Vasta teemale
Volvo FH16 520hj 1/24 ITALERI
m2giorav

Vasta viitega
Sai mõeldud, kas osta Suprale värvimis tarbed, või sama raha eest uus kokkupandav mudel. Sai valitud mudeli kasuks ja tuli esimene uus. Tegu siis italeri tootega. Täpselt samasugune ei tule, nagu karbil (vähemalt arvan).Mõtlesin et teeks sisu sinise ja halli kirju, aga vaatan, mis värvid kaasas. Kas nendel on juba krunt peal ja kas oleks vaja osta lakki? Milleks need värvid on ja kas nendeks on vaja pintslit?

Alg staadium sai valmis:

Nüüd jääb nii kauaks seisma, kui saan musta sprei ostetud, sest sillad tulevad musta värvi. Muidu nii palju tehtud:

Preagune seisukord kapiotsas.

Üle pika aja up. Ostsin lõpuks matt musta ära:

Nüüd vaatan, kunas aega on värvida. Võib olla pühapäeval, sest laupäeval on gümnaasiumisse sisseastumis test
Kõige lahedam on see, et selles on 25% rohkem värvi kui tumesinise purgis ja see must maksis vähem. Musta ostsin Viljandi Olerexi tanklast.

Detailid said värvitud kuid vajavad veel natuke kuivamist:

Täna sai tehtud päris palju: tagasild ja esisild raami külge, turbo, ventikas, summuti, õhufiltri paak ja midagi sai veel külge pandud, lisaks tegin valmis ühe õhupaagi ja tagavara ratta. Värvisin ka natuke veel mootorit, aga aitab jutust ja las pildid räägivad enda eest:

Täna tehtud: lõikasin viienda ja kuuenda etapi jupid raami küljest lahti, et vaadata mis läheb värvimisse. Kell 20.30 läksin pööningule värvima ja tund aega hiljem panin karpi kuivama ja tõin tuppa kappi, sest jäi veel hästi vähe kuivada.

Tänane töö: raam koos kõikide juppidega on praktiliselt valmis, vaja veel tuled külge panna, aga on vaja selleks värvi, mida praegu pole. Värvisin ka veljed hõbedaseks kaasas oleva värviga, probleem oli lihtsalt selles et värvid on vanad. Pakkuge mingit värvi firmat, millega värvida tulesid. Kas peab olema selline läbipaistvam või mitte?
Pildid siis:

nüüd tahan kunagi mudelautod.ee kaudu tellida selle: http://www.modelltrucksandparts.at/shop/product_info.php?info=p1103_ITALERI-TRUCK-ACCESSORIES-SCALE-1-24-NO--720.html
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnumVaata liikme veebilehteMSN Messenger
kaupsss
Jõulutont

Vasta viitega
Tulede jaoks on Clear värvid head. Wink

Loeb lõplik produkt, mitte poolikute tööde kogus.
m2giorav

Vasta viitega
kus kohast ma neid saan? need siis jäävad läbipaistvaks?
kaupsss
Jõulutont

Vasta viitega
m2giorav kirjutas:
kus kohast ma neid saan? need siis jäävad läbipaistvaks?

Jaapanist saab tellida, humbrolit ja revelli leiaks eestist ka aga need sita kvaliteediga. Soovitan uurida kas kellelgi ehk on üle neid.

Loeb lõplik produkt, mitte poolikute tööde kogus.
minimees

Vasta viitega
Mul endal küll revell, väga hea on. Wink
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnum
m2giorav

Vasta viitega
Tegin lõpuks paagi ka ära aga pean vist veel värvima. Samuti värvisin ära esiratta kinnituse:

Ja üks niisama pilt:
simmtann

Vasta viitega
Kuigi sellel autol jääb vist paak küljekardina taha, võiks paagi pooled ennem kokku liimida ja siis värvida. tulemus jääb parem ja silmale ilusam vaadata. Ja see värv mis sul praegu on, ei ole vist ka päris õige. Volvo paak peaks vist alumiiniumist olema. Paranda mind, kui eksin. ja selleks, et pintsliga värvides asi veidi ühtlasem jääks, kasuta natuke vedelamat värvi ja võimalikult pehmet pintslit. paagi jaoks sobiks mingi suurem akvarelli pintsel ilmselt.

