Subaru Impreza WRC 2001 - Kaido(Valmis)

plastikmudel.net ja Hobimaailma võistlus

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
Kaido

Subaru Impreza WRC 2001 - Kaido(Valmis)

Postitus Postitas Kaido » 13 Okt 2016, 18:37

Terv.

Teist korda võistlusel ja jällegi Imprezaga. Oli küll plaan tellida Alfa 155 DTM, aga läbirääkimistel rahakoti ja iseendaga otsustasin siiski Hobimaailmast Subaru ära tuua. Eks kunagi jõuab Alfat ka ehitada. Jupid on mõistagi Tamiyale omaselt väga kvaliteetsed ja puhtad.
Rallifännina teen muidugi Märtini versiooni.

Pilt
Pilt
Pilt

Kaido
Viimati muutis Kaido, 27 Apr 2017, 16:40, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 13 Okt 2016, 22:42

Hea mudeli oled valinud.Istub täitsa hästi kokku ja ehitada on lust, aga kleepse on üksjagu.
Kere kleepsud on küllalt suured ja üle mitme pinna. Ise sain need peale sooja vee, fööni ja muude abivahenditega. Kindlasti soovitan sul kasutada kleepsupehmendajat. Teeb elu palju lihtsamaks. Kiivrikleepsud on ühed keerulisemad. Seal on kindlasti kleepsupehmendajast palju abi.
PS: Kindlasti otsi internetist pilte ja võrdle neid kasutusjuhendiga. Mingi teema oli Märtini auto numbritega. Märtin sõitis 2001 Monte Carlo numbri all 6. Kui ma õigesti mäletan, siis kasutusjuhend pakub numbrit 18.
Pilt

Edu ehitamisel!

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 18 Okt 2016, 00:01

Me veel Märteniga arutasime, et ei tea, kes selle subaru hunniku ära ostab. Nagu näha, siis keegi ikka ostab. Kuigi punnsilma tänavaversioonidest ilmselt nii kergelt lahti ei saa.
Jõudu supsuga, sinimustvalge lipuga mudeleid pole kunagi liiga palju.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 05 Veebr 2017, 18:31

Mõned panevad juba teist mudelit kokku, ma jõuan alles esimesega poole peale.

Igatahes, vahepealse pika aja jooksul on saavutatud nii mõnigi töövõit, mida piltidelt näha saab. Rohkem olen tegelenud keretöödega, mõningal määral olen tegelenud ka muude juppidega. Värvina on kasutatud Tamiya TS-50 spreid, mille peal lakki veel ei ole. Lisaks sai täna veel krunditud suur hulk detaile. 31.märtsiks jõuan Subaru kindlasti kokku panna.
Pilt
Pilt
Pilt
PiltPilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kaido

DVT

Postitus Postitas DVT » 05 Veebr 2017, 23:00

Ega neid Tamiya kleepsud ei ole kõige paremaga kvaliteediga. Võib isegi öelda, et nad on isegi üks hullematest mis ma olen peale pandud. Peale panemiseks aitas mul kuum vesi, ikka päris kuum. Siis kleepsud lähevad pehmemaks ja venivad paremini. Aga tegelikult tulemus võiks olla tegelikult palju hullem kui sul tuli välja. Samuti soovitaks sulle kleepsud paneelide vahedes ka läbi lõigata, et hiljem saaks ka neid mingi pesuga üle tõmmata. Küsin veel kuhu aknapesurid kapoti pealt kadunud ning kas armatuur on pintsliga värvitud?

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 06 Veebr 2017, 09:32

Kui ise ehitasin seda Subarut, siis olin ka täpselt samade kleepsudega hädas. Need on päris suured kleepsud ja autol on see koobas keerulise kujuga. Nõuab korralikult pehmendamist. Aga praegu kõige hullem välja ei näegi.
Nõustun DVT'ga ja soovitan paneelivahede kohast kleeps läbi lõigata. Siis saad selle korralikult maha suruda. Kui kleeps jääb niimoodi "õhku", siis lakk võib selle koha pealt selle ära süüa.
Jõudu ja jaksu antud mudeliga!

PS: Ise nägin hirmsasti vaeva ka uksepolstrite külge käivate kleepsudega. Ei tahtnud nad mul mitte kuidagi paika jääda.

Cheerz!
Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 21 Veebr 2017, 20:53

Armatuur on tõesti pintsliga värvitud. Oma silmaga armatuuri vaadates näeb ta täitsa hea välja, kuid arvutiekraan toob karmilt kõik vead välja. Aknapesurid on läinud kaduma liigse lihvimise käigus. Kleepsud lõikan igal juhul läbi, samuti tõmban hiljem ka paneelivahed üle.

Viimase paari päevaga on põhjaosa jõudsalt valmimas:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kaido

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 24 Mär 2017, 15:54

Tähtaeg läheneb ja tuleb hakata kiiresti ehitama. Vahepealse ajaga olen kokku jõudnud panna sisustuse osa. Omalt poolt lisasin enda tehtud turvavööd. Järgmisteks kordadeks tuleb ilmselt hankida väiksem puur, sest 1mm puur on selleks tööks ehk veidi liiga suur. Kerele sai tagatiib külge pandud ja üldisema pildi saamiseks torkasin korra ka esituled ilma liimita ette.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 27 Apr 2017, 16:49

Pilt
Pilt

Kaido

Vasta