisiis edukalt näidanud, et skaalade piire saab vajadusel ka segada. Selle mudeli juures on kasutatud lisaks ise tehtud osadele mitme erineva komplekti ja skaala juppe. Kaasatud on osad skaaladest 1/25, 1/24, 1/35, 1/32, 1/48, 1/72. Ja tulemus on siis nüüd näha. Kindlasti oleks saanud palju paremini ja kiirustamine jättis oma jäljed, aga ise olen just rahul oma idee teostumisega segada erinevaid stiile, skaalasi ja alsi olles ise täiesti teisest nö maailmast. Ise olen ikka nati üle keskmise rahul:)
Olgu veel öeldud, et püha ürituse nimel kaasasin abiks ka inimese koos tehnikaga, kes pildistmiset teab asju. Kuna aga aega polnud ise piisavalt juures olla, siis on kapott jäänud piltidel veidi valesse asendisse. Seepärast tegin nüüd ruttu ühe puusalt klõpsu, et näidata, et kuidas see tegelikult käib. Mõnel pildil oleks ehk ise juhendanud lisaks, et värvi veidi paremini välja tuua, aga eks järgmine kord olen targem. Ka väga hea pildistaja juures peab ise ikka kohal olema:) Aga usun, et on piisavalt näha ja suutsin pakkuda veidi vaheldust. Nagu näha siis tõsiseid autoehitajaid asi liiga palju ei loksuta, aga ma siiski usun, et see ei jää viimaseks külastuseks siia minu poolt;)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kk
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Fren

Pontiac Firebird K.I.T.T.

Postitus Postitas Fren » 29 Apr 2017, 11:01

Tere

Osalen võistlustel esimest korda ja olen siin lihtsalt tagasihoidlik tegelane. Suur respekt siinse foorumi aktiivsemale osale, kel on viitsimist ikka eriti palju lisavaeva näha, et oma mudeleid ümber ehitada ja täiustada. Tulemused on suurepärased! Mina naudin rohkem out-of-the-box nikerdamist, va juhul kui mudeli puhul midagi karjuvalt valesti on ja selle ümber tegemine tükki küljest ei võta. Mulle meeldib mudeli kokku panemise protsessi nautida ja tegelikult eriti ei kõiguta, kas kõigile lõpptulemus meeldib või mitte. Kui pidevalt sellele mõelda, muutub ehitamine mingiks kohustuseks kõike perfektselt teha ja rõõm kaob ära.

Igatahes KITTi mudeli valisin selle pärast, et kogu kontseptsioon on äge ja nostalgiline. Ma paraku ei teadnud siis, et MPC toorik suht saast on. Aga oligi selle võrra rohkem väljakutse.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Vynce

Mitsubishi Lancer Evo VI

Postitus Postitas Vynce » 30 Apr 2017, 22:50

Langesid siis kokku esimene võistlusel osalemine kui ka esimene valminud mudel ja seega on tegemist täiesti OOB ehitusega, ainult mõned osad (tagatiib, küljepeeglid) said juhendist erinevalt värvitud. Mudel sai valitud kuna meeldivad igasugused 80-00 aastate jaapani sportautod ning kuna Hobimaailmas leidus just seda Lan Evo versiooni, saigi ta ostetud. Ehitus läks kiiresti, umbes 2-3 nädalaga kuna kiirustasin, sest ma ei ole just kannatlik inimene :roll: .Selle tõttu langes ka ehituse kvaliteet, mis on igat pidi näha värvitöös. Kere värvitöö koosnebki mõnest kihist krundist ja valgest Tamiya spreivärvist, mida pole absoluutselt viimistletud kuna tol ajal lihtsalt ei olnud käepärast vahendeid ja ei suutnud oodata ka nende kätte saamiseni. Absoluutselt kõik ülejäänud osad, v.a põhi, said värvitud akrüüli ja pintsliga. Ka akende ääred said samamoodi kiiresti värvitud, mille tulemuse kvaliteeti petab ainult kaugemalt vaatamine :lol: . Mudeli ehitamisel tehtud vigadest läheb aga kindlasti järgmiste ehitamine paremini ning plaanin järgmise valmimist juba algava kuu jooksul.

Mark / Make - Mitsubishi
Mudel / Model - Lancer Evo VI
Aasta / Year - 1999
Skaala / Scale - 1/24

Kuna kaameral on kasutada vaid üks kehvavõitu objektiiv, oli see lähim kaugus millega fookusesse sai võtta ning pidin tegema pildid välguga, kuna mitte kuskilt ei leidnud valgust, millega detailsemalt mudelit näha jääks. Suurt rolli mängib kindlasti ka kogenematus fotograafia alal :roll: . Mõned pildid on vanemad ning teised ka telefoniga ehituse jooksul tehtud.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Vasta