Mercedes-Benz actros 2012a. (1:14 RC mudel)

Vanad, aegunud mudeliteemad
Vasta
taibu

Mercedes-Benz actros 2012a. (1:14 RC mudel)

Postitus Postitas taibu » 23 Juun 2013, 11:50

Sorry kui see natuke plastikmudeli teemast mööda läheb...aga mudelism on ta ju ikkagi :)
Nagu ikka meeldivad mulle natukene tõsisemad väljakutsed, ning mõtlesin, et oma esimesse mudeli juures tahaks asja natuke laiemalt võtta kui ainult plastiga tegeleda.
Seega sai kaua valitud ja uuritud ning otsus langes Tamiya Mercedes Actrose kasuks (pidavat suht uus mudel olema).
Probleem seisneb aga selles, et seda mudelit pole võimalik leida 3-e teljelisena, nii nagu mõtted minu peas keerlevad. Ning teine probleem on selles, et mudel ise pole tegelikult veel minuni jõudnudki.
Aga kuna põhiraam läheb nagunii vahetusse nagu ka tagasild ja vedrustus (mis on minuni jõudnud) siis sai eile paar tundi nokitsetud :wink:

Alustuseks otsisin vajalike mõõtmetega alumiinium profiili mida põhiraamiks kasutada:

Pilt

Siis märkisin ning puurisin augud kuhu kogu veermik ja vedrustus kinnituma peaks hakkama:

Pilt

Kruttisin raami kokku:

Pilt

Ning alustasin tagasilla vedrustusega:

Pilt

Lisaks originaal raamile on plaanis "minema visata" veel originaal mootor, käigukast ja tagavedrustus.
Tõenäoliselt tuleb sellest väheke pikem projekt sest puht majanduslikult ei kannata kõikke vajaminevat korraga soetada.
Sellegipoolest üritan siin korralikult päevikut pidada ja teavitada igast oma uuest liigutusest.

Seniks aga ilusat jaani :wink:

atrõõv

Postitus Postitas atrõõv » 23 Juun 2013, 12:39

Korralik algus, soovitan teema teha ka crawl.ee foorumisse, seal saab ka vajadusel nõu.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 23 Juun 2013, 14:34

Tehnilistes küsimustes ilmselt saad tõesti mujalt rohkem abi. Mis aga ei tähenda sugugi, et sinu teemakajastus siin ei oleks oodatud. Jälgin toimuvat huviga.

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

taibu

Postitus Postitas taibu » 23 Juun 2013, 15:42

Niipalju kui eesti foorumeid uurinud olen siis selliste masinate kohta info põhiliselt puudub või pole ma lihtsalt veel seda õiget foorumit leidnud.Kõik tarkuseterad olen kuskilt välismaa foorumitest kokku korjanud ja üritan need nüüd ühte patta panna.
Seniks kuni enda tegemistest uusi pilte ja infot lisan postitan lingi kust on võimalik natuke aimu saada millised mõtted mul peas keerlevad.

http://www.youtube.com/watch?v=RaRvsVP4wcQ

taibu

Postitus Postitas taibu » 24 Juun 2013, 20:27

Tere kõigile mudeli huvilistele.
Vahepeal olen jälle natuke aega leidnud, et enda masina kallal nokitseda....ja nagu tark vanasõna piltide kohta ütles siis ei hakka ma siin pikka juttu kirjutama vaid postitan natuke pilte mis kaamerasse vahepeal kogunenud.
Kui piltidega liiale hakkan minema siis andke aga teada :wink:

Tagavedrustus:

Pilt

Pilt

Vasakul originaal "kuullaager" mis kõik saavad vahetatud paremal olevatega:

Pilt

Tagatelg (nagu näha on siin 8 "kuullaagrit" mis kõik vahetamist vajavad):

Pilt

Pilt

Diffritesse läks liim, et neid nö. lukku saada (loodan, et pildilt on aru saada):

Pilt

Selline ta siis sai nüüd:

Pilt

Nüüd tuleb vist ehitamisele väike paus sisse sest praegu on jäänud paigaldada veel ainult esirataste servo ja siis peangi juba kullerit ootama jääma, et enda mudel kätte saada ja tõsisemalt edasi ehitada.

taibu

Postitus Postitas taibu » 27 Juun 2013, 00:46

Pilt

Hakkab juba millegi moodi muutuma :)

taibu

Postitus Postitas taibu » 28 Aug 2013, 00:32

Vahepeal natuke asja edasi arendanud aga samas on veel pikk tee minna...auto sõidab aga pole veel saundi ja tulede controller on kaa suvaline.
Lisaks sellele juhtus veel väike õnnetus ja kabiin läks katki, samas pole hullu teen korda ja saab vast veel ilusa asja (probleem lihtsalt selles, et terve auto tuleb üle värvida kuna värv on ekstra tembitud ja sama tooni on lakis oleva tera pärast suht võimatu saavutada).

