Porsche 993 GT2 Clubsport (1/24 Tamiya)

Vanad, aegunud mudeliteemad
Vasta
brzest

Porsche 993 GT2 Clubsport (1/24 Tamiya)

Postitus Postitas brzest » 14 Nov 2016, 10:40

Tervitus!

See on siis minu kõige esimene automudel üldse mida ma elus ehitanud olen. Eesmärgiks selle mudeliga oli õppida nii palju kui võimalik ja ära teha nii palju vigu kui võimalik, et järgmine (nüüdseks juba järgmiSED) ilusam ja parem tuleks.
Minu mudeliehitamise huvi tekkis tegelikult sellega, et olen pikemat aega tahtnud mudelit oma 'päris' autost aga valmis kujul neid väga palju saada ei ole, seega otsustasin esialgu Tamiya kiti tellida (hiljem ilmselt tuleb ka Aoshima kit). Kuna värvid ja materjalid said ostetud aga tellitud Tamiya BRZ on alles teel kuskil Jaapani ja Eesti vahel, siis otsustasin osta Hobimaailmast selle GT2 (mis on ka üks mu lemmik Porschesi üldse), et kätt harjutada.

Materjalideks:

Erinevad Tamiya X/XF potsikud pintsliga värvimiseks
Tamiya TS-23 kere jaoks (hea vaste Porsche Riviera Blue'le, mis on ilmselt mu lemmik Porsche värv, eriti GT2'l)
Mr Base White 1000 krunt
Mr Super Clear UV Cut Gloss Clear lakk

Mida ma siis siiamaani õppinud olen (valesti, halvasti GT2'l):

-Asjad tuleb paremini läbi mõelda ja manual läbi vaadata
-Kõigepealt värvi TS spray värvidega ja siis X-sarja värvidega, kuna TS 'sulatab' all oleva X-värvi üles, vähemalt pintsliga
-Värskelt värvitud/lakitud autot maha pillata ei tasu :?
-Kruntida tuleks enamus juppe, mitte ainult keredetailid
-Tamiya X-värve tuleb lahjendada kõikide vähegi suuremate detailide jaoks (istmed jne)
-Keret värvides spray värviga tuleb üle vaadata kõrvalisemad nurgad/kohad, kuna sinna kipub värv enamasti mitte sattuma ja jääb halvasti katetuks
-Et mudeliehitus on väga äge tegevus, eriti talvel, kui oma auto talveunne pandud ja midagi teha pole. Tahtsin esialgu ainult BRZ valmis ehitada, nüüd on jube 4 mudelit ostetud/tellitud nädala ajaga :D

Mõned ehituse pildid ka:

Pilt

Pilt

Riviera sinised istmetagused, vabandust uduse pildi pärast :?
Pilt

Puur sees
Pilt

Kere test-fit. Kere on pildi tegemise ajal umbes 24 tundi kuivada saanud. Kokku sai 2 kihti krunti, 4 kihti värvi ja 3 kihti lakki. Värvitud sai vist kohati liiga õhukeste kihtidena, sest peale kolmandat kihti ei olnud veel auto täiesti kaetud. Lasen kerel veel 4-5 päeva kuivada ja siis on plaan ära poleerida ja vahatada. Seejärel saab hakata klaase, tulesi ja embleeme külge liimima hakata. Samuti saab siis ka liistude ja paneelivahedega jne tegeleda. + mõnest kohast natuke värviparandust teha.

Pilt

Selline ta siis praegu on. Kui keegi oskab midagi soovitada või öelda, mis ma valesti teen või kuidas paremini saab, oleksin väga tänulik :)

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 14 Nov 2016, 11:23

Tere tulemast foorumisse!

Rõõm on näha uusi ehitajaid.
Piltide pealt ei ütlekski, et tegemist esimese mudeliga. :)
Väga tublit tööd oled teinud. Ootan edasist projekti arengut ja uusi projekte.