Tanel

Vasta viitega
Ma pean niikuinii uuesti värvima muidu Volvo paak on alumiiniumist jah.
m2giorav

Vasta viitega
Üle pika aja tegind midagi. Sai tehtud paak, tagatuled ja taha läksid mõned kleepsud. Tuled ja paagi värvisin gua¾¾idega:

Andke nõu, mis värvi ma sisu teeks, praegu on täiesti hall. Värvid sellised:

Üks küsimus ka, kuidas ma saan tagumised rattad kinni panna et need otsast ei tuleks ja rattad liiguks?
siim123

Vasta viitega
Kui näeks istmeid siis saaks parem ettekujutus. Aga ma arvan et tegemist on tüüpiliste istmetega, ma teeks keskmise osa(ehk see mis jääb selja ja perse vastu) sinise ja siis istme servad(külgtoed või külgpadjad vms) mustad.
Ehk siis mustad istmed keskmise sinise osaga/triibuga

m2giorav

Vasta viitega
Ülevalt seitsmendal pildil on istmed ja kahjuks nii, nagu sa pakkusid, ei saa teha, sest sellel pole selliseid kohti. Aga mis muidu gua¹¹idega sisu värvimisest arvad?
Tsiknat

Vasta viitega
Veoato istmed on sageli ühevärvilised. Samuti on võimalik kasutada erinevaid halle kabiini sisu kujundamisel. Lisatud foto on küll Ameerika Volvost kuid põhimõte jääb samaks.

Toomas
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnum
m2giorav

Vasta viitega
Tänud, hakkasin ise ka mõtlema, milline sisu oli isa Volvodel ja milline Mersudel aga kõigil oli ühesugune must ja hall.
m2giorav

Vasta viitega
Mis muidu gua¹¹idega sisu värvimisest arvate?
simmtann

Vasta viitega
Gua¹¹ ei ole ikka päris õihe asi, sest :

1. Gua¹¹i ei saa peale kanda õhukese kihina.
2. Ilmselt ta kuivab sileda kõva pinna peal pikapeale praguliseks ja hakkab kooruma.
3. Ilged pintsli triibud jäävad sisse.
4. Guass jääb igavesti määrima, ta niiöelda ei kuiva kunagi päris ära.
5. Pole küll ise proovinud, aga eeldan, et plastiku peale on teda üpriski ebamugav kanda.

Lõppkokkuvõttes on odavam natuke investeerida ja osta endale korralikud mudelivärvid. Esialgu ei pea kohe kuskilt netipoodidest kalleid tamyia vms värve ostma. Humbroli ja revelli topsivärvid annavad piisavalt hea tulemuse. Või vaata kuskil kuuris ringi, võibolla vedeleb sul kuskil mingi purk vana kruntvärvi. Matt-hall suvaline kruntvärv võiks ka sisu jaoks asja ära ajada. Niikuinii see nii palju pärast näha ei jää, et keegi saaks täpselt aru millega ta värvitud on. Aga suvalse värviga tuleks alati enne kindlaks teha, et ta plastikut ei sulata. Kui muidu teada ei saa, proovi mõne resti serva või mõne varju jääva koha peal.

Aga minu soovitus oleks ikkagi kasvõi kaubamajast/jukust/solarisest või mõnest mudelipoest läbi käia ja mõned topsid mudelivärvi osta. Ühest purgist jätkub kindlasti rohkem kui ühe mudeli jaoks, seega ei ole hind ka lõppkokkuvõttes tapvalt kallis.

STE

Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
Kõik ajad on GMT + 2 Tundi  
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5  

Vasta teemale