1. leht 1-st

TU-134 1/144 Zvezda (Eesti Lennukompanii) VALMIS

Postitatud: 02 Mai 2018, 23:10
Postitas Rock
Hei,

sel ajal, kui võistlusmudeli detailid kuivavad/kuivasid, valmis üks lennuk, mis oli oma aega sisuliselt aasta oodanud. Kõik sai alguse kunagisest Lennumuuseumi külastusest. Kohe väravas tervitab TU-134, mis lendas omal ajal kaunites Eesti Lennukompanii ehk ELK Airways värvides.

Pilt

Pilt

Sealt hakkas tiksuma mõte, et...võiks ju selline mudel riiulis olla. Zvezdal on vastav mudel täiesti tootmises, lisad leidsin ka kerge vaevaga juurde.

Pilt

Pilt

Suurim komistuskivi olid vesipildid ja viimaks tellisin need eritellimusel Venemaalt üsna krõbeda hinnaga, aga see selleks. Vähemalt ei tohiks teist täpselt samasugust mudelit olla :D Või kui, siis on ehk vaid üks kuskil veel liikvel...

Pilt

Põhikomplektis pole detaile kuigi palju ja seetõttu annavad fotosöövitused märkimisväärse lisaväärtuse:

Pilt

Pilt

Sisu lennukil puudub, kuid väikestest akendest selles mõõtkavas seda niikuinii näha ei jääks. Esiosa värvisin seest siiski ära, sest kokpiti nina on suures osas klaaspinnast ja midagi kumab sealt vähemalt läbi. Klaaside osas läksin keerulisemat teed (ei kasutanud vesipilte, vaid teipisin aknad ükshaaval kinni).

Pilt

Pilt

Hetkel on seis selline, et mudel on värvitud/lakitud ja pildid peale kantud. Antud piltidel on veel teibid akendel ja tiivaäärtel peal. Loodetavasti saan homme paremate piltidega kostitada.

Pilt

Pilt

Re: TU-134 1/144 Zvezda (Eesti Lennukompanii) VALMIS

Postitatud: 03 Mai 2018, 16:41
Postitas Rock
Ja nüüd siis veel pilte. Oleks tahtnud õuevalguses rohkem teha, aga vihm segas ära :D Ja homseni pole aega oodata. Ehk annavad need siis ka aimu. Täna tuli paigaldada rattad ja mõned pisividinad, muuhulgas kojamehed. Tegin nendest eraldi pilti, sest need on naeruväärselt väikesed.

Pilt

Aga põhipildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Paar pilti koos uuema "vennaga" :)

Pilt

Pilt

Pilt

Lõbusat ehitamist kõigile!

Re: TU-134 1/144 Zvezda (Eesti Lennukompanii) VALMIS

Postitatud: 04 Mai 2018, 04:22
Postitas simmtann
Kahtlemata põnev teema. Tegu on minu arvates väga ilusa kujuga lennukiga, ning ELK disain on samuti oma lihtsuses täitsa mõnus. Selline ilusates toonides mõnus retro. Ei tea kas päris lennuk nii sile ja läikiv ongi kunagi olnud, kui mudel on saanud. Töö kohta ei ole kobiseda midagi, väga sümpaatne mudel on saanud. Suur osa ilmselt läheb küll ka vägagi meelepärase teemavaliku kapsaaeda, aga tõesti mulle meeldib. Kiidan seekord kohe topelt !

Tanel