Vasta teemale
Eero
Moderaator

Vasta viitega
8x4 veokit on saada küll.
Täpsemalt siis selline:

Aga neid tehti piiratud koguses, seega leidmine keeruline ja hinnad päris krõbedad.

Eero

"Liimiga püsib paremini!"
Roosa käigukanginupu gäng
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnumMSN Messenger
Black66

Vasta viitega
Ja saada neid enam väga ei ole.
Lihtsam on KFS'st resin kujul tellida vajalikud sillad, kui väga laisk, siis ka raamipikendused jne. Ilmselt tuleb ka odavam.

Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnumVaata liikme veebilehteMSN Messenger
brzest

Vasta viitega
Kuidas saab kõige paremini maha/puhtaks Tamiya X/XF värve? X-20 midagi võtab aga korralikult puhtaks sellega ei saa...
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnum
simmtann

Vasta viitega
Üldtuntud kodukeemia sellistel puhkudel on a: torusiil, B: dot-4 pidurivedelik. Ise eelistan esimest, kuigi sellega toimetamine on sutsu ebameeldivam. Tamiya akrüüle pole küll otseselt ise eelmainitutega puhastanud, aga ma usun, et nad toimivad edukalt.
Kui taskud on rulli täis ja hirmus tahtmine sellest vabaneda, siis Rocca poes on ka spetsiaalne Tamiya enda värvi eemaldi müügis. Toenäoliselt on efekt sarnane, lihtsalt sama hinna eest saad valida, kas liiter või 100ml. Jällegi kasutanud ise ei ole, võibolla teen siinkohal spets tootele kurjasti liiga.
Oli küsimus muidu suunatud kuivanud värvi eemaldamiseks mõnelt detaililt? Kui jutt käib pintsli pesemisest, siis on pisut teine teema.

Vasta viitega
simmtann kirjutas:
Üldtuntud kodukeemia sellistel puhkudel on a: torusiil, B: dot-4 pidurivedelik. Ise eelistan esimest, kuigi sellega toimetamine on sutsu ebameeldivam. Tamiya akrüüle pole küll otseselt ise eelmainitutega puhastanud, aga ma usun, et nad toimivad edukalt.
Kui taskud on rulli täis ja hirmus tahtmine sellest vabaneda, siis Rocca poes on ka spetsiaalne Tamiya enda värvi eemaldi müügis. Toenäoliselt on efekt sarnane, lihtsalt sama hinna eest saad valida, kas liiter või 100ml. Jällegi kasutanud ise ei ole, võibolla teen siinkohal spets tootele kurjasti liiga.
Oli küsimus muidu suunatud kuivanud värvi eemaldamiseks mõnelt detaililt? Kui jutt käib pintsli pesemisest, siis on pisut teine teema.

Tänud! Proovin!
Teemaks oli jah värvi eemaldamine detailidelt (ka veel mitte kuivanud). Kas nendega on ka klaasi ok puhastada (kasvõi kohe peale värvimist)? Aga küsiks siis ka pintsli puhastamise kohta kohe otsa. Akrüülidega on asi vist enam-vähem selge aga on ette tulnud, et on vaja Tamiya TS värve natuke purki lasta ja pintsliga värvida, kuidas ma seda puhastan, ilma, et pintslit ära rikuks? Tärpentiin vms?

Siit ka kohe järgmine küsimus otsa:

Kuidas klaasiääresid/tihendeid värvida, ilma mökerdamata? Olen kinni teipinud, Tamiya teipidega (6mm ja siis see valge special 'kurvide' oma), parem kui tavalise maalri teibiga aga midagi läheb läbi ikka... Kas paigaldan teipi halvasti (oma arust silun ja nühin korralikult, et kindalt kinni oleks ääred), või midagi muud?
Black66

Vasta viitega
Mulle näiteks viimasel ajal tundub, et Tamiya teipide kvaliteet on oluliselt langenud.

Vanasti oli nii, et piisas vähesest surumisest ja värv ei läinud kunagi teibi alla. Viimane kord Camarol klaasiääri värvides olin kah tõsises hädas, sai ikka päris kõvasti kinni surutud ja tee mis tahad, ikka voolas kuskilt teibi alla.
Muidugi konks veel selles, et seekord sai värvitud Acrylic Tamiya värviga, mis on oluliselt vedelam kui Enamel, katvus kah kehvem. Kuna aga tol hetkel Enameli polnud saada, saigi võetud Acrylic ja üldiselt ei kõlba need kassi saba alla kah. Siin foorumis oli ka aastaid tagasi inimesi, kes tulihingeliselt väitsid et Acrylic on parem. No ma ei tea... Rolling Eyes

Mis puudutab pintsli puhastamist, siis ise kasutan eranditult Italeri soobli karvaga pintsleid, on oluliselt kallimad, aga kestavad kah aastaid. Vanemad isendid peaks olema varsti 10 aastat vanad küll. Neid kannatab rahumeeli nitrolahustis pesta.

