Mercedes-Benz SEL600 AMG | 1/24 Tamiya | Black66

plastikmudel.net ja Hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Mercedes-Benz SEL600 AMG | 1/24 Tamiya | Black66

Postitus Postitas Black66 » 21 Nov 2016, 16:26

Kuna Camaro saime eest ära, siis võime lubada ka võistlusmudeliga alustamist.

Ka siinkohal oli valimisega pisut tegu, valituks osutus lõpuks legendaarne "Kantide ESS" ehk W140 kerega AMG 600SEL Mercedes-Benz.
Pilt

Kuna ilmad on hetkel võrdlemisi soojad, siis kasutan võimaluse ära, et saaks garaa¾is keretööd tehtud. Ehk siis plaan on lähipäevil kere värvialla saada, ideaalis tahaks ka sisule värvi peale vedada. Kerevärviga lähen kardinaalselt teises suunas, kui tavaliselt sellistel Mercedestel kombeks. Värvitooniks tuleb "Mother of Pearl White", ehk siis tegemist on täiesti tavalise pärla valge värviga, mis kasutuses alates 1992. Ka antud autot oli tehasest võimalik sedavärvi tellida. Sisuvärviks seekord "Cream", mille puhul siis tegemist kreemikasbee¾iga.
Pilt

Inspiratsiooniallikas
Pilt

Katsume siis seekord ka enne lõppu mudeli valmis saada, eeldused ju selleks on olemas. :D
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 21 Nov 2016, 17:09

Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 21 Nov 2016, 17:20

Valget on vähemalt lihtne peale värvida, erinevalt kollasest. Vigasid ta muidugi ei andesta. :)

Mis puudutab W140 keret ja autot üldiselt, siis mina pean seda tegelikult viimaseks puhtatõuliseks Mercedeseks, kõik hilisemad ei küündi kaugeltki samale tasemele. Seejuures on temaga ülimalt hea sõita.
Tegelikult on ka kindel plaan praegune pere bensuõgard W211 rahaks teha ja üks diisel W140 osta. Mitte, et ma oleksin lummatud diisli plädinast, vaid pigem seetõttu, et 300TD koodiga OM606 on oluliselt pommikindlam pidada, kui mõni suure litraa¾iga bensukas ja suured läbisõidud räägivad diisli kasuks. See muidugi oli nüüd natukene teemaväline jutt, kuid ehk selgitab ka pisut mudelivalikut.
Pilt

Kasutaja avatar
Gustav

Postitus Postitas Gustav » 21 Nov 2016, 18:51

Ohooo, Valge Mersu. 8) Minu silmis tegu samuti ühe väga kauni masinaga, nii et kiidan valikut. Mudel tundub samuti päris detailne olevat - täismootoriga lausa?

Jõudu!

Gustav

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 22 Nov 2016, 10:17

Ohjeeesh! Рубль Сорок. Mõnus masin. Värvivalik on väga huvitav. Kipub Kantide ESS'ist Kaltsupeade ESS'ile minema. :lol:
Nagu ka ise mainisid, et valge värv vigu ei andesta. Arvan, et sul peaks kogemusi olema, et see valge kenasti veatult peale ja särama saada.
Tundub, et see W140 on sama hea detailsusega kui R129, seega võib siit midagi väga head tulla. :twisted:
Jään ootama edasist progressi.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 22 Nov 2016, 12:02

Pigem siis rätipeade Ess :wink:

Eks ma olen kah ikka mõelnud, et üks õige S-Mersu peaks olema ikka must. Samas oleks päris tüütu teha terve enda mersupark tumehallides ja mustades toonides. Seega otsustasin natukene kollektsioonile värvi lisada. Ilmselt teeme siis C140 vastukaaluks musta. Või hoopis W220. Valikut ju on, seega võib värvidega natukene mängida.

Mootor on sellel mudelid jah täiesti täiskujul tükk, 6.0L V12. 8)
Pilt

brzest

Postitus Postitas brzest » 22 Nov 2016, 16:36

Väga äge mudel! Vanakooli AMG'd (enne kui nad 'päris' MB käpa all olid) on mul suured lemmikud.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 02 Mär 2017, 19:58

Tegelikult on nii, et ma ei ole päris niisama istunud ja on võetud tõsine eesmärk lähinädalal mudel valmis teha. Kere sai juba tegelikult eelmise nädala alguses selga omale valge ja valge pärla värvi, homme üritan jõuda lakkimiseni.

Täna aga lõpetasin sisu kleepsutamise, kokku 40 puit imitatsiooni kleepsu, 92 aasta mudelil pole need kleepsud enam kõige värskemad. Paras meelitamine, aga sai õnneks ikka asja. Kõige suurem prohmakas on tagumised uksepolstrite alumised kleepsud, mis on liiga lühikesed. Valmis mudelil neid väga näha ei jää, seega ei hakanud pilli lõhki ajama. Sisu tooniks on Zero "Cream", armatuuri ülemine pool Zero "Matt Black". Roolile on lisatud Hobby-Designi kroom MB logo ja põrandale bee¾ flock.

Pilt
Pilt
Pilt

Homme üritame juba uute töövõitudega üllatada.