Pilt

Natuke puldiga majandamist, et kõik vinksvonks töötama hakkaks (seegi on praegu ajutine lahendus sest Futaba fc-16 töötab mHz-del mitte gHz-del ja seeda on segajaid päris palju)

Pilt

Kärule on kast ka valmimas, et natukene asja eaalsemaks saada:

Pilt

Ja selline ta praegu välja näeb (kuna teatud asjaoludel oli ta nädalavahetuseks sõitma vaja saada siis on klaasidele praegu ajutiselt toonkile pandud sest salongist pole seal veel haisugi)
Astmelauad, kütusepaagid, kõrvalistuja poolne lisapeegel ja palju palju muud on veel puudu....aga eks aeg näitab kuna ma ta lõplikult valmis saan.

Pilt

Kriitikat hetkel ei kannata aga aimu saab millega tegu on.
Kui fotoka teise kaardi üles leian siis saab ehk teema natuke täiendust.

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 28 Aug 2013, 07:55

Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

taibu

Postitus Postitas taibu » 28 Aug 2013, 13:01

Ehituslugu siin kindlasti pooleli ei jää, lihtsalt vahepeal oli terve kuu puhkust ja mis seal salata eks natuke on rahas ka asi (läheb teda päris mehiselt sellele mudelile).
Värvi kohalt niipalju, et pilt moonutab päris kõvasti asja...tegelikkuses ei tundu tera nii mehine.Ja samas on ka päris masinatel kasutusel special effect värvid mis on reaalsuses veelgi suurema teraga.
Kabiini pildil tundub ta roheline aga tegelikkuses on masin must ja tera hakkab valguse käes mängima kuldse, pronksi, punaka ja rohelisega.
Katkised detailid on plaanis kokku liimida, ära pahdeldada ja kuldsete kleepsude/värviga üle katta, et asja natuke kontrasti lisada.

Seni aga kuni rahakott natuke paisub tegelen ühe palkmajaga sest kui on olemas sõiduauto ja rekka siis peaks olema ka maja mille juures nad seista saaksid :D

taibu

Postitus Postitas taibu » 02 Mai 2014, 02:09

Viimasest postitusest on nüüd mehiselt aega möödas ja vahepeal kogus mudel riiulil lihtsalt tolmu sest motivatsiooni lihtsalt polnud :)

Võtsin ta aga jälle käsile ja vaatame mis sellest värgist siis nüüd välja tuleb.
Muudatustest niipalju, et varem vedasid ainult tagumised rattad nüüd on 6x6, kogu elektroonika on ka nüüdseks olemas nii, et ainult kokkupaneku vaev...värv mis talle kunagi selga sai aetud on nüüdseks kadunud ning uus look näeb välja selline:

Pilt

Pilt

Täna möllasin salongiga ja kui armatuurile nüüd rooli ja käigukangid külge saab siis võib öelda, et on valmis.

Pilt

Armatuuri annaks kõvasti paremaks saada aga kuna vajalikud led-id puudusid siis jääb praegu nii...

Tsiknat

Postitus Postitas Tsiknat » 02 Mai 2014, 21:53

Seda masinat oleks soov ilma pildikasti vahenduseta kunagi näha.
Rootsi ja Soome mudelinäitustel kaotan nende elukate stendi ees reaalsustaju ning tavamaailm kaob kuhugi kaugesse udusse.

Toomas

taibu

Postitus Postitas taibu » 03 Mai 2014, 01:09

Stendis kaotavad nad tegelikult poole oma võlust sest õige sära lööb välja kui nendega ka reaalselt tööd teha (ringi sõita, liiva või muud kola vedada jne.)
Meil on klubis oma 10 masinat + 3 koppa ning muud "rasketehnikat"...teede ning kruntide ehitamine käib nagu päriselus.
Kui masin valmis saab siis kannatab suvel ehk ka väikese demo korraldada kui kodumaale satun käima.
Lisaks mersule on mul tegelikult ka üks scania mis on peaaegu, et valmis...aga selle pilte ma pole siia pannud sest ehitamise käigust ei viitsinud eriti klõpsida.

Vasta