Aare veoautode valik

Võimalus demonstreerida kokkuvõtlikult oma kollektsiooni.

Moderaator: Juhtkond

Vasta
Kasutaja avatar
Aare

Aare veoautode valik

Postitus Postitas Aare » 28 Okt 2011, 13:37

Nii, kuna mainisin oma R620 teemas ka oma varem valminud pille ja nüüd mõtlesin, et teeks ka neist väikse ülevaate.
Niisiis viimane mudel, mis enne praegust, pooleliolevat projekti valmis sai, oli MB Actrose eelmise generatsiooni faceliftieelne mudel, vbl teen talle tulevikus ka facelifti, aga see pole kindel. Pean tunnistama, et Mersu fänn ma absoluutselt ei ole, ka sõitmine just erilist mujet ei avaldanud, kuid paraku näpud sügelesid ja oli midagi vaja teha, too aeg Eestis kusagil Scaniaid ei olnud ja mujalt ma ka ei uurinud, seega jäi näppu see aparaat.
Minu jaoks eksisteerib ainult üks veokamark, ja see on SCANIA :) On ju ka ütlus, et maailmas on vaid kahte marki veoautosid- uus Scania ja vana Scania :)
Aga nüüd siis mõningad pildid.
Pilt
Pilt
Pilt

Järgmiseks tutvustaks DAF XF95.430, tegu on siis samuti MBst eelnevana valminud "eurovedukiga", ja põhimõtteliselt on selle valmimise põhjus sama mis mersulgi- lihtsalt näppude sügelemise ja Scania mudelite puudumise tõttu sai see ette võetud :) Samamoodi ka päriselus järgi proovitud asi- hea suur kabiin on küll ja paljude suurte panipaikadega, kuid vapustavat muljet ei jätnud... Aga OK, ka sellest paar pilti.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Järgmiseks väike reportaa¾ minu senisest lipulaevast- tegu siis Scania R580 Topline 4x2 veoskeemiga autoga, mille panin kokku 5 aastat tagasi Rootsis töötades- ühes poes ta seal mulle silma hakkas ja ega siis ei saanud ju ostmata jätta :)

Pilt
Pilt
Pilt
Viimasel pildil on päikesesirm ka laiemaks tehtud, praeguseks on see ka kroomitud, lisaks tegin ülemiste lisatulede kandurit ringi, kuna pildil olev kuju ei oe tõetruu- nimelt istub originaalis kogu see toru madalamal- alumine kinnitus on plafoonivagustuse kohal ja ülemine jääb kabiini ülanurka. Lisaks on nüüd üeval 6 proset nagu Rootsi autole kohane :)
Scania teema lõpetuseks üks pilt Schmitzi külmaga
Pilt

Nüüd pildid USA turule tehtavast Volvo VN780-st- selle sissejuhatuseks see jutt, mis käib ka kõikide mu teiste mudelite kohta- nimelt ei värvi ma mudeit kunagi seda värvi, mis õpetuses on, samamoodi ka see- juhendi järgi pidanuks see olema hoopistükkis valge.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Järgmiseks Volvo FH16 610 4x2, mille valmimisest on möödas vist oma 7-8 aastat, kui ma hästi mäletan.
Pilt
Pilt
Pilt
Peale võre värvimist nägi ta välja selline
Pilt
Niipalju sellest Volvost veel, et algselt oli tal võre kaheosaline, kuid see variant meeldib mulle rohkem, seega sai veidi moditud. Ei ole välistatud ka see, et mingi aeg vahetan esiotsa üldse välja viimase mudeli esiotsa vastu- kahosaliste esitulede ja modifitseeritud võredega. Eks näis.

NIng nüüd selle teema lõpetuseks üks Scania R164L 580
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Praeguseks on ka see Scania moditud- esiots on üleni punane ja stange alla nikerdasin ka lisa, et stange nii kõrge ei tunduks. Ka sellega võib edaspidi veel midagi toimuda, nagu ma kõiki mudeleid aeg-ajalt uuendan.

Maal on küll paar mudelit veel, kuid ütleme nii, et kuna tegu on minu esimeste mudelitega a la 15 aasta tagant, mil ma ei teadnud õigetest lähenemisiviisidest suurt midagi, siis noh... ütleme, et neid peaks veidi kohendama :D:)
Fakt on muidugi see, et ka mu praegune projekt ei jää viimaseks ja teine fakt on see, et ma ei tee enam ühtegi autot 4x2 veoskeemiga :D

Tervitades taas, Aare 8)

Kasutaja avatar
Tamm85

Postitus Postitas Tamm85 » 28 Okt 2011, 23:34

Respect sulle,nii kaua juba mudelitega tegelenud 8)

Mudelid on vinged :D

asjavaataja

Postitus Postitas asjavaataja » 29 Okt 2011, 20:37

Väga kenad mudelid

Kasutaja avatar
Kaido

Postitus Postitas Kaido » 31 Okt 2012, 19:25

Kuna sa siin foorumis nüüd rohkem ringi liigud, siis ootaks pilte su viimasest Scaniast. Sellelt spioonifotolt, mis sa Scania teemasse panid, tundus auto valmis olevat. Huviga vaataks pilte ka su esimestest mudelitest.

Vasta