BMW E34 M5 Convertible 1:24 Fujimi - Disigny [VALMIS]

plastikmudel.net ja Hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Disigny

BMW E34 M5 Convertible 1:24 Fujimi - Disigny [VALMIS]

Postitus Postitas Disigny » 26 Jaan 2017, 15:00

Tere jälle! Otsustasin samuti veel ka teise mudeliga võistlusest osa võtta. Põhjuseid selleks kaks: esiteks sattusin mõni kuu tagasi ühte huvitavat artiklit lugema, mis tekitas koheselt suure ehitamisetuhina ning teiseks ei jäänud ma oma esimese võistlustööga ise piisavalt rahule. Aega teostamiseks on veel piisavalt seega asjast lähemalt nüüd.

Lisan siia kohe lingi uudisloost, mida ennist mainisin: http://www.bmwblog.com/2009/10/30/bmw-m5-e34-convertible-the-car-that-was-never-built/
Olles ise suur BMW fänn, pidin piinlikusega tunnistama paar kuud tagasi seda nähes, et ei olnud sellest varem isegi teadlik, et selline concept valmis ehitati. Lühidalt kokkuvõttes arendas BMW M-osakond 1989. aastal välja M5 kabriolett versiooni, mis oli valmis juba tootmisesse minema, kuid viimasel hetkel otsustati siiski ümber. Seega eksisteeribki maailmas vaid üks reaalne selline concept auto - mis pidi minema Genfi autonäitusele.

See kõik tekitas minus suure isu auto 1:24 skaalas valmis ehitada ning tellisin kohe Fujimi M5e ära. Tehnilist informatsiooni konkreetse auto kohta ei ole ma täpsemalt leidnud ja ehk ei olegi see kuskil internetiavarustes kättesaadav. Tehnilise poole pealt peaks ta olema identne tava E34 M5-ga ning samuti tundub ning on väga tõenäoline et see ehitati sama aluspõhja peale, seega teljevahe jäi samaks.
Kiire photoshop võrdlus (selle järgi saan ka uksejooned paika):
PiltPilt
Pilt
Viimati muutis Disigny, 14 Mär 2017, 18:26, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 27 Jaan 2017, 23:34

e34 on ajas ainult paremaks muutunud. Ta on järjekindlalt kõige hullemast madalseisust välja ronimas, sest odavad autod on juba lootusetult ribadeks lastud ja korralikud eksemplarid lähevad selle arvelt järjest rohkem hinda. Temast on saamas täiesti aksepteeritav youngtimer, millise eriversioonid on tugeva klassiku potensiaaliga. Ehk teemavalik on äge. Eriti kabrio. Päris ilus auto, kuniks katust peal pole. See telk rikub palju üldpilti. Loodan, et sinu versioon tuleb allalastud katusega.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 28 Jaan 2017, 00:47

Täitsa nõus sinuga, nii E34 kui ka vaikselt E36 on sarnaselt sellest rondi staatusest välja tulemas. Seda näitab hästi ka see, et igasugustes müügiportaalides on käestlastud E34/E36 hulk palju väiksem kui see oli näiteks 5 aastat tagasi ning heas korras isendite hinnad on juba vastavalt E39 ja E46 (põlvkond uuemate) algusaasta masinatest tublisti kõrgemad juba.
Kindlasti ei tule seda koledat telki peale ja jääb katus alla. Hetk tagasi just lõikasin ka katuse maha ja oii kuidas meeldib - paganama ilus ikka kabriona see E34..

:arrow: Väga huvitava avastuse tegin samuti. Kui katust hakkasin enda omal maha lõikama, siis kuidagi tundus nagu katuseluugist eespool just täpselt lõikekohas oleks nagu kerge vormi jälg just selliselt nagu oleks selle sama vormiga võimalik nii cabriot kui sedaani Fujimil toota. Veidi otsimist ja voilaa: http://www.scaleplasticcars.com/phpBB3/ ... f=3&t=4737 BMW Hartge H5 4-ukseline cabrio Fujimilt :shock: :D Uskumatu et selline plastikmudel olemas! Minul tuleb muidugi ilusam 2-ukseline :lol:

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 28 Jaan 2017, 01:11

Ma tahtsin päeval sellele Fujimi cabrio versioonile viidata, aga millegipärast ei leidnud ma sobivat pilti ja siis nii ta tol hetkel jäi. Jõudsid õnneks ise selleni.

Mitte et ma väga midagi sellest Fujimi cabrio leiutisest arvaks, aga selline vahemärkus siia, et kui mina oma esimese plastikmudeli jaapanist tellisin kunagi aastal 2006 sügis ilmselt, siis seda isendit sai lõdvalt umbes 200EEK eest siis osta, ehk tänases vääringus jämedalt mingi 15€. Praegu vist väga alla 100€ seda kuskilt välja ei võlu, kui üldse. Lihtsalt selline huvitav fakt siia vahele. :wink:

Ettevõtmine ju iseenesest äge ja ilma katuseta on tõesti autol stiili. Telgiga on minuarust kõik cabriod suht bs, seega ongi variant neid tarbida ilma ja ebasobiva ilma korral garaa¾i lükata. :D
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 31 Jaan 2017, 15:08