Kommenteeriks osasid sinu õpituid punkte:
-TS värvidega tuleb reeglina kõigepealt värvida. Ja seejärel X värvidega teha detailsem värvimine. TS on ju sprei, mis tähendab, et vastupidises järjekorras tuleb enne pintsliga värvitud kohad ära maskeerida.
- Kere värvimisel värviksin kõigepealt ära sisepinnad ja servad (koopa siseservad, karpide siseservad, stangede tagused). Kui seda pärast kere põhipindade värvimist teha, siis võib värvi sattuda juba värvitud põhipinnale, mida eelnevalt püüdlikult sai siledaks aetud. Olenevalt värvi toonist ja katvusest teen enne kerele 2-3 tolmukihti, pärast mida 2 märga kihti. Kui kohe märgade kihtidega alustada, siis võib värv paneelivahede põhjast välja joosta ja krunt jääb paistma.
-Nagu mõni aeg tagasi öeldud sai: "Mudelism on hullem kui narkomaania. Isegi kui sa parasjagu ei tarbi, siis kokku ostad ikka". Ja nagu näha, siis on esimesed mudelismi sõltuvuse ilmingud välja löönud. Soovin sulle püsivust ja edu uute projektide jaoks.

Jõudu!

Eero
"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng

brzest

Postitus Postitas brzest » 14 Nov 2016, 12:13

Eero kirjutas:Tere tulemast foorumisse!

Rõõm on näha uusi ehitajaid.
Piltide pealt ei ütlekski, et tegemist esimese mudeliga. :)
Väga tublit tööd oled teinud. Ootan edasist projekti arengut ja uusi projekte.

Kommenteeriks osasid sinu õpituid punkte:
-TS värvidega tuleb reeglina kõigepealt värvida. Ja seejärel X värvidega teha detailsem värvimine. TS on ju sprei, mis tähendab, et vastupidises järjekorras tuleb enne pintsliga värvitud kohad ära maskeerida.
- Kere värvimisel värviksin kõigepealt ära sisepinnad ja servad (koopa siseservad, karpide siseservad, stangede tagused). Kui seda pärast kere põhipindade värvimist teha, siis võib värvi sattuda juba värvitud põhipinnale, mida eelnevalt püüdlikult sai siledaks aetud. Olenevalt värvi toonist ja katvusest teen enne kerele 2-3 tolmukihti, pärast mida 2 märga kihti. Kui kohe märgade kihtidega alustada, siis võib värv paneelivahede põhjast välja joosta ja krunt jääb paistma.
-Nagu mõni aeg tagasi öeldud sai: "Mudelism on hullem kui narkomaania. Isegi kui sa parasjagu ei tarbi, siis kokku ostad ikka". Ja nagu näha, siis on esimesed mudelismi sõltuvuse ilmingud välja löönud. Soovin sulle püsivust ja edu uute projektide jaoks.

Jõudu!

Eero
Tänud!

Panen kõrva taha!

X/TS värvide all mõtlesin pigem seda, et kui pudelist värvi kõrrega välja lasta ja pintsliga väikseid detaile värvida, kus juba mõni X/XF värv ees on, siis läheb lappama. Aga see läheb ka selle punkti alla, et uuri manuali ja mõtle/plaani ette.

Siit ka üks lisa küsimus, mis alternatiive on Tamiya TS spraydele? Lihtsalt juhuks, kui on tahtmine mõne värvi järele, mida Tamiya ei paku.

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 14 Nov 2016, 13:32

brzest kirjutas: Siit ka üks lisa küsimus, mis alternatiive on Tamiya TS spraydele? Lihtsalt juhuks, kui on tahtmine mõne värvi järele, mida Tamiya ei paku.
Kompressor+Airbrush+Zero värvid.
Zero värviampluaa on ilmselt piisavalt suur ja probleeme ei tohiks tekkida.
Pilt

Kasutaja avatar
Eero
Moderaator

Postitus Postitas Eero » 14 Nov 2016, 13:43

Tamiya spreivärvidele eriti alternatiive polegi.

Krunte kasutan ma Motipi toodangust ja ei saa kurta.
Kui aerograafi plaanid kasutama hakata, siis soojalt soovitan Zero värve. Need värvid on juba aerograafi jaoks piisavalt vedelaks tehtud ja väga palju on saada mudeli ja tootepõhiseid värve (Jägermeistri oran¾, Gulfi oran¾ ja sinine, Kawasaki roheline jne).
http://www.hiroboy.com/Colour_Matched_Z ... --157.html

Samuti pakub Zero krunte ja lakke.

Eero
"Liimiga püsib paremini!"

Vasta