Valmis mudelid / Hindamine

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Emotikonid
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :newbie: :worthless: :feedback: :worship: :omg: :agree:

BBkood on SEES
[img] on SEES
[flash] on SEES
[url] on SEES
Emotikonid on SEES

Teema ülevaade
   

Expand view Teema ülevaade: Valmis mudelid / Hindamine

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Eero » 12 Juul 2018, 23:34

Tere,

Kogu see võistlusevärk on kahetsusväärselt pikale veninud. Aga ei saa niimoodi asja poolikuks jätta ja tuleb asjale joon alla tõmmata.

Janek Tom's Supra 6/7

Mudeli puhul tahaks kohe välja tuua, et oled kleepsudega väga hästi hakkama saanud. Minu arvates on Toyota Castroli kirjad ühed õudsamad asjad, mida peale kanda. Kleebised on suured ja üle kumerate pindade. Sina oled asjaga väga hästi hakkama saanud. Samuti kiidaks sind paneelivahede toonimise eest. Teeb kere kohe elavamaks. Asjadest, mis minu silma kriibivad on puuduv "tihend" esituledel ja weathering. Mulle meeldib see idee, mida saavutada üritasid, aga antud toonidega tundub, nagu see Supra oleks veidi mudas hullamas käinud. Kui see puuduv ratas on nö. kokkupõrke tagajärjena mõeldud, siis võiks sellelgi veidi jälgi ümbruskonnast olla.

Ahwike Chevrolet Camaro 10/10

Ei oskagi kohe kuskilt pihta hakata. Kuna mudel on näitusest saadik minu käes, siis otsisin selle karbist välja ja üritasin norimisringi teha. Püüdsin leida midagi, mille kallal saaks veidigi nokkida. Ei ole millegist kinni hakata. Teemat sirvides on ka näha, et midagi ei ole sa juhuse hooleks jätnud. Kõik vead on parandatud ja isegi asjad mis võibolla esmasel vaatlusel jääksid märkamata (värvikahjustus katusel), tegid sa korda. Ja teada on ju see, et transkitid ei ole asjad, mis iseenesest külge lähevad. Täiesti ausalt välja teenitud 10 punkti.

DVT Volkswagen Polo 10/10

Taaskord super töö. Kui aus olla, siis ega midagi vähemat ei oodanudki sinult. Mudel on taaskord minu maitse järgi. Kvaliteet tasemel ja lõpptulemus suurepärane. Kui seda ehitusteema algust nägin, siis antud kleepsude suurus pani veidi õhku ahmima, aga oled suurepäraselt hakkama saanud. Siin eelpool mainiti, et tööd oli selle autoga küll vähem, kui näiteks Ahwike oma Camaroga nägi, kuid eks mudelistide stiilid on erinevad. Mina ei suudaks eelista ühte teisele.

Kohver Audi R8 6/6

Julge mudeli ja värvi valik. Matid toonid sobivad vähestele autodele ja ma pole päris kindel kas antud toon sellelegi autole sobib. Aga see on maitse asi. Sisu ja mootoriga oled väga head tööd teinud. Kere koha pealt noriks selle kallal, et tagatuled tahaksid veidi värvi, et nad reaalsemad tunduks. Samuti lainetavad veidi paneelivahed. Kui seda autot oma silmaga nägin, siis oli ka näha, et paneelivahede kõrvalt kumas ka värv veidi läbi.

Kohver Zündapp 8/8

Militaari hindamine on minu jaoks üks keerulisemaid ülesandeid. Vaadates Minimaailmal teiste militaristide väljapanekuid, siis ei suuda ära imestada seda detailide hulka, mis sinna mudelitele lisatakse ja ka saavutatud kvaliteeti. Sama on ka sinu "punnsilmadega". Vaatasin näitusel seda eksponenti ka lähemalt. Kogu komplekt toimib ja näeb hea välja.

Tauno79 C-class DTM 6/7

Mersud on alati vahvad asjad olnud. Kuna tegemist on Fujimiga, siis tuleb ikka vaeva näha, et sellest ka vaadeldav mudel teha. Rõõm on näha, et sa pole leppinud tänavaautoga, vaid kasutasid tellitud kleepse ja detaile, et ringraja autot saada. Ja tulemus on üsna hea. Led'ide lisamine ei ole üldse halb mõte. Esitulede jaoks oleks pidanud aga vist miskit teist tüüpi Led'i kasutama, et kustus olekus ei riivaks need silma. Esivõre tahaks veidi värviga arstimist ja "sihik" kapotil söövitatud detaili.

