Mudelismi ohtlikus

Erinevate toodete kirjeldused kasutajate poolt

Moderaator: Juhtkond

Vasta
minimees

Mudelismi ohtlikus

Postitus Postitas minimees » 18 Okt 2011, 21:00

Kuna mul endal ja pakun, et kõigil on juhtunud mudelismiga seoses õnnestusi siis uutele inimestele midagi hoiatavat ja õpetavat.

1. Värvid

Kõik aerosool värvid on inimesele nö ohtlikud siis tuleb kasutada resperaatorit ( käib nina ja suu peale, et kaitsta tolmu ja meie puhul siis värvi osakeste eest). Potsiku värvide puhul pole see nii oluline kuna neil pole neid jubedaid aure. Kuid pole ka mõtet nina purki pista, et nuusutada mis lõhnaga ta on. Airbrushi värvide kohta ma ei oska rääkida kuid arvan, et sama mis aerosoolidega (mõni teadjam võib mulle pm-i kirjutada ja ma lisan selle siia. Ja kuna aerosooliga värvimisel enamasti käed määrduvad siis on mõistlik kasutada kummikindaid. Ehk kui sul on mingi lahtine haav siis kasuta kummikindaid või nende puudumisel väldi värvimist!

2. Noad ja skalpellid

Noad ja skalpellid on väga ohtlikud, nii algajale kui ka nö proffile. Kuna iga inimene võib eksida. Muidugi neid juhtumeid on lõpu poole vähem aga siiski. Kui on plaan midagi lõigata ja sa tead, et tera võib su sõrme minna siis lõika teist pidi, et tera EI:)

Kasutaja avatar
siim123

Postitus Postitas siim123 » 19 Okt 2011, 12:28

Mudelist pole mingi õige mudelist kui ta sõrmeotsad ära sälgutatud pole :D . See on umbes nagu ristimine, need vitsad pead kätte saama et võiksid ennast mudelistina tunda :lol:

Kuigi jamh, kuipaljud meist vanadest ja uutest kaladest üldse viitsivada mingeid ohutusnõudeid järgida :D . Odavam respiraator on sahtlis olemas aga ette ei lähe ta isegi siis kui 2 komponendilistega värvin. :oops:

Kasutaja avatar
Black66
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 » 19 Okt 2011, 13:43

Respiraatorid jms on nõrkadele :D

Nüüdseks olen tegelenud mudelismiga tubli 5 aastat, isegi rohkem ning respiraatorit pole kunagi kasutanud. Elan ju veel. Tegelikkuses on need värviaurud aga päris karmid ning hea meelega ei hingaks neid sisse, samas respiraatoriga mina tööd ei suuda teha. Ilmselt harjumise asi.

Noad ja skalpellid on ohtlikud asjad tõesti, samas iga inimene, kellel vähegi mõistust peas, vast veene puruks ei tõmba. Näpud jms on köömes.

Tuli, nojaa, ei kommenteeri... :lol:
Pilt
Roosa käigukanginupu gäng

Kasutaja avatar
simmtann
Kontakt:

Postitus Postitas simmtann » 19 Okt 2011, 15:16

Ilmselt respiraator on rohkem harjumise asi. Meitel on kodus mingi korralik, mitte see ühekorde junn ja sellega on päris mugav möllata.
Kui ma mudeleid veidi veel aeglasemalt ehitaksin, kutsuks uued kasutajad mind foorumis tilganäppijaks!

minimees

Postitus Postitas minimees » 19 Okt 2011, 17:15

No ega ma ka ei kasuta, mul on lihtsalt selline tunne, et ma ei saa üldse hingata aga lihtsalt mainisin kuna see on soovitatav.

Vasta