Eero
Moderaator

Vasta viitega
Black66 kirjutas:
Mis puudutab pintsli puhastamist, siis ise kasutan eranditult Italeri soobli karvaga pintsleid, on oluliselt kallimad, aga kestavad kah aastaid. Vanemad isendid peaks olema varsti 10 aastat vanad küll. Neid kannatab rahumeeli nitrolahustis pesta.

Italeri pintsli käepide on ka rohkem käe järgi. Teiste tootjate pintslid on ühtlaselt peenikest, aga Italeri pintslil on käepide kolmnurkne ja seetõttu püsib paremini käes.

Eero

simmtann

Vasta viitega
Tärpentiini ei ole pintslite pesemiseks kasutanud. Nitro on selline asi, mis ilmselt peaks olemas olema. Kuigi haiseb koledasti, siis on ta parima hinna-kvaliteedi suhtega lahusti. Olen mänginud ka atsetooni ja ksüleeniga, kuid mõlemil on omad puudused. Nitro käib praktiliselt igale poole. Kunagi kasutasin põhiliselt lakibensiini, kuid tänaseks pigem ei soovita. Ta on ise oma olemuselt rasvane ja ka lahutamis omadused on nigelavõitu. Küll soovitaks varuda pisut nii tehnilist piiritust, kui ka viina. Viimasega võib proovida ka akrüüle vedeldada või puhastada enne lõpliku kuivamist. See ei tohiks ka klaasidele midagi teha. Tehniline piiritus võib juba kohati läbipaistvale plastikule haiget teha.

Vasta viitega
Tekkis vajadus sellise ajsa järele. Musta või pruuni. Kuskohast seda kõige kiiremini saaks? Hobimaailmas on saadavus null ja ülejäänud kohtades mis Tamiya asju müütavad - pole üldse valikuski. Või on mingit alternatiivi?
Vaata kasutaja profiiliSaada privaatsõnumSaada e-mail
simmtann

Vasta viitega
Ega siis polegi ilmselt mis teha, kui pöörduda lõpmatu interneti poole, või oodata millal hobimaailm varusid täiendab. Võid ka lasnamäelt Meka poest või siis otse Romani käest küsida, aga pigem kahtlesin plaani edukuses.

Vasta viitega
Alternatiivina saaks kasutada tava Humbrol või Revell email värvi suure lahusti kogusega.
Eero
Moderaator

Vasta viitega
Niipalju kui Hobimaailmas käinud olen, siis on letis musta värvi Accent Color olemas olnud. Kui parasjagu otsas, siis usun et tellivad juurde.

Samuti kasutaja Black66 leidis paneelivahede tegemiseks mingi überhea markeri. Äkki räägib ta sellest veidi pikemalt.

Eero

nufik

Vasta viitega
nufik kirjutas:
Tekkis vajadus sellise ajsa järele. Musta või pruuni. Kuskohast seda kõige kiiremini saaks? Hobimaailmas on saadavus null ja ülejäänud kohtades mis Tamiya asju müütavad - pole üldse valikuski. Või on mingit alternatiivi?

Vestlesin Hobimaailmaga ja neil tellimuses. Peaks jõudma esmaspäevaks kohale. Ei hakanud mujalt tellima. Võtaks umbes sama kaua või kauem aega.
Black66

Vasta viitega
Ma olen selles Tamiya mögas tõsiselt pettunud, ise lahjendatud värv on tõhusam ja kui leiad hea markeri, siis sellega läheb eriti kiiresti. See Tamiya oma tuli ülikergelt paneelivahedest välja ja kui lasid natukene kauem kuivada, oli ilma suurema nühkimiseta võimatu seda maha saada ja lõpuks tuli ka paneelivahest välja. Mingi suvaline lahejndatud revelli värv igatahes nii ei käitunud.

Kui tahad, võin enda oma tühise summa eest ära loovutada (must), minul teda vaja ei ole.

nufik

Vasta viitega
Tekkis küsimus tanki mudelitega.

Enamvähem kõigil on alumise kereosa sees mingidki kinnitused? Kas sinna annab näiteks mootorit kinnitada? Samas kui otsida siis midagi täpsemalt välja ei tule. Või kasutan valet otsisõna?

Üks näide mida mõtlen:
Küsimused!
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
Kõik ajad on GMT + 2 Tundi  
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 7  

Vasta teemale