Peeter
Pilt

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 03 Mär 2017, 11:16

Rõõm näha, kuidas mudeliehitus hoog on üles saadud. Kiitused!
Sisu üldmulje on väga hea. Kleebised annavad hea efekti. Noriks niipalju, et tagumistes jalavannides oleks võinud seda flocki natuke rohkem tasasemaks suruda. Gardaanitunneli ja kunde tagune nurk jätab pildil mulje, nagu see oleks lambanahaga kaetud. :lol: Või lihtsalt pilt petab ja asi on parimas korras... :roll:

Jään ootama edasisi töövõite.

Cheerz,

Eero
"Liimiga püsib paremini!"

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 03 Mär 2017, 11:52

Lambanaha teooria on muidugi vägev, kuid flockil on kahjuks ainult 2 omadust, kas kinni või lahti. Lahtisega kaasneb "karvased klaasid", puudub nagu absoluutselt igasugune huvi selle lisa järele. :D

Teisisõnu on asi nii hästi kui võimalik kinni surutud, pigem võiks kahlustada kehva valgust, telefoni pilti ja mordapiibli kvaliteeti. Olin seekord laisk ja tõmbasin pildid otse piiblist alla, teatavasti tõmbab piibel kvaliteedi alla.

Kindlasti teen kaameraga pildid enne, kui kokku läheb.
Pilt

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 03 Mär 2017, 16:30

Nonii, hakkab tulema... tegemist on vaieldamatult ühe minu lemmik masinaga reaalsusest, siis tahaks ilgelt norida kohe...sry :D

Mis suur hall rõngas seal roolisamba taga on ? Kui süüteluku kroomvõru, siis ta kindlasti ei tohiks olla rooli embleemist suurem.

Minu teada on "kuuesajasel paksul" põrandavaip umbes B piilari ukseposti 1/4-ndikuni ja üleminekut vaibalt plastikuni, seob puitliist. Teistel mudelitel on need detailid teistmoodi lahendatud.

Muidu igati vahva projekt :wink:
热情的建设者

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 03 Mär 2017, 17:00

:D

Vaiba osas on selline pilli lõhki ajamine, tegelikkuses võiks paljud asjad olla veel teisiti, aga jäägu nii. Netist pilte vaadates oleks pidanud polstritel kah veel tumedamat bee¾i olema, puitu sellises osakaalus kohtab harva, armatuuri ülemine pool tumedam bee¾, lagi siis samas toonis. Otsustasin natukene improt teha, sest valge auto täiesti heleda sisuga pole minu teema, teeks vatukaaluks lae tumeda, et natukenegi süngemaid toone lisada. Mõnda pilti olen siiski näinud, kus armatuur on just musta ja bee¾iga, samas on värvide poolituskoht kahes erinevas kohas, võta nüüd kinni.

Ma sellessuhtes väga ei põe, et AMG ja 600SEL oli selline asi, kus sai väga palju nõuda. Kui ma ikka ei tahtnud uksepolstritele üleminevat "vaipa" siis ma seda ei tellinud ja sain tavalised polstrid, kui ma tahtsin musta lage, siis selle ma sain ja seda rivi võib ilmselt jätkata lõputult. AMG ja tippmudel jätab selles suhtes tihti väga vabad käed. :wink:
Pilt

Kasutaja avatar
RaikoJ

Postitus Postitas RaikoJ » 03 Mär 2017, 19:53

Mulle lihtsalt meenus see rehvikleepsu jutt ja ma mõtlesin, et mainin ka mõnda asja :D Igatahes kõik õige, impro ongi lahe ja tegemist ju mudelite maailmaga, kus meil vabad käed on antud.

Kui AMG teemal edasi muljetada, siis ma olen enam kui kindel, et ei saanud sa midagi nendele AMG mersudele "vabad käed" lahendusi. Pigem oli ikka, et kas võtad või jätad. Tahad spoilereid S-le...palun, tahad palju puitu ja puidust käetugesid, et oleks valus küünarnukkidel...palun aga tahtes roosat nahkpolstrit ja sinist lage, siis juhatati sind uksest välja...kindlasti soovitati külastada Brabust, Lorinseri või mõnda muud pisemat tuunerit, ehk saab sealt abi.
热情的建设者

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 03 Mär 2017, 20:22

Räägime ikka mõistuse piirides. Roosa nahk. :lol:
Nende materjalide osas, mis mudelivalikus pakkuda oli, sai tippmudelite puhul ikka laveerida, sai ka S280 puhul, lihtsalt eritellimused olid kallid ja kes see ikka tahtis kõige odavamale küürakale mingeid eritellimusi teha, võeti kataloogi järgi.
Pilt

Rock

Postitus Postitas Rock » 04 Mär 2017, 11:14

Hei,

selles osas olen nõus, et fantaasial tuleb lennata lasta. Kui püütakse täpset koopiat mõnest võistlusautost teha, siis hindan täpsust, aga muus osas (nii veokite kui sõiduautode puhul), tuleks ikka teha nii, nagu hing ihkab. Isegi, kui see teistele kuidagi veider tundub. See põrand, mis koheva mulje jätab, ei häiri ja nii või naa jääb hiljem sisust vaid kergelt aimatav mulje. Kinnine kere varjab selle suures osas ära. Võtmerõngas on tõesti pisut ulmeline. Muus osas ootan järge.

Edu!

Vasta