IndrekV Nagato 10/10

Taaskord minu jaoks keeruline hindamine. Aga teemat edasi-tagasi kerides on näha, et töö maht, mis antud laevale sisse läinud on korralik. Fotosöövituse ja ka teiste detailidega oled kenasti hakkama saanud. Vaatepilt on hea ja tulemusega võid rahule jääda. Üks suur ülesanne on seda nüüd tolmu eest kaitsta.

Cheerz,
Eero

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas kalle » 12 Juul 2018, 00:02

Tere,

Kõigepealt oluline. Mul on piinlik, tegelt ka. Tehakse võistlus, tegijad pingutavad ja siis on üks keegi, kes venitab. No vähe sellest, et ma oma tööd valmis ei saanud, see pole laiemale publikule suur löök, aga see ülejäänu.. Tegelt oleks olnud aus Tanelile ära öelda, kui ta mind hindama palus, peale seda kui oli selge, et ma ise valmis ei saa. Kogu see kevad ja suvi on olnud nii kiired ajad kõigega, et no lihtsalt ei jaksa kõike. No tegelt ka piinlik on. Lisaks veel see, et nõustudes võtsin endale riski siseneda hindamisse alal, mida ise ei tee. Aga annan siiski nüüd oma panuse.Tom's Supra:

Üldmuljele tuleb dio element alati kasuks ja sellega saab nii mõnegi puudjäägi järgi aidata, või peita. Mitte, et neid siin palju oleks. Ma ei saa ainult aru, miks peaks üks ringraja auto mustaks minema, nagu oleks see õliga üle kallatud. Kasutatud on tehnikat, nagu militaaris seda tehakse ja see näeb sileda raua peal võõras välja. Lisaks lebab auto otse põrandal.. kas autodega tehakse nii.. ma pole kindel. Dekaalid head, aga paneelivahed on veidi nagu vahetuses. Uksevahed on peenemad kui stangel. Samas aitab see dio palju kaasa ikkagi. Kui tegu oli projekti päästmisega siis seda enam. Pole paha.

8/8

Ahwike Camaro:

Väga korralik töö ja hea üldmulje. Väga korralik värvitöö, vaid ühe pildi peal häirib veeeeeidikene skaalast väljas metalliku tera värvis..justkui. Kapotialune väga hea, kuigi ma oleks veidi lähemalt pilti tahtnud. Mis mind üldmulje juures härib. Esiteks paneelide vahed jäävad üldisele kõrgele tasemele veidi alla ja vägisi tekib võrdlus reaalse autoga, sest muus osas on teostus reaaliga võrdlust väärt. Ja no sorry..see sisu. Kindlasti oli sellel mingi suurem mõte ja reaalselt mudelit vaadates oleksin ehk teisel arvamusel, aga hetkel mulle see ei meeldi. Lihtsalt nii.

9/10


DVT Polo:

Siin on jutt lühike. Lihtsalt suurepärane töö ja tulemus. Ma ei oska väga midagi välja tuua ja see, et see teema pole üldse minu teetass ei mängi siin rolli. Suurepärased pildid veel lisaks. Kui ka oli lihtsam kit, mida kokku panna, siis selles osas ei oska mina küll punkte maha võtta. Midagi pole lisada siin.

10/10

Kohver Audi R8:


Pagan küll..raske. Tegelt on väga raske siin rollis olla. Mis on oluline? Oluline on see, et inimesed ehitavad ja tunnevad rõõmu eks! ja nüüd tulen mina ja hakkan kritiseerma, ise ei saanud midagi valmis.. siin!
Aga pagan küll mulle ei meeldi see auto. Reaalis autole suht neutraane hinnnag langeb siin muidelina veel. ja kõik see pole otsest tegija viga..kuidagi mudelina tundub nagu suur Audi TT. Aga selles kastmes on tegu liiga palju mänguauto lookiga, sry. Lisaks see värv ja..ok värv poleks hull, aga need paneelijooned ikka nüüd juba röögivad silma seal taustal. Ja tegelikult on näha ka natuke kiirustamist üldiselt ja nt tagatuled kipuks nagu kohe eest kukkuma. Ok positiivset peaks ka ikka leidma.. veljed tunduvad täiesti ok.