Katus maas, ebavajalikud paneelivahed/lingid kaotatud ning esimesed ukselingid õige koha peale meelitatud. Hetkel tegelen pagasniku luugi pikendamisega, sest see on cabriol pikem kui sedaanil.
Head soovitused oodatud, kuidas kõige edukamalt uut paneelivahet tekitada :?: Vaja siis ustele õigesse kohta nüüd uus vahe kraapida. (lihtsalt ettevaatlikult panel line scraperiga?)
Pilt

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 16 Veebr 2017, 16:07

:)

Veel vajab ümber ehitamist/juurde ehitamist:
- A piilarite sisemine pool
- salongi tagumine osa (tagaiste, külgmised paneelid)
- tagaistmest tahapoole jääv "katuse kate"
- päikesesirmid ja muud nipet-näpet

Pilte:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 16 Veebr 2017, 18:28

See on vahva projekt, nii mõnegi mehe märg unenägu. 90-ndate liikurid on minule alati südamelähedased olnud ja näha neid mudelite näol on suur rõõm. Salongi tagumise poolega saad kindlasti omajagu vaeva näha, sest M5 istmega pole prototüübil minuarust mingit seost?! Vähemalt oled üks väheseid mehi, kes nende ebaproportsionaalsete stangedega midagi teeb. Esistange veel kuidagi vaatab selle auto külge aga tagumine on täielik Läti tuuning.

Igatahes edu!
Raiko
热情的建设者

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 16 Veebr 2017, 19:00

Tõsi ta on et prototüübi istmed erinevad tava M5e omadest - nii esimesed kui ka tagumine. Tagumise ümberehitamist olen juba alustanud, aga need prototüübi esiistmete peatoed (piltide link esimeses postis) endale kohe üldse ei meeldi, seega ei ole veel otsustanud kas hakkan neid ümber tegema või mitte.
Stangede koha pealt tõesti ei saa Fujimi minult häid punkte :D Kerel on veel proportsioonid peaaegu paigas aga stanged (eriti tagumine) on ikka väga mööda. Olukorra parandamiseks:
- lihvisin nii esimesel kui tagumisel välimised nurgad ümaramaks
- lappisin tagastange üüüratu suure summutiava väiksemaks (karbist tuli ikka sellise avaga et saaks korraliku vihmaveetoru sinna sobitada :lol: )
- painutasin külgmised osad selliselt et kerega kokku istuksid
- tagumisele lisasin natuke "logarit" külge, muidu paistab rattakoopast koledasti see tühi stange äär
- tõin tagumist rohkem kere "sisse" lähemale

Tänud!

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 16 Veebr 2017, 19:40

Vahi, ma arvasin, et siit peale pealkirja suurt midagi valmis ei jõua. Aga kõik polegi nii laisad kui mina. Täitsa uskumaltult siledaks on see asi sul saanud. Ma enda kärakal lõikasin ka esivõred tulede küljest lahti ning keerasin teist pidi. Nad oleks nagu valepidi valatud. Kui huvi, võin korra piiluda, kas Urmase tehtud tuleklaase on veel alles, äkki saad enda omale ka vähe viisakamad ette visata. Tal ju kaasas on puhta jubedad.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 16 Veebr 2017, 20:15

Väärt ettevõtmine. Paremapoole küljeviigil on lingi juures väike lainetus sees, ehk jõuad veel enne värvimist parandada.
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 16 Veebr 2017, 20:17

Minule isiklikult selle prototüübi E31 motiiviga esiistmed väga meeldivad. Sellise konksu otsas peatugi on äärmiselt ebatavaline ja see teeb kogu asja visuaalselt väga efektseks.
热情的建设者

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 16 Veebr 2017, 20:23

Avastasin ise ka eile et esitulede võred on suudetud kuidagi valet pidi valada, tuleb ka ümber keerata :)
Tulede kohalt võid uurida küll. Tagumised, udukad ja suunad on isegi tip-top, ainult esimesed rõngad pisut jubedad.

Kere saab veel ühe kihi krunti enne värvi, seega enne seda teen ka viimased parandused sealhulgas see samune lainetus :wink:

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 24 Veebr 2017, 13:50

Alustuseks soovin kõigile head aastapäeva!

Ning siis jätkame kohe väikse updatega mudelirindelt. Mis vahepeal tehtud on saanud:
- esimestele istmetele viisakamad seljatagused tehtud
- esitulede võred ümber keeratud (Fujimil vormis mingi error)
- roolilt üks kodar vähemaks võetud (pakis oli kaasas kaks 4-kodaraga rooli)
- salongi tagumised küljed cabriole sobilikud ehitatud
- tagumise numbrimärgi äärde lisa"plastikud"

Fujimi BMW "M5" on tegelikkuses ikkagi rohkem tavalise 535i moodi. Selletõttu olid siis ka vajalikud antud juhul rool ümber teha ning taha numbrimärgi ääred lisada, sest M5el just nii peaks olema.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 14 Mär 2017, 18:25

Mudel valmis ja mina olen tulemusega rahul. Kere sai tumesinine pärlmutter ning M5-le kohaselt küljekarbid ja stangelisad teist tooni - hõbedased. Salongi tegin bee¾i-helepruuni-musta komboga. Lõpus lisasin ka kerge madalduse nii ette kui ka taha - karbist tulles olid koopavahed pisut liiga suured minu meelest.

Korralikud pildid tulevad mõne päeva pärast, hetkel kaks tiiserit ;)
Pilt
Pilt

Päikest!

Disigny

Postitus Postitas Disigny » 17 Mär 2017, 18:35

Sai korralikumad pildid tehtud:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt