Rootsi Expo 08 Open - 2018

kõik üritused, mis mudelistidele huvi võiksid pakkuda.

Moderaator: Juhtkond

Vasta
simmtann
Postitusi: 1409
Liitunud: 25 Juun 2007, 20:14
Asukoht: tallinn, nõmme
Kontakt:

Rootsi Expo 08 Open - 2018

Postitus Postitas simmtann »

Olin juba vaimselt valmistunud, et Rootsis jääb minul seekord käimata. Siis aga Ca. nädal enne aktsiooni kukkus täitsa tasuta variant sülle ja siis ju ei saanud enam keelduma ka hakata. Esimene etapp kogu üritusest on ikkagi kahtlemata laevareis. Ühel pool meid olid 10nda klassi poisid ja teisel pool sama klassi tüdrukud. Öö jooksul oli draamat palju. Keegi kaotas nende kajutisse rahakoti, mille ümber käis valjuhäälne kisa, suhted algasid ja said otsa koos uute pudelitega. Paar kajutit edasi oli üks Vene seltskond, kes tähistasid vist sünnipäeva ja Rootsis nad laevast maha ei jõudnud. Aegajalt kärkis naine, siis räägiti kellegi kolmana emast ja mõne aja tagant röökis keegi täiest kõrist : " MIHAAILOVIIIITŠ!!" ju siis Mihailovitš kippus tukkuma jääma või midagi sellist.

Praamist väljudes oli vaja teha kiire jalutuskäik lähimasse metroojaama ja ühe ümberistumisega sai sõita praktiliselt näitusehalli uksetaha. Hoone ise meenutab sügavnõukaaegset punastest tellistest algkooli, mida ta ilmselt ka on, lihtsalt Rootsis. Sees ootas saabujat aga kaks saalitäit mudeleid ja eraldi saalis poed ja väike kohvinurk. Rootsi tase on järkuvalt kõva ja seda nii mudelite arvu, teostuse kui ka kauplejate suunalt vaadatuna.


Võistluse põhiteema oli sel aastal "Rescue."

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Lisaks muidugi ka kõik "tavalised" kategooriad. Kuna päevakruiisiga käies jääb aega tahes-tahtmata puudu, ei jõudnudki militaari poolel lõpuni süveneda, aga ilusaid ja väga ilusaid asju jäi silma ka kiirel vaatlusel.

Pilt

Pilt

Märkimisväärne osakaal oli ka erinevatel fantaasia üllitistel, arvutimängudest ja filmidest tuttavatel kollidel jms.

Pilt

Pilt

Aga läikiva juurde ...

Pilt

Seda Volvot oli ka praktiliselt kõigi poodide varudes hulgim. Leidus ka näiteks Belkitsi uued Opel mantad. Aga ka täiesti vanu komplekte, kohati väga huvitavates karpides.

Pilt

Pilt

Äkki soovite soetada hoopis mõne "Air-Trax" mudeli ?

Pilt

Või millelegi rattaid juurde ?

Pilt

Kuna kliendibaas on suurem, siis on poodidel võimalik speetsialiseeruda ja hoida ka suuri ladusid. Kohati võtab täiesti silme eest kirjuks :

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Päris värsketest asjadest jäi silma Revelli Porsche traktor millest, nagu näha, saab väga ilusa mudeli teha.

Pilt

Täiesti sõgedad on muidugi dioraamid. Seda nii teostuse, kui idee poolest.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Ülejäänud galerii jätaksin juba huvilistele lingina.
https://www.flickr.com/gp/140549072@N04/7Hy0U9

Oli taaskord väga mõnus käimine ja soovitan kindlasti kõigil huvilistel Rootsis ära käia. Ainult aasta ongi veel oodata ju.

Tanel
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!
Vasta