4/7

Kohver Zündapp:

1/35 pole tsikli juures väga suur skaala ja ka seda tuleb arvestada. Aga üldmulje..tead parem kui neid mehi seal seljas ei oleks. Ei tahaks liiga järsult öelda, aga need praemuna silmad tõmbavad nii palju tähelepanu ja rikuvad pilti, et palju head jääb nägemata. See hall mulle meeldib ja esiratta kodarad ka. Aga miks korvirattal 2x jämedamad kodarad on, tekitab liigseid küsimusi. Present rikub veidi üldist viimistluse taset. Dio element on taas väga abiks siiski.

7/8

Tauno79 Mercedes DTM:

Alustukseks samad sõnad mis R8 puhul. Jah ma hindan seda lisatööd ja kõike ja imestan seda rasket saadavust. Nii vähe kui ma ise autosi olen teinud, aga kunagi ala 20+ aastat tagasi sai Tamiya karbist samasugune valmis keeratud.
Ok.. ma veelkord hindan lisatööde mahtu, aga üldmuljes kipun seda unustama. Eestvaade on ikka üsna karvane, eriti võre jaa tuled ja see põlevate tulede värk on seal kohati liiga teinud tehnilise osa nähtavusega, kui need ei põle. Selline must sulatab üsna palju detaile pildil kokku ja nati on raske hinnata, kas see on nüüd halb või hea. Ilmselt mõnes osas kergem paremat tulemust vormistada siiski. Reaalis on ilmselt palju parem üldmulje, sest piltidega on siin veidi liiga tehtud mõnes kohas.

6/7

IndrekV Nagato:

Väga meeldiv vaheldus juba seetõttu, et meil liiga tihti selliseid ei näe. Kindlasti oleks tahtnud mõned detailsemad pildid lisaks, et rohkem hoomata detaile. Puuduvad ankruketid ei tule hea üldmuljele muidugi kasuks ja miskit jäi veel häirima. Veel veidi vaadanud, pidin igaks juhuks reaalse laeva pildid kõrvale võtma, et päris aimu saada häiriva asja olemusest. Ja tuleb öelda, et need trossid mis on veetud on igati ok, aga siiski ei saa mööda minna faktist, et üle poole on jäätud vedamata. Aga selle mudeli puhul tuleb lõpetada positiivses toonis, sest töö on seda väga väärt

9/10


Nüüd on see siis tehtud. Olgu öeldud, et minu hinnangud tulid nö puhtalt lehelt, ehk siis ma ei tea kellegi tausta, ega mudeldamise staazi. Ses osas ei saanud ma juurde ega maha midagi võtta.

Kk

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas MartenH » 06 Juul 2018, 12:57

Sügavalt kahju, et see aasta võistluse lõpp on venima läinud ja osalemis aktiivsus jäi lootetust kesisemaks. Seda enam suur kiitus kõigile, kes tööd esitasid.

Minu hinded ja mõtteterad:
Janek Tom's Supra 9/7
Mulle üldplaanis väga meeldib. Autode puhul on alati tore vanutust ja dioraame näha. Detailidesse laskuses on pisut mänguasjalikust, kuid eks see aja ja järgmiste mudelitega paraneb.

Ahwike Camaro 10/10
Kena töö. Mulle isiklikult DVT Polo sümpatiseerib rohkem aga sinu trans-kiti lisamine ja sellega tehtud töö tõstab sind hinnetes ette.

DVT Polo 10/9
Nagu ikka sinu suurepärasel tasemel. Võtan vaid ühe punkti maha, sest tundub olevat otse karbist ehitus ja eristu põnevate detailide poolest.

Kohver Audi R8 6/9
Ma ei tahaks sellele tööle üldse selliseid punkte anda nagu siit tuleb. Tean, et nägid sellega kõvasti vaeva ja roppust. Sirvisin veebist ka teisi sama kit-i ehitusi ja mulle tundub, et Revellil on selle mudeliga tõesti midagi kapitaalselt puuse läinud. Siin oli virisemist värvitooni ja pinna osas, kuid minu meelest oled, selle täitsa naelapea pihta pannud (st. näeb võrdluses samas toonis päris r8-ga korrektne välja).


Kohver Zündapp 10/9
Ilus töö ja mulle väga meeldib, lihtne ja efektne. Figuuride nägude värvimist võiks veel harjutada aga eks see tuleb kogemusega.


Tauno79 Mercedes DTM 7/7
Äge, et otsustasid võistluse jaoks mitte otse karbist ehituse teha. Siit-sealt vigasid leidub aga arvestades kui vähe kogemust sul võrreldes mitmete teiste osalejatega siis ei ole eriti nuriseda. Tulede lisamine on efektne aga võin sulle, kunagi kui poodi satud, natuke nõu anda, kuidas seda filigraansemalt teha. Võtmsesõnaks SMD led.

IndrekV Nagato 10/10
Nii mastaapseid töid nagu see Nagato võiks meie mudelivõistlustel rohkem olla. Siin-seal leidub pisivigasid mille kallal nokkida, kuid ootsasin neid märgatavalt rohkem arvestades aega, millega mudel valmis. Kõva töö!!!!

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Black66 » 25 Juun 2018, 20:32

Tere,

Ka minul paluti valmis töödele endapoolne hinnang anda, teeme siis selle vastutusrikka töö ära.
Kvaliteedilt on tegemist igati väärt töödega ning õigeks ajaks valmis saanud mudelistid väärivad tunnustust igatahes. Isiklikult mulle see "aja" peale ehitamine pole kunagi väga meeldinud ja peab ennast tihti sundima, sest aeg surub tagant.
Nagu ikka, siis esimene hinne näitab üldpilti ja teine hinne ehituskvaliteeti.

Janek Tom's Supra 7/8

Niipalju kui teemast lugeda sai, siis see dioraam on natukene olude sunnil tekitatud kompositsioon, mis tegelikult tõmbab mõne punkti üldpildi arvelt maha. Nagu mainisid ka ise, pukid oleks asja teinud kohe oluliselt realistlikumaks. Hetkel ei tundu väga päris. Kindlasti tuledele mustad ääred, et immiteerida tihendeid. Mõnes kohas ei tundu ka värvitöö kõige parem (aknaservad, summuti, amordid). Suures plaanis siiski täiesti vaadatav töö, kleepsud istuvad kah kenasti peal.

Ahwike Camaro 10/10

Sinu puhul pole midagi muud öelda, kui et kena töö nagu ikka. Kui alguses tundusid need istmed isegi ägedad, siis nüüd näeb tiba võlts välja, aga see on juba puhtalt maitse küsimus. Töö maht on olnud suur ja oled kenasti hakkama saanud. Tume katus lisab ainult sügavust ja tulemus on isegi parem, kui üleni valge auto.

DVT Polo 10/10

Ka sinult oleks raske vähemat loota. Kena, puhas, vigu silma ei torka. Raske on midagi lisada. Töö maht on väiksem, kui eelmisel mudelil, kuid mitte kuidagi ei vääri antud mudel ühtegi punkti vähem.

Kohver Audi R8 5/7

Millegipärast jätab antud mudel odava mänguauto mulje. Ilmselt suurim viga on siin puuduolevad tumedad tuleääred. Nendega oleks kohe mõne punkti päästnud. Teades kui halvasti antud mudel kokku istub, siis on lõpuks isegi enamvähem tulemus, aga millegipärast ta väga järgi vaatama ei pane. Nagu Tanel ka mainis, siis ilmselt oma osa on ka mittesobival toonil, mis pole küll minu asi arvustada, aga jätab ikka kuidagi vale mulje lõpuks.

Kohver Zündapp 8/9

Antud töö meeldib mulle juba palju rohkem, kui Audi R8. Kuna ma ise sellise pisikese asjaga kokku pole kunagi puutunud, siis suudan vaid ette kujutada, kui raske seda teha on. Detailid on väiksed ja pusimist on palju. Häirivad vast meeste natukene "punnis" silmad, muus osas väga etteheiteid ei ole.

Tauno79 Mercedes DTM 6/5

Antud mudeli puhul on kuidagi kahetised tunded. Kaugelt vaadates pole ju väga vigagi. Lähedalt hakkab silma minu jaoks mitte kõige siledam värvipind. Fujimi poolt kaasapandud MB sihik on kah õudus ruudus, ilma selleta oleks kindlasti parem nagu osadel piltidel ka on. Kojamees on kah pisut võõrkeha. LED tulede lisamine on äge idee, kuigi mind on jätnud alati külmaks, just sellel põhjusel, et väljalülitatud olekus on koledad tumedad ringid näha, ei paista väga reaalne. Samas on kõik kokku ikkagi pisut üle keskmise tulemuse andnud.

IndrekV Nagato 10/10

Ilmselt kõige mahukam töö antud võistlusel. Piltidelt samuti midagi paha silma ei hakka ja tulemus on vägagi kena. Fotosöövitust on ka täie raha eest, mis ainult teeb kogu pildi reaalsemaks. Pole midagi muud lisada, kindlasti võitu väärt töö enda kategoorias.

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Rock » 24 Juun 2018, 14:33

Tere ka minu poolt ja aitäh kõigile, kes osalesid ja tööga valmis said. Julgelt võib väita, et iga võistlusega kasvab kvaliteet märkimisväärselt ja järjest julgemalt võetakse ette ka suuremaid projekte ja ümberehitusi. Esimene hinne väljendab töö üldpilti ja teine ehituskvaliteeti.

Janek Tom's Supra 7/7

Täitsa korralik töö. Kui vaadata autot, mis on veel määrimata, võiks hinne kõrgemgi olla. Hindan püüdlust pöörata tähelepanu detailidele ja ette on võetud ka keerulisemad tööd (paneelivahede ja aknaäärte värvimine). Sageli tehakse need väga lohakalt või jäetakse üldse tegemata. Töö kulgu jälgides torkas silma puhas töö. Tuleklaaside ääred võinuks olla markeriga üle käidud, oleks sügavama ja ehedama mulje jätnud. Kleebistega on kenasti hakkama saadud.

Ahwike Camaro 10/10

Siin pole vaja palju lisada. Töömaht räägib enda eest ja antud juhul on kõik tehtud väga korralikult. Tean, mida tähendab töö lisadega ja kui palju tunded võib kulude üheainsa detaili valmimiseks. Lisaks enda poolt lisatud mahukad värvimistööd jms. Kui üldse midagi silma jäi, siis ehk õige pisut tundub auto maapinnast kõrge, aga see on puhtalt maitse asi ja ei kuulu arutlemisele. Sama lugu on värvilahenduste, sisu mustri jms. See ei pruugi meeldida, aga kvaliteedi osas ei saa midagi ette heita. Väga hea töö!

DVT Polo 10/10

Kuivõrd ma ei võrdle erinevaid töid omavahel, vaid vaatan iga tööd eraldiseisvana, siis tuleb siingi anda maksimumpunktid. Suurepärased detailid ja väga ideaalne värvitöö (pealegi üldse mitte lihtne värvilahendus). Puhas ja ilus mudel, mis vastab reaalsele autole.

Kohver Audi R8 5/7

Iseenesest ei saa öelda, et töö oleks lohakas. Mootori ja sisu poolelt oleks kõik nagu enam-vähem paigas. Kere puhul on üldmulje siiski mänguautolik. Ilmselt mängib rolli värv ja liiga jämedad paneelivahede markeeringud. Ehk siis ilmselt oleks ilma nende mustade joonteta olnud üldpilt isegi ilusam kui praegu. Lisaks on ka siin tuled liiga plastised ja vajaksid äärejooni, et sügavust lisada.

Kohver Zündapp 7/8

Esiteks aitäh, et valisid midagi sootuks erinevat ja teisest mõõtkavast. Siin tulebki lähtuda teise vaatenurga alt ja sellest ehk veidi kõrgemad punktid. Enda poolt lisatud detailid ja fotosöövitused annavad palju juurde. Kindlasti võtavad hoogu maha sõdurite silmad, mis on multifilmiliku muljega. Tean, kui raske on neid 1/24 mõõdus värvida ja seega ei imesta, et need on just sellised nagu on, aga eks see võtab punkte maha. Mootorrattale suuri etteheiteid pole. Selles mõõtkavas kindlasti vähemalt tugev keskmine töö ja natukene peale.

Tauno79 Mercedes DTM 6/6

Arvestades, kui palju on ise ümber/juurde tehtud, ei saa väga madalat hinnet panna. Uurisin veidi internetist originaali kohta ja pole kindel, kui suur siinkohal on vastavus originaaliga, aga töö on lõppkokkuvõttes pigem õnnestunud. Värvitoon on muidugi selline, mis osaliselt vigu andestab ja ilmselt oleks siin veidi arenguruumi. Tulede lisamine on ühelt poolt hea idee (pimedas väga efektne), aga valges on lähedalt vaadates need augud tulede sees ehk ebareaalsed. Massiivne ja jäme Mercedese märk rikub üldmuljet. Samas kiidan, et suur töö sai ette võetud!

IndrekV Nagato 10/10

Ütlen kohe alustuseks ära, et ma ei hinda seda, kas laeva on üritatud realistlikumaks "määrida" või mitte. Täpselt nagu autode puhul, kehtib ka siin reegel, et mis kellelegi parasjagu meeldib. Kunagi oli ka see laev esimest korda vette suundudes ju puhas ja korras. Töö on korralik, fotosöövitustega on kõik kenasti õnnestunud, värvilahendused klapivad. Suur pluss on trossid, mis on üle laeva veetud (sageli ei osata/taheta/viitsita). Tean, et tegu on väga mahuka ja ajakuluka tööga. Lisaks rõõmustan, et keegi ehitab veel selles mõõtkavas laevu. Edu!

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Janek » 19 Juun 2018, 14:40

Hea kriitika. see garaaz oli lihtslt sellepärast et oleks kuskil pildistada mis poleks aknalaud. aga jah tõesti ei mõelnud kogenematu silmaga et keegi ei pane autot lihtsalt põrandale :P kuigi võib ette kujutada et on tegemist kobakäppadest varastega. tulede ümber musta markeriga tegemist propageerin ise ka aga valge kerega ilmselt ei jäänud silma ja ei seganud niiet jäi märkamata. Mökerdamist tuleb veel õppida aga üldiselt meeldib teha midagi veidrat mudelitega. kuna ehitamine on mudelitegemise põhiline rõõm ja pärast mul pole nendega midagi teha siis võtan maksimumi.

tegelt ratas tuli ära ja amorti oli praktiliselt võimatu tagasi panna niiet mõtlesin et ok las olla siis keegi parandab midagi. oleks pidanud pukid ka meisterdama.


tänud

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas simmtann » 18 Juun 2018, 17:54

Tere,

Kuigi juba mõni aeg tagasi sai kohtunikele palve hindamiseks laiali saadetud on foorumis siiani vaikus. Loodame, et siinkohal on tegemist lihtsalt hindajate häbelikkusega ja keegi ei taha esimene olla, kuigi hinded on juba kuskil valmiskujul ootamas. Teen seega ise otsa lahti ja loodan, et teised ka varsti järgnevad.

Tanel

Ahwike – Camaro
10/10
Väga viisakalt viimistletud mudel nii seest, kui väljast, pealt ja alt. Transkiti ühildamine komplektiga on õnnestunud veatult ja tulemuseks on parim, mida saavutada on võimalik – polegi aru saada, et oleks midagi tehtud. Esinina ja tiiva vaheline joon võiks siiski pisut peenem olla, sest pärisautol on see ühendus vaevumärgatav, mudelil aga on ta saanud pea sama vägev, kui luukide vahed. Mind pisut häirib ka salongi lahendus. Mulle llihtsalt ei löö praegu ette, mida siin taodelda on üritatud? Muster lubaks arvata kangast, kuid selle jaoks on läiget palju, aga sellise mustriga nahka ma pole jällegi kohanud. Kahtlemata on siiski teipimisega kõvasti vaeva nähtud ja kui autorile tulem meeldib, siis kes olen mina, et seda kritiseerida :wink:

DVT – Polo
9/10
Võibolla, et isegi paremini koostatud mudel, kui see, mida oma nimekirjas esimeseks seadsin. Vahet julgen siinkohal teha ainult tehtud tööde mahus. Kui Polo puhul näeme suhteliselt kvaliteetset mudelit, mis on koostatud väga heal tasemel, siis Camaro juures on lihtsalt töömaht märksa suurem olnud seoses lisatud tanskitiga. Ma ei ütle, et DVT peaks hakkama kindlasti oma mudeleid kuidagi teisiti tegema, sest tulemused on maailmatasemel, kuid käsi ei tõuse ka esikohta andma, kui teine mees on sarnase tulemuse saavutanud läbi märksa vaevarikkama teekonna. Minu lemmik mudel seekordsel võistulsel kindlasti.

Janek – Supra
7/7
Päris huvitav kompott, mida hindama hakata. Suurima asjana häirib siinkirjutajat kogu selle väikese dioraamihakatise konseptsioon. Miks vedeleb üks ringrajaauto ilma rattata garaažipõrandal? Mõne punkti oleks kindlasti juurde venitanud, kui auto oleks kasvõi pukkidele tõstetud. Praegu jätab kogu asi väga pooliku ja kahtlase üldmulje. Samuti on arenemisruumi ka „weatheringi-ga“ mängimisel, kuigi esimese proovi kohta ei ole tulemus sugugi kehva. Tundub, et enne mäkerdamist on tegemist olnud päris sileda ja kena asjaga. Veel juhiks tähelepanu tuleklaaside valgetele servadele, mida on väga lihtne kasvõi CD markeriga enne paigaldamist parandada.

Kohver – Audi R8
5/8
Igal võistlusel on osalenud mõni töö, mille autorile ma olen kardetavasti liiga teinud puhtalt emotsioonide põhjalt. Kardan, et seekord on selleks tööks Kohveri Audi. Ma küll ei leia fotodelt suuremaks nurinaks ühtegi põhjust, aga kogu kompott kokku jätab mind täiesti külmaks. Autori soovitud matt tulemus on küll hästi õnnestunud, kuid siinkirjutaja arvates see toon lihtsalt ei sobi R8 selga. Kui siia lisada samamoodi puhtalt maitse küsimus – R8 lihtsalt ei meeldi mulle, siis saamegi tulemuse, mille kohta ei ole mul otseselt midgai halba öelda, aga suuri numbreid anda ka ei oska. Eraldi tooks vast ka selle töö juures välja valged tagatulede servad.

Tauno – Mercedes DTM
6/5
Päris vahva Mersu ja eriti tore, et meie jaoks täitsa tundmatult tegijalt. Lisapunkt kindlasti töötavate tulede eest, mis on omamoodi äge lisa. Värv või lakk tahaks kindlasti rohkem läiget saada ja tulede ning võre veidi sakilised servad jms. Pisiasjad ei luba seekord ilmselt esimeste töödega otseselt konkureerida. Vaatamata sellele on tegu igati ausa asjaga ja ootame kindlasti autori poolt lisa ka muudes teemades, kui vaid võistluse oma.

Militaar

IndrekV – Paat
9/9
Väga uhke lahingulaev igatahes. Sõgedates kogustes peenikest plekki on selle laeva üldilmele tõesti palju juurde andnud. Detaile on hoomamatult palju ja kõigesse süvenemine võtab suure aja, aga silma ei jää midagi, mis oleks tehtud kuidagi kiirustades või lohakalt. Ideaalsest skoorist jääb ilmselt lahutama vaid kerge pesu ja toonimine, et niigi uhke paadi üldpilti veelgi elavamaks ja ruumilisemaks muuta.

Kohver - Zündapp
7/8
„Less is more.“ Väiksem mudel ei tähenda kindlasti vähem tööd või kehvemat tulemust, kuigi antud juhul oleks ilma pisikese aluseta siit palju väiksema skoori saanud. Kindlasti tasuks juurde uurida nägude värvimisest, sest need paistavad eriti silma oma liialt suurte silmade ja monotoonse nahaga. Samuti ei tohiks selleaegsel presendil läiget olla. Punkte võtab maha ka kerge „üle laskmine“ mõnede väiksemate detailide osas, nagu tagumised tuled ja kohvrite käepidemed, millede viimistlemisel oleks mudeli üldilme kõvasti paranenud. Ka võiks mudeli ja maastiku ühildamisel arvestada sõiduki raskusega ja selle vastavalt kas pinnasesse „uputada“ või rehve korrigeerida, hetkel tsikkel justkui hõljuks maapinna kohal. Vaatamata pikale puuduste nimekirjale on tegemist kena pisikese dioraamiga, mille üle tasub uhke olla küll. Täname osalemast :wink:

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Eero » 08 Juun 2018, 10:35

Tere,

Võistlus on hetkeseisuga hindamise ootel. Zürii on koostatud ja loodame nad hindama lasta lähiajal.
Asi kippus kahjuks venima, kuna korraldajatele olid vahepeal teised asjatoimetused. Aga unustatud asi ei ole.

Eero

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Kohver » 06 Juun 2018, 21:10

Mis võistlusest on saanud?

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 23:15

Paneksin lahkel loal üles veel ühe pildi, nimelt kiirustades läks täiesti meelest panna külge kuldne krüsanteem, keiserliku Jaapani sümbol, mis oli Jaapani mereväe laevadel vööri küljes.
Manused
IMG_0174.jpg
IMG_0174.jpg (84.38 KiB) Vaadatud 7505 korda

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 02:13

.
Manused
IMG_0170.jpg
IMG_0170.jpg (94.03 KiB) Vaadatud 7537 korda
IMG_0168.jpg
IMG_0168.jpg (123.65 KiB) Vaadatud 7537 korda

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas IndrekV » 25 Mai 2018, 02:12

Sain lõpuks laeva enda jaoks talutavasse vormi, et see siia teemasse üles panna. Mudeliks siis Hasegawa 1/350 keiserliku Jaapani mereväe lahingulaev Nagato. Antud mudeli kohta pole ühtegi halba sõna öelda, Hasegawa on teinud väga head tööd, kõik jupid läksid kokku nagu valatult, võibolla mõne üksiku erandiga, aga üldjuhul väga murevaba! Ostsin ka kaks setti photo etch juppe, millega oli küll enda kogenematusest raske, aga üldjuhul oli asi loogiliselt üles ehitatud. Aga, vähem juttu, rohkem pilte :
P.S. ankru ketid ma suutsingi ära kaotada, oskab keegi soovitada, kas oleks võimalik käepäraste vahenditega millegagi asendada?
Manused
IMG_0163.jpg
IMG_0163.jpg (106.44 KiB) Vaadatud 7537 korda
IMG_0165.jpg
IMG_0165.jpg (110.21 KiB) Vaadatud 7537 korda
IMG_0169.jpg
IMG_0169.jpg (111.86 KiB) Vaadatud 7537 korda

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas simmtann » 23 Mai 2018, 15:45

Lisan kasutaja Tauno79 võistlustöö

Mark / Make - Mercedes
Mudel / Model - C-Class DTM
Aasta/ Year - 1994
Tootja / Manufacturer - Fujimi
Skaala / Scale - 1/24

Mulle on ammu silma jäänud DTM automudelid, mida on suht raske kuskilt leida. Kui leiad, siis on need kas kallid või läbi müüdud. Otsustasin tellida Hobimaailmast MB AMG DTM`94 tänavasõidu mudeli ning ehitasin selle ise rajaautoks. Tellisin Shangaist decalid ja Inglismaalt ralliistmed ja kuskilt veel Euroopast metallist turvarihmad. Ühesõnaga sain maitse suhu ka photoetch-iga. Ralli istme paigaldamiseks käiasin tavaistme raami ära, pahteldasin siledaks ja värvisin siis kõik mustaks. Hea oli, et selle tänavasõidu mudelil oli ka kaasas näiteks rallirool jne, et sai selle siis rajaaotoks tehtud.

Esmamulje selle Fujimi mudeli puhul oli mul, et nagu väga vähe juppe. Enamasti valin mudelid, millel on vähemalt 120 detaili. Aga, aga! Kui järjest seda mudelit värvima ja ehitama hakkasin, siis iga detail, mis sai värvitud või paigaldatud, läks aina ägedamaks ja ägedamaks ning nägu naerule! Nii, et ka väheste detailide arvuga mudel saab väga lahe olla :) Ja kui hakkasin decale panema, läks jälle ägedamaks ja ägedamaks! See vesikate kleepimine oligi üks suuremaid töid selle mudeli juures. Parem ja vasak külg võtsid kumbki oma 1,5 tundi, esi- ja tagaots mõlemad kuskil tund. Kael oli ikka hullult valus neid paigaldades :)

Kuna sellel mudelil on nii ees kui taga kapottide all tühi ruum, siis otsustasin vedada veidi elektrit ja sai pandud ette valged, taha punased LED-id ning suunakateks kollased vilkuvad LED-id. Tuled tõmbasin veel kergelt smokega üle ja "Voila!" :) Sai päris äge DTM auto! :)DTM 021.jpg
DTM 021.jpg (93.39 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 025.jpg
DTM 025.jpg (196.31 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 027.jpg
DTM 027.jpg (167.81 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 029.jpg
DTM 029.jpg (126.29 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 031.jpg
DTM 031.jpg (154.11 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 032.jpg
DTM 032.jpg (157.2 KiB) Vaadatud 7569 korda
DTM 033.jpg
DTM 033.jpg (111.27 KiB) Vaadatud 7569 korda

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Kohver » 22 Mai 2018, 21:49

Teiseks tööks militaarvaldkonda kuuluv mudel.

Pole kunagi mootoratast kokku pannud.
Sellest tulenevalt oli hea võimalus midagi uut kokku panna ja saada uusi kogemusi.

Mark / Make - Zündapp
Mudel / Model - KS750
Aasta / Year - 2014
Tootja / Manufacturer - Italeri
Skaala / Scale - 1/35

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Re: Valmis mudelid / Hindamine

Postitas Kohver » 22 Mai 2018, 21:43

Tere

Minu teine võistlusest osalemise aasta. Mudeli valisin puhtalt emotsioonide näol ja mõte oli proovida lõppviimistlusena matti värvi.
Mudel puikles kõvasti vastu, ei sobinud jupid eriti kokku ja seeläbi oli palju pusimist.

Mark / Make - Audi
Mudel / Model - R8
Aasta / Year - 2008
Tootja / Manufacturer - revell
Skaala / Scale - 1/24

Pilt
Pilt
Pilt